Potrošnja goriva

entu21

New member
Pozdrav, vozim Citroen C4 2014 68kW, u prethodnih 20 dana sam primjetio značajno veću potrošnju goriva.
U pitanju je gradska vožnja, ali board je nakon pređenih 100km pokazivao 9.1l što do sada nikada bio slučaj, ni blizu.

Prema rezervoaru goriva je ta potrošnja još veća jer su mi nakon pređenih 150km pale 3 crtice, a jedna crtica bi trebalo da je 5l goriva.

Jeste da su prethodni dani bilo nešto hladniji, sa minusom ujutru, očekivana je veća potrošnja goriva, ali opet mi je ovo nešto previše, ne znam...

A usput da kažem, juče nakon 10 min vožnje je radio ventilator nakon gašenja auta dobrih 10 minuta.

Da li je imao neko slična iskustva, šta bi mogao biti uzrok?

Hvala.
 

Mrki5

Well-known member
Pitam zbog ventilatora što radi . Ako senzor temperature ne radi dobro, troši će više goriva. Treba videti zašto ventilator radi posle gašenja auta. Proveri da ne počne čim upališ motor . default_coffee.gif
 

sir.Oliver

Well-known member
imao sam nekoliko diesela , imam ga i danas ali za tri minuta niti jedan nikada nije počeo grijati . benzin da .... ali za diesel mi je jako čudno . imaš li dosta rashladne tečnosti ?
 

Citron

Active member
Koja ti je prosečna brzina u gradu? 5.2l je nerealno za grad.
Zašto nerealno? Meni se na C5 sa 1.6 motorom koji je teži i tromiji gradska potrošnja proteže negdje između 5.3 - 5.8...normalna vožnja bez zalijetanja pa kočenja na semaforima
 

Mirage

Well-known member
Pa kutija od Berlinga sa 1,6 motorom meni troši 5,5 litara ljeti od čepa do čepa a zimi sam oko 6. Žena kada vozi još i manje kada sam išao prije 2 godine u Švicarku išao sam 1000 km u 5 brzini na 90 na sat (vozio sam se iza kamiona konstantno) prešao sam 1000 km s pola tanka dalje nisam pratio ali tada je bila potrošnja oko 3 litre ali i posebni uvjeti.

Kolega takog službenog ispod 7,5 ne skida nikako.
 
Na vrh