Pomoc pri instalaciji Lexi-je

Mirko64

New member
Pozdrav svima,
fuuu odakle krenuti, dakle nabavio sam Lexi-u ( naravno od Kineza sa Ali exspresa ) verzija 7.58 ali i noviju verziju 9.129 zajedno sa VM.
Inace moj OS je windows 10 64bit.
Kompletno mi nije jasno sto prvo instaliram?
VM pa onda operativni sustav Windos 7 32bit, pa onda Diag-box ver.7,58,
pa onda ver.9.129.
Interesira me koji redosljed,inace VM je koliko vidim Player,
Ajajaja
😔
 

sir.Oliver

Well-known member
;VM nije player , već " virtual maschine " .... koji ti daje mogućnost koristiti dva operativna sustava ,,dva različita windowsa ..... upravo tako kako pišeš ... najprije VM , pa W7 , pa DB 7.58 pa DB9.129 . najbolje je VM locirati u posebnu particiju na HDD ....
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
;VM nije player , već " virtual maschine " .... koji ti daje mogućnost koristiti dva operativna sustava ,,dva različita windowsa ..... upravo tako kako pišeš ... najprije VM , pa W7 , pa DB 7.58 pa DB9.129 . najbolje je VM locirati u posebnu particiju na HDD ....
Ovisi odakle je instalacija, tj. što je sve u toj VM...
Ako je link od PSA-Diag.fr onda je samo jedna instalacija, jer je u paketu sve (i VM i Win i DB). I sve je gotovo za 15 min!
:cool:
 

sir.Oliver

Well-known member
od kada je to pa VM player ??? jednom sam već napisao što je VM .... i ne mislim više ponavljati . što se svi držite teze da je VM player ???
 

sir.Oliver

Well-known member
OK . izvinjavam se .... mnogo se izvinjavam .
Uz dužno poštovanje prema starijem, ne razumijem zašto se "pališ". Dao si svoj odgovor koji je korektan i čovjek će shvatiti. Kako uopšte znaš da ne govori o VM softveru koji se zove VM Workstation Player?
jednostavno . pošto je sledeći folder W7 .... koristim zdravu pamet .....
 
Posljednje uređivanje:

Mirko64

New member
Ma nije problem ja sam napravio lapsus VM Working machine 16 Player
sve 5 :D
od kada je to pa VM player ??? jednom sam već napisao što je VM .... i ne mislim više ponavljati . što se svi držite teze da je VM player ???
Mislim da sam ja napravio lapsus kod pisanja
VMmare Woking station 16 Player
;)
 
Posljednje uređivanje:

Mrki5

Well-known member
Ma nije problem ja sam napravio lapsus VM Working machine 16 Player
sve 5 :D
Zato nisam ništa ni "pametovao" , predpostavio sam da znaš. 953267693.gif1308820158.gif
0-02-05-ced306a8aafb18923d01a789b47300957ed566020e43694f0ed3088b6905d315_536a18e0baa5ed2d.jpg
Da bude svima jasnije . 😂
 
Posljednje uređivanje:

Mirko64

New member
E Žile baš sam tu verziju ponovo instalirao ( nema šta da se instalira sem VM) i sve ok izabrao VM za
windows 10 ( VM 16 for wind 10 ) ali problem je u interface-u, nema šanse da mi lap top prepozna
usb od interfacea. Šta sve nisam radio i update driver , pa deinstall driver, pa prebacivao na druge portove
tražio po netu bus controlle driver dakle svašta nešto.
Kada stavim u te portove druge USB-e sve radi normalno Window 10 ih prepozna iz cuga.
I kod druge inačice v 9.96 isti problem.
Moje pitanje je: imali veze interface sa verzijom Diag_Boxa ili je to svejedno?
Kako rešiti problem sa USB-om?:cautious:
 

Milosh

Test
Ne znam kako je kod te VM, ali ja npr koristim Oracle Virtualbox i u USB podešavanjima same VM, za neke od tih interfejsa moram podesiti da koristi legacy USB 2.0, umjesto 3.
 

Mirko64

New member
Ovo je stvarno za poludit!!!???
Instalirao novu inacicu windows 10 64 bit ( stara nije htjela napravit windows update )
ubacim Diag_Box 9.91 pokrenem VM Workstation 16 Player ( u paketu sa verzijom )
i opet greska i to u samoj VM problem sa jezikom. Probam mjenjat ali svaki put
restartuje VM i tako u krug:mad:.
Ajd skinem ja Oracle Virtual Box:D.
Probam uvest file 9.91 HDD vkm ( tako nekako ) otvorim datoteku gdje se nalazi
medjutim prepoznaje samo file VM:cry:.
Probam direkt sa otvaranjem datoteke 9.91 HDD preko Oracle Virual Boxa ali nemože,
mora se ići u startu prvo otvaranjem Oracle Virtal Boxa etc. etc.
Imam i skinutu verziju 9.87 tamo je opet problem sa licencom kod registracije😔.
Imal nešto da valja?
****te a da ja ne valjam?:unsure::unsure::unsure:
 
Na vrh