Parking senzori

Rexi

New member
Ekipo, dolazim u srijedu u ZG po auto, C5, 2008. i imam podne slobodno ali ne i sljedece dane.

Zanima me dali netko zna nekog majstora da ima na lageru parking senzore, zvucne i da mi to odmah ugradi?

Svi nesto filozofiraju ili traze 1300 kn - 2400 kn sto mi ne pada na pamet jer trazim obicne jednostavne straznje senzore.

Kod Twinga sam sam to sve spojio i lemio na straznje svjetlo ali kod citrija bi to ipak da napravi netko tko je to vec radio na citrojenu
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni nisu simpatični, al kolega je ugrađivao senzore u Molydonu i veli sve OK. Mislim da je oko 800-900kn bila ugradnja. Zvrcni i pitaj, bilo bi se dobro naručit da se sve nabrzak odradi.

Ali ako imaš volje i minimum znanja to sam slagat, razmisli o kameri. Jedno 350kn ti je materijala, ugradnja nije komplicirana... ne treba provlačit kabel kroz auto jer signal ide bežično.
 

Rexi

New member
bio kod Dantola i skroz su oke, mala obiteljska radnja. Upozorili me na moguce probleme ako ugrade na tocna mjesta gdje ja zelim, ali su odradili i radi oke.
Cijena, skuplje nego da sam sam odradio ali je pristupacnija nego kod ostalih. 700 kn
 

Silentshoot

Active member
Odi na ebay,77kn s dostavom,4 komada i zvučnik dobiješ...radi pefektno,provjereno i testirano,ugradiš za 2h, još dobiješ i svrdlo za bušiti točno po mjeri senzora...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ja sam ih imal na c3.
Elektro magnetska samoljepljiva traka i spajanje na rikvrc žarulju.
Ok su radili, možda malo preosjetljivi
 

Doomsday

U prolazu...
Uf, niti samo kamera, niti elektromagnetski sami mi se ne sviđaju...

Traka na jednome nije bila valjda optimalno postavljena, izludio me ono par puta šta sam s tim autom morao u rikverc...

Treba kod elektromagnetskih pazit na dosta stvari, googlajte malo, imaju određena ograničenja vezana za metal na samom auto oko branika, ali isto tako vezano za kut detekcije... Postoje određeni naputci da se stave 2 trake kako bi se kut i daljina detekcije poboljšali, ali i to treba paziti da se ne napravi više štete nego koristi...

Daklem, nažalost, iako ih je relativno jednostavon ugraditi, elektromagnetski da bi optimalno radili ipak nisu plug-n-play... Triba se malo pomučit, potrudit...

A sama kamera, ajme majko... Ili nisam navika, ili ne znam ni sam, ali glanc novi Yaris, nemam pojma kakav je to paket opreme, ima kameru a nema senzore... I gledam ja na tu kameru, skoro sam se zalipija x puta... Ne znam do čega je, vjerojatno do mene... Ipak, nakon određenog broja pokušaja, u tim autima sam jednostavno ignorirao rikverc kameru, i sve 5... :D

Po meni, naštimat elektromagnetske optimalno, a to znači najčešće metodom srljanja ilitiga metodom pokušaja i pogreške, kad se nađe optimum pozicija, uzet duct tape i preljepit preko senzor trake i žice u braniku tako da se nikako ne može maknit ni odlipit itd. i dobro...

Pa onda UZ to dodat kameru, i vjerujem da imaš za malo love dobitnu kombinaciju... Elektromagnetski mogu zezat na kiši, ili onako koji put bez veze, ali tu kamera pomaže... Bitno je i pogodit glasnoću zvučnika od senzora, tj. gdje ćeš ga postavit, da ga uvik dobro čuješ, ali da nije preglasan tako da te ne iznervira ako griješi, pa da se od živaca ne zabiješ negdi... :D

Za kameru, idealno bi bilo ko može ugradit 2 din radio, uzet neki povoljniji kineski bez navigacije, i na njega uštekat kameru... Ima ih i 1 din sa display-om isto povoljnih, ali ptanje je kako će u određenom autu to funkcionirat, jer display onda pokrije dio table, pa ako je ispod ostalo nešto bitno, eto problema... Ima ih koji izbacuju display na motor, ali ti obično i nisu najpovoljniji... Možda je najbolji kompromis 1 din sa fiksnim ali odvojivim display-om, pa ako ispod ostane nešto ne previše bitno, opet se može i do toga doć kad se otkači display...

:cool:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Retrovizor sa ekranom, meni najbolje i najprirodnije riješenje.

Jednostavno mrzim kad moram spuštat pogled radi kamere na konzolu auta ili prema radiju. Potpuno neprirodna kretnja i nisam se uspio prilagoditi tome.

A preko retrovizora mi oči refleksno lete... lijevi-desni-kamera.

PS

Kamere su dosta širokokutne pa se dosta lako može na guzicu ''van'' od nekuda, vidi se ako neko dolazi.
Isto tako su i dosta osjetljive što se svjetla tiče, u kombinaciji sa svim stražnjim svjetlima nema brige po mraku.
 

Milosh

Test
Meni se kod tih jeftinih displeja sa ekranom ne sviđa što se kače na obični pa imam osjećaj da to sve bude dosta klimavo i da djeluje jeftino. Bilo bi fora uzeti obični retrovizor odgovarajuće dimenzije, rastaviti ga i umjesto ogledala upasati ovo, ali to naći da odgovara je kao dobiti sedmicu na lotu. A da dobijem sedmicu ne bih o tome ni razmišljao. :D
 
Na vrh