Parking senzori (elektromagnetski)

Krky

Lakerski profesionalac
Sve sam lijepo sad ja to postavio po uputama i došao do zadnjeg dijela , kamo ukopćati sad tu crnu i crvenu žicu u ovom konektoru za zadnji far ???
Piše da crvena ide na + a crna na - , a gdje se to nalazi ovdje na konektoru ??
I na koji će sad način taj uređaj znati kad ja prebacim u rikverc ? :)
imaš u kineskom dučanu 12kn ti je 12V ispitivač, daš kontakt, ugasiš poziciju, staviš u rikverc i isprobaš koja žica svijetli..
 

d3000

New member
Puno Hvala! :)
Uspjelo je od prve po Ivanovim uputama!
Znači žuta(rikverc) je + a žutozelena je -.
Uglavnom preporučujem svima ovu stvarčicu , nije toliko komplicirana montaža a nakon nje sve ostaje skriveno.

Išao sam mjeriti parkiranjem do zida i stupića , uglavnom iznenadilo me pozitivno da ne počinje pištati već na 2m nego je prvo upozorenje tek na 45cm , nakon toga ide drugo upozorenje na 25cm i kad se dođe na 15cm onda počinje konstanto pištati. Ista je stvar kad se s boka parkiraš. ;)
 

d3000

New member
U gepeku imaš 4 šerafa koja drže plastiku na karoseriji. Taj plastični okvir ti leži na bravi od zadnjih vrata.
To izvadiš i ispod imaš nekoliko rupa u koje zalijepiš tu kockicu i zvučnik i natrag vratiš plastiku.
Unutra imaš i otvor koji vodi van tako da nema mučenja sa provlačenjem žica.
Uglavnom nevidljivo kad se sve završi! :)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ajde super, u četvrtak sam si naručil sa onog linka kaj si tam zalepil, javim kad stigne..
 

Krky

Lakerski profesionalac
da se pofalim, senzori stigli,izašli me 65kn, al nikak vremena da skinem branik i zakeljim ih..:D
 

AnteH

New member
Jel vam jos rade ovi senzori?
Iskreno cini se kao idealna tehnologija. Mene jedino brine ako antena ne detektira plasticni branik na kojem je naljepnjena, dali to znaci da nece detektirati nista plasticno?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Od kad sam počupal kameru, na njih se oslanjam... meni rade i nakon dve i pol godine još uvijek. Plastiku detektiraju, tj. praznu bočicu kokakole s kojom sam testirao.
 
Na vrh