Plastika oko radija

nedo

New member
Ne znam koji je nas izraz za onu plastiku sa tipkama koja ide oko CD radia!

Englezi obicno zovu dashboard radio panel!

Uglavnom nadam se da znate o cemu je rijec!

Sinoc sam imao posjetu lopova-amatera, koji je da bi iscupao radio, sve to unakazaio sa sarafcigerom.
Obzirom da to sada izgleda prilicno ruzno volio bih zamijeniti, prije nego li nabavim novi radio, kao i novo malo bocno staklo suvozaca!

Posto je nedjelja nisam uspio nista da nadjem, tako da ce sutra slijediti prvo potraga za staklom! Medjutim obzirom da sumnjam da cu to naci bilo gdje osim u ovlastenom servisu, interesuje me imali neko iskustvo sa zamjenom istog i kolika je otprilike cijena?
 

Konrad

New member
ja sam ga mijenjao i malo je zeznuto...trebas veliko staklo skinut...a najtezi dio je vratit gumu i nabit staklo napred...
 

nedo

New member
Uspio sam danas da nadjem tu plastiku kod lokalnog Citroen dilera! Cijena me je prijatno iznenadila, u pozitivnom smislu. Cekam da mi jos stigne originalni ali polovan radio, izvadjen iz Pezoa (navodno je isti model ugradjivan i u Citroene) i da to dam da se ugradi! Nadam se da ce ga uspjeti spariti sa displayom. Danas su mi zamijenili ono desno malo staklo, koje je bilo razbijeno pri obijanju, ali sam veceras tokom voznje promijetio da mi display ne ocitava vanjsku temperaturu, a ni desni retrovizor se ne moze pomjerati pomocu elektricnog regulatora! Vjerovatno nisu spojili kablove ili je do nekog osiguraca. Koliko sam uspio saznati senzor se nalazi upravo u tom retrovizoru!
 

nedo

New member
Dakle plastika postavljena! Radio ugradjen, radi, ali nema nikakvog ispisa na displayu. Vin code je ubacen, tako da nmea nikakvog beep-a, ali na dispalyu nista. Radio sam ugradio u Citroen servisu u Sarajevu. Da li mozda treba da postoji neka prijava sistemu vozila. Navodno postoji nekoliko tipova display-a, a auto originalno nije bilo naruceno sa opcijom originalnog radio uredjaja. Moze li mi neko reci, da li uvijek postoje kontrole na volanu kada je rijec o originalnom radio uredjaju,
 
Na vrh