Potrošnja ulja

Zdravo ljudi!

Moj C5 2.0 hdi iz 2002 godine ima na satu 193 000 km,od zamene ulja prešao sam 6000 km i dolio 200 gr, ulja.Da li je to u granicama normale?

Moram da naglasim da sam ga za vreme te predjene kilometraze jednom na auto putu Niš-Beograd konstantno vozio 160-170km na sat!
 

sarpp

New member
Re: Potrosnja ulja

to i mene zanima , naime ja nisam još ništa ulio ulja, ali me zanima koji je prosjek ili normalna potrošnja ulja na 10000km. I pored toga zanima me kolika vam je potrošnja goriva(gradska vožnja), kao i kako znati fali li ulja u hidraulici jer na posudi ne vidim nikakve oznake??
 
Re: Potrosnja ulja

Isao sam do Beograda i nazad to je nekih 500 km u oba pravca,sa brzinom od 120-130km na sat jer je sve auto put, prosek mi je bio 6,4l, a u gradskoj voznji ide i do 8.5l(mislim da dosta zavisi od goriva)
A sto se tice ulja u hidraulici kod mene kad pogledam sa strane bocu nivo mi je negde na pola boce.
 

Hrvoje Marin

Active member
Re: Potrosnja ulja

to i mene zanima , naime ja nisam još ništa ulio ulja, ali me zanima koji je prosjek ili normalna potrošnja ulja na 10000km. I pored toga zanima me kolika vam je potrošnja goriva(gradska vožnja), kao i kako znati fali li ulja u hidraulici jer na posudi ne vidim nikakve oznake??
HDI

Svaki hladni start troši ulje i vožnja preko 3000 o/min. 1L do 10000 lako ode.

Od min do max na šipki je mislim 1.8L, nisam 100%.

Gradska vožnja je šaren pojam, za stanje motora bolje je pogledati koliko troši na ravnom i suhom pri 110km/h recimo.

oko 5L/100km tada.

Ako nemaš tipku sport onda kad spustiš C5 do dna i skineš čep koji mm na dnu bit trebao biti, ništa više. Već ima tema o tome.
 

Zmix

New member
Zdravo ljudi!

Moj C5 2.0 hdi iz 2002 godine ima na satu 193 000 km,od zamene ulja prešao sam 6000 km i dolio 200 gr, ulja.Da li je to u granicama normale?

Moram da naglasim da sam ga za vreme te predjene kilometraze jednom na auto putu Niš-Beograd konstantno vozio 160-170km na sat!
Sve je u redu, samo ti to teraj! :cool:
 

Marko

Well-known member
Molim lepo - 2 dcl na 6000 km nije niš... U Lanciu sam moral svakih 1000/1500 km dolijevati cca 4 do 5 dcl ulja - sve regularno i propisano od strane proizvođača (a i kilometraža je bila slićna tvojoj). Teraj ga ko vraga!
 

zgodny

New member
nista ne doljevaj, pogotovo ako tako malo trosi.. moze se naime desiti da se ulje nije ocjedilo pa uz eventualno doljevanje dobijes previse ulja.. a stime i nezeljene racune iz servisa..
 
Na vrh