Pomoć pri kupnji

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma dobar je VIN, meni je sljedeće izbacilo... stavio sam u PDF. Pitaj ako te interesira nešto u vezi ovog

[ame]http://www.pdf-archive.com/2015/09/18/ac25694132/ac25694132.pdf[/ame]
 

Vedri

New member
tnx. to isto sam i ja uspio dobiti. iskreno, ne znam sta ta oprema znaci jer nemam sa cime usporediti. linija motora, mjenjaca.. valjda je dobro, da ne naletim odma na neku seriju koja ne valja.
jedino sto mi "upada": trim level (zavrsna obrada) = upper low + (gornja niska +)
nemam pojma sto to znaci, ali vjerujem da je OK - odmah ispod "gornja srednja" ?
jedva cekam novi autic :whistling:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma to su neke njihove interne oznke, ne treba puno filozofirat.

Bila je neka stranica di se po VINu vidi u kojim je zemljama auto sve bio registriran, al nemrem ju nikako nać... probat ću još na drugom kompu pogleda ako je spremljena negdje.
 

Vedri

New member
ode mi pred nosom :(
sad sam u potrazi za drugim, pa da pitam - motor 140 (koji sam planirao), 165 ili svejedno?
automatic ili sigurnije ne?
radim oko 35tkm, a volio bi ga voziti bar 3 god bez vecih ulaganja.
da li je Italija jos lutrija ili je to samo moja predrasuda?
 

vborovic

C5 modifikator
Ja bih prvo počeo sa time dal hidro-ovjes ili klasični ovjes ... a motor, imaš ih od do, ovisi o euro normi koje zadovoljavaju, pa do snage koja ti treba ... kod HDi-ja to je to 1.6, 2.0, 2.2, 2.7 i 3.0 ... automatski mjenjač bi trebao biti defacto standard kod takve klase automobila da se mene pita, no ljudi i dalje imaju kroničnu averziju prema njima, pa to ostavljam svakom pojedincu za procijeniti ... oprema, kod novog auta ti razlika bude 15-20k eura samo po tome što on ima ugrađeno, tako da, ima se tu svašta za odabrati, odnosno što ćeš si staviti kao prioritet pri traženju drugog rabljenog ...
 

Vedri

New member
hvala na savjetima.
hydro je obavezan jer je to i glavni razlog zasto c5.
hdi 2.0 140 ili 165 ks.
karavan. exclusive oprema po mogucnosti.
ima krasnih autica, ali problem mi nastaje kod garancije koju bi svakako zelio.
sa budzetom oko 11t eura + PDV, izbor mi se znatno suzuje. jos da ima oko 100tkm...
eto, takav auto trazim
 

vborovic

C5 modifikator
exclusive oprema po mogucnosti
Široki pojam ... exclusive u nekakvom minimumu podrazumijeva hydro, elektro sjedala, ksenon farove i ambijentalnu rasvjetu (uzeti rezervom, ne pokrivam baš sve države gdje se prodaje C5) ... nema navigacije, i još jedno 10 elemenata koje recimo VTR+ ima ... glupo, znam, ali je tako ... i to još uvelike ovisi o tržištu za koje je auto namijenjen ... ja sam sa svojim klasičnim ovjesom zadovoljan, hydro bi značilo preudoban auto ... :D ... kod garancije, opet, od-do kombinacije, ali u nekim situacijama ti niti garancija ne bude pokrila skuplje kvarove do kojih može doći (tipa, dijelovi koji košaju 1000€ sa popravkom) ... a budžet ti je "skroman" za to što želiš ... ili budeš kupio auto sa skrivenom manom, zato njegova niža cijena, ili auto koji je prešao 200tkm ... što znači da ti se smješe velike zamjene dijelova, prije nego poslije ...
 

Vedri

New member
oko garancije... znam da je sve to rekla-kazala ili obecala-nedala, prije svega mislim na citroen select garanciju 12 mjeseci. da li ona pokriva sve bitno? nasao par autica u Francuskoj i Italiji(imam strah od talijana), pa me zanima da li je njihova garancija ok?
budzet je takav kakav je. to je s porezom oko 13.500, a vide se i zgodni autici po toj cijeni. uzet cu ga na firmu, pa je zato neto iznos oko 11teur. ne bih volio trolat sa linkovima, dok ne suzim izbor na 2-3 autica.
 

mariola

Active member
Pozdrav svima, ako smijem ja nesto "ubacit" nabrzaka....vidim da si auto nasao kod handlera vjerovatno preko interneta i nisi u mogucnosti auto probat/pogledat nego doc i kupit ili otic doma razocaran. Ok, mozda se i varam.
Samo da vam kazem na koji sistem oni igraju.
Garancija godinu dana, da samo na sto.
Cijena s garancijom i do preko 2000€ vise nego bez garancije.
Oni naprave servis prije isporuke auta...da samo cega i kakav servis. Pojma nemate.

Btw.ovaj auto je nekih 30ak km od mene.
Isto sam kupio citroena (da nisam ne bi ni bio ovdje :) ) kod handlera i prosao jeftinije radeci servis u ovlastenom citroen servisu nego da mi je on radio (cak izmjenjen i novi turbo loader).

Kad handleri shvate da se imalo kuzite u auto koji hocete kupit, vjerukte mi da ce vam za dan dva rec da je prodan, iako nije jos uvjek je u dvoristu autokuce.

Eto...malo sam se raspistoljio :)
 

vborovic

C5 modifikator
@ Vedri - konkretno moj auto je iz Italije, ali kupljen od preprodavača rabljenih vozila u Sloveniji, koji ga je dovezao do sebe ... nisam primjetio da je po ičemu lošiji od zapadnih ili istočnih tržišta zato što je iz Italije ... stoji što ti je mariola rekao, a kupiti auto bez temeljnog pregleda i probe je veliki rizik ... ja dok sam razmatrao kupiti auto iz AT, DE, ispalo je da bi si trebao uzeti 1 tjedan GO, otići na "izlet", i dok ne nađem što me zanima ... put i smještaj naravno ne bi bili jeftini al bi kupio ok auto ... ali, koliko to ima smisla je druga stvar ...
 

Vedri

New member
u potrazi za mojim novim citracem susreo sam se sa jednom nebulozom, meni sumnjivom. nasao sam par autica, 1 vlasnik, sve staro 3-4 godine ali bez servisne :confused: zeli li to prodavac nesto sakriti ili je moguce da ju nije dobio?

moje pitanje je da li se prema VIN kodu moze u nekom Citroenovom servisu (kod nas) vidjeti cijela servisna povijest vozila (u EU)?
takodjer, ima li na forumu netko tko bi to mogao provjeriti (uz naknadu naravno)?

update:
dobio sam odgovor da je moguce vidjeti ono sto je mijenjano u garanciji, te servise ako je auto imao "ugovor o odrzavanju".
znaci, auto servisiran redovno, bez ugovora -nije moguce doznati povijest osim ukoliko se znaju podaci od ovlastenog servisa koji je servisirao auto. nebuloza. ufff...
 

vborovic

C5 modifikator
Servisna se može zagubiti npr., ali ako je vozilo održavano u ovlaštenom servisu, svi zahvati se bilježe, i može se doći do povijesti održavanja, na razini EU (moguće i van nje, ako je unutar Citroen servisne mreže) ... dobar dio automobila se ne servisira uutar ovlaštene Citroen mreže, a tu onda ima svašta, ima poštenih, ali bome i veoma nepoštenih ... pa bude pisalo da je obavljeno sve redovno, a realno ništa od toga, ili duplo više (ovisno tko, što i kada želi zamaskirati)
 

Vedri

New member
"ako je vozilo održavano u ovlaštenom servisu, svi zahvati se bilježe, i može se doći do povijesti održavanja, na razini EU"

kako? odgovor servisa je "samo ako ima ugovor o odrzavanju" stagod to znacilo. ili to samo ne mogu vidjeti servisi u HR?
standardna garancija je 2 god, pa bi bilo logicno da je bar u tom periodu povijest dostupna.
 

Damaj

Active member
Ako te zanima prava kilometraža u putnom računalu imaš podatak kilometraže ABS-a, barem mi tako tvrdi prijatelj iz servisa.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa dal ti nudi da pogledaš račune održavanja?

Ni ja ti nebi dao servisnu, pošto je ko zna di i prazna posljednjih 5 godina. Al ti zato imam svaki račun vezan uz auto u tih 5 godina. Osim goriva... to bacam.

Provjeri kilometražu na tehničkom, možeš i posljednje rezultate istog... i otpeljaj ga na pregled u kvalitetan servis, makar platio. Nakon toga ćeš imat jasniju sliku o autu.
 

mariola

Active member
Pozdrav Vedri,
Da auto je nekih pola sata od mene koliko vidim u Gelsenkirchenu, nije mi problem otic samo ti ne mogu obecat kad cu moc. Ili sad u ponedjeljak ili tek onaj tjedan iza jer tad radim od 18 sati pa imam vremena.
Ovak, da budem iskren ja ti se bas ne kuzim u aute ali taj auto ima isti motor ko moj C4 cak i oprema je tu negdi tako da po "boljkama" mog cu moc vidit sto je i kak je ( tipa dal se cuje turbina, dal lupa u voznji, kocnice ovo-ono, vizualno jel di ogreban i tak to ).
Kad budem znao kad cu ici javim ti se pa ti frknem i koju sliku jos. Daj mi samo mail posalji na p.p. lakse je tak komunicirat jer mi ne prolaze privatne poruke ne znam zasto.

Pozdrav ;)
 

Vedri

New member
auto je opet u ponudi, pa sam se samo nasmijao sjetivsi se posta od mariole.
http://www.ruhrdeichgruppe.de/fahrzeuge/citroen-c5-c5-tourer-20-hdi-140-fap-exclusive-leder-216121912.html
zamolio sam ga na pp ako moze pogledati autic jer:
ili je kupac odustao zbog nekog felera
ili je odustao zbog drugog auta
ili me prodavac otkantao, jer je isao na godisnji 2 tjedna

Kako god bilo, auto je ponovo u ponudi, a ja sam jos zainteresiran.
Nasao sam jos jedan auto (165 BMA6) u Italiji, ali mi je kompliciran prijevoz jer ga ne mogu osobno dovesti, nego mora na slep, tako da mi ova njemacka varijanta odgovara.

@mariola mail sam ti poslao na pp
 
Na vrh