Pitanjce za znalce nevezano za citroen

ante66

Active member
Problem,pred zimu pukne remen na korejskokineskojapanskom skuteru ( 4t).Cijelu zimu palim na kurblu radi akumulatora, radi savrseno.Naravno da se sjetim pred tehnicki sredit motor, i ici na registraciju.Doguram do najblizeg vulkanizera( koji to nije nikad radio) da mi zracnim pistoljem otpusti variomat.Promjenim remen , sve ok , upali iz prve na kurblu i nakon 5 sek se ugasi a radi kao dizel multikultivator.I tako stalno , upali iz prve pa se ugasi?Cim pokusam dati gas ugasi se.
Ocistim dvaoput karb -nista, prominem svjecicu -nista,provjerim fazu i lanac-nista( mali fazni pomak beznacajnio).Prestimam karb-( stegnem gorivo pred diznu) , povecam zarak na max i dobijem ga da radi neprekidno ( ali isto kao dizel traktor), cim dirnem gas odma se gasi.Provjerio da ne vuce fals zrak .sve ok.

Jedino mi pada na pamet kako sam ga gurao u vulkanizera, ostao mi je kljuc u kontaktu kad ga je zavrtio pistoljem ( iako nisam bas siguran). Prvi put ga je zavrtio a nije otpustio vijak, iz drugog pokusaja je uspio otpustit vijak variomata.Sta se moglo zaj..... ako smo zavrtili sa kontaktom?
Jos sedam dana inace tablica u policiju, bum popiz.....
 

ante66

Active member
elektronski čok na karbu provjeri dali radi
Sve radi normalno.
Rijeseno - kako sam od vulkanozera do doma gurao skuter po rinzolima uspile su se zakrenut rolice.
Kako remena nije bilo pomakle se ( nakosile) rolice tako da se motor mogao vrtit a naravno sa velikim gasom( kad bi uspio nekeko jedva ponekad upalit) ne bi kuzio nista .Samo bi se na malom gasu culo lupkanje.
Prvo sam provjeravao fazu, karburator cistio, CDI,stelao ventile,provjeravao lanac da nije rastegnut, provjeravao da nema negdi masu,....!
Kad sam stavio drugu bobinu motor proradio ( prihvaca gas).Onda sam stavio staru bobinu i sa starom bobinom proradio ( prihvaca gas).Kako motor nije mogao krenut ( a radi) prepao sam se da mozda remen nije odgovarajuci i cinio se prekratak.
Rolice nisu bile u lezistu nego su se 4 komada podjednako nagnule :surprised:
Mislim da je u tome kvar...
Sreca da nisi stigao sa moment kljucem , inace bi glava isla dole :)
 
Na vrh