Pomoć oko maglenki i struje...

brezC4

New member
zanimljivo, ajd izgleda da ce ipak ostat ovako kako je, makar zakon ne definira što su dnevna svjetla ako sam dobro uspio vidjeti
Možda zakon i nedefinira dnevna svjetla, ali zato točno piše za maglenke. A ima jedna caka oko kratkih svjetala da manje svjetle i tako manje troše žarulje. Probaj malo potražiti tu na forumu. Radi se o jednom releju za dnevna svjetla koji pali farove kad se da kontakt.
 

Konrad

New member
zanimljivo, ajd izgleda da ce ipak ostat ovako kako je, makar zakon ne definira što su dnevna svjetla ako sam dobro uspio vidjeti
mislim da ti pise da se pod dnevna svjetla smatraju kratka svjetla ili posebno tvornicki izvedena dodatna svjetla, ove gluposti iz Molyodna itd u obliku LED traka i slicno nemoj ni kupovati jer su strogo zabranjene kao i aftermarket xenoni...

Možda zakon i nedefinira dnevna svjetla, ali zato točno piše za maglenke. A ima jedna caka oko kratkih svjetala da manje svjetle i tako manje troše žarulje. Probaj malo potražiti tu na forumu. Radi se o jednom releju za dnevna svjetla koji pali farove kad se da kontakt.
bolje je da se pale par sekundi nakon sto se upali motor i stabilizira napon...
 

diegos

Well-known member
Ovako meni sad radi:
- upališ auto, nakon nekoliko sekundi se upale žarulje kratkih svjetla (namješteno na cca 7s), i samo te žarulje ispred rade (kao dnevna), iza ništa i unutra ništa
- okreneš prvi klik, pale se normalno pozicije, sad su žarulje od kratkih ("dnevnih") ugašene
- drugi klik, pale se normalno kratka
- ugasiš sve, a "dnevna" se pale nakon 7s...ako prije toga ne ugasiš auto
 

milena22

Member
javio mi se neki problem sa maglenkama na C3 ( tvornički stavljene ) kad ih uključim u vožnji mi se znaju ugasiti,onda jedno vrijeme ne rade,onda opet prorade,,,vele mi da je možda rele ili ručica na volanu
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Moguće, bio je tvornički opoziv radi toga, pitanje dali je na tvojem promijenjeno...
 

DS9

Active member
Ja sam imao problem sa ručicom, koji je rešen rasklapanjem ručice i ispravljanjem bakarnog prstena koji suži kao kontakt - ali se problem gašenjem i paljenjem H7 u vožnji. Prednje maglenke ni nemam.
 

Cutac

Prèkaroš
Vozačev prozor dolje, hauba gore, zatvori sva vrata, čekaj 2 minute.
Otpoji aku, čekaj 2 minute.
Spoji aku, čekaj 2 minute.
KROZ PROZOR upali POZICIJU, ključ u bravu, kontakt, drži tipku za zaklj. na ključu 10 sekundi. Oduzmi kontakt. Otvori vrata, zatvori vrata, probaj daljinski. I to je to.
 

milena22

Member
A joj sory Ivan 222 nisam mislila ništa loše,jer sam vidjela da mi posta nema,pa sam ga duplirala,,žensko šta češ ( ali nisam plavuša ) :grin::grin:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A joj sory Ivan 222 nisam mislila ništa loše,jer sam vidjela da mi posta nema,pa sam ga duplirala,,žensko šta češ ( ali nisam plavuša )
Ma znam, nema nikakve frke ;)

Probaj se malo igrati sa tim resetiranjem, ali mislim da ćeš morati do električara. Moguće da, kao kod slučaja od DS9, upije riješiti te kontakte u ručici...
 
Na vrh