Ponekad gubi citavu rashladnu tekućinu

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Talog, nečistoće u rashladnom sistemu vjerovatno.
No i uz to, moram ti reć da ti je posuda čista ko suza. Da vidiš tek na drugim autima. Ili mom bivšem Citraću :)
 

MirkoP

New member
Sam da javim da sam odvezao u ovlašteni servis, mjerili su plinove u rashladnoj pusudi i sve je u redu po tom pitanju. Sumnjaju na vodenu pumpu.
Ono što ne kužim za te plinove, ukoliko je do brtve glave recimo, bi li trebalo uvijek biti tih plinova u rashladnoj posudi ili samo onog momenta kad bi i odlučio bacati vodu? Ukoliko ovo drugo, onda to mjerenjej baš i nema smisla.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
To je u pravilu kontinuirani proces koji ide prema sve gorem i gorem... Ako nema plinova, rashlada je čista, na čepu nema tragova, onda bi i ja krenuo korak dalje sa potragom.
Dakle pumpa vode. Ne poznam ju dovoljno da bi shvatio kako bi mogla puštati rashladu u intervalima.
Ali ako meštar kaže je ona, mijenjaj...
 

MirkoP

New member
Sam da javim da se agonija nastavlja. Nakon što su ovlaštenom servisu promijenili vodenu pumpu, nakon par tjedana vožnje, posuda ostala bez vode, odnosno ostalo je pri dnu malo. Oni su ga tlačili, ispitivali plinove, nigdje ništa ne gubi, nema plinova, nema majoneze na čepovima. Zadnji puta kada izbacio vodu(prije 10 dana) pri paljenju ujutro, čulo se glogotanje vode ispod haube negdje. Ne zele u ovlaštenom dirati išta oko brtve glave jer nema plinova i ne gubi tlak, a opet nije mi jasno odakle onda moze uci zrak pa se čuje voda...
 
Posljednje uređivanje:

MirkoP

New member
Što si sve mijenjao? Baš popis dijelova koji su zamijenjeni.
Dihtung glave motora(i ravnanje naravno)..ovo napravljeno prije nekih godinu dana
Vodena pumpa i sve što ide uz nju..
posuda za rashladnu tekućinu

Jedino što pada na pamet jest da nije do termostata, da on sa nekim zakašnjenjem ne otvara..kadgod izgubio vodu, nije nikada bilo da je izgubio čitavu vodu iz sustava, nego pola litre, odnosno koliko ide u posudu za antifriz.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
I kućište termostata. Ako je plastično, vrlo lako da ono pušta... Muku sam mučio s njim dok mi meho nije nabavio metalno.
 

Cutac

Prèkaroš
E, to je meni na VTi puklo, ali radila se lokvica na vrhu getribe. Još kad bi isparila voda, ostao bi talog narančaste boje.
 

sioux

Member
Pozdrav ekipa!

Javljam se sa problem da mi C4 VTi 2011. godište gubi rashladnu tekućinu ponekad. Kad kazem da gubi, onda mislim da mi citava posuda ostane bez tekucine odjednom. Bude mokro oko posude i šire, sto znaci da izbija na čepu. Da stvar bude zanimljivija, mogu napraviti 600km nekad bez da ce i kap izgubit, neki dan napravio samo 10km i kad ono nema nista vode.

Vozio auto i kod ovlastenog servisa, nabili pritisak, nigdje ne pusta, ne znaju sto je. Nema emulzije.
Od stvari sto smo mijenjali:
- brtva glave sredjivana
- stavljali original ekspanzionu posudu
- grijac kabine(jer nije grijao)

Ako itko ima ideju sto bi moglo biti, iznimno bih bio zahvalan jer i sam ovlasteni servis nema ideju. Ostaje jos mijenjati sam hladnjak, ma da nisam siguran bi li to upce rijesilo problem.
imao taj problem,otislo je razdeljak tamo kod motora,cca 1500 kuna sa popravkom
 
Na vrh