Par pitanja za ponosne vlasnike C3 Picasso

Marko

Well-known member
Re: Par pitanja za ponosne vlasnike

super, uz sve druge troškove još ću i usred ljeta zimske gume kupovat
Citroen vozači su uvijek posebni...

kad smo već kod toga, jel se opće može uvesti gume koje su u gepeku i izbjeći plaćanje nameta ili moraju biti montirane na auto?
Ako voziš gume prek granice kao fizička osoba one mogu biti u gepeku, nije da moraju biti montirane na autu - samo vodi računa da ovisno o broju kupljenih guma i njihovoj vrijednosti moraš imati "adekvatni" broj putnika u vozilu sa sobom (za fizičke osobe se ne carini neto vrijednost robe do 1000 kn). Primjer - znači ako kupiš 4 gume u vrijednosti 1000 kn netto/kom trebalo bi vas biti četvoroje u autu (kao svaki je kupio jednu gumu) da bi ste prošli carinika bez plaćanja našeg PDV-a od 25%.

A ovih 2 cm ne predstavljaju problem za ovjes, ta razlika je uočljiva - ali nitko ti neće tako kontrolirat auto nego će uzeti prometnu kaj u njoj piše i pogledat će montirane gume i kaj na njima piše! :weeabooface:
 

nitrozg

Member
Re: Par pitanja za ponosne vlasnike

originalna dimenzija je 195/60/15, pa nije to neka prevelika razlika, bar mislim.
Teško da ćeš usred ljeta i naći zimske gume u sloveniji.
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Par pitanja za ponosne vlasnike

Citroen vozači su uvijek posebni...
kada sam kupovao jedan adapter da se prištekam, prodavač u trgovini "ve-mil" mi rekao "ti citroeni su uvijek posebni", tada sam izišao iz trgovine, otišao na sajam, i kupio svog prvog citroena :cool: :palac-gore:

dobro ne baš tim redoslijedom, ali otprilike :palacgore:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Par pitanja za ponosne vlasnike

jel se opće može uvesti gume koje su u gepeku i izbjeći plaćanje nameta ili moraju biti montirane na auto?
Naravno ;)

Ja sam svoje tak dopelal

gume u dimenziji 195/55/15 - vidim da je to 20 mm manji ukupni promjer u odnosu na 205/45/17
Yep..razlika je 3.37 % ili 20.8 mm, što je previše :hmmm:


Kao što već znaš,originalna dimenzija u 15 " verziji je 195/60/15...i kad nju usporediš sa ovom svojom od 195/55/15, dolaziš do razlike od 3.17 % ( 1.95 cm ) što već nije preporučljivo po tablicama (svuda se spominje da razlika nebi trebala prelazit 2.5 %)

Dal će bit posljedica na ovjes ? Vrag bi ga znal..vjerojatno da hoće :whistling:..ali ljudi svašta stavljaju :hm:
Sigurno je jedno, da će ti brzinomjer lagat i da možeš imat problema s ABS-om ( tak je meni rečeno..dal je istina,neznam :D )

Još jedno pitanje je dal ćeš tu dimenziju moć upisat u knjižicu kao dodatnu dimenziju..jer nije homologirana od strane citroena ( jedino ak ti neki dobri "striček" u STP, progleda/odobri to :cool::p )

Moja preporuka bi ti bila da prodaš te gume kaj imaš, i da kupiš odgovarajuću dimenziju..al tebi na volju ;):whistling:
 

nitrozg

Member
Re: Par pitanja za ponosne vlasnike

meni je krivo kaj nemam pravu dimenziju. Mada ne znam zašto. Možda zbog toga što volim imati sve po pravilima, ali stisnula recesija, lova... pa je situacija takva kakva je.
naime ponavljam moje gume su 205/50/16, zimske, nije velika razlika od originalnih tako da nije ni problem, osim u tvrdoći (udobnosti) i potrošnji.
 

nmihael

New member
Par pitanja za ponosne vlasnike

Ja nisam ponosni vlasnik Citroena, ali naginjem ka tome. :)

Posto nam je Punto omalio, vreme je da predjemo na nesto vece. E sad, posto mi je auto ipak potreban najvise za grad ne bih uzimao karavana, a i ne treba mi bas toliki auto za sada (zena, bebac i ja). Opet, u gepek mora da stanu kolica i kad se ide na duzi put, onda treba da se sva garderoba iz stana preseli u auto ("Sta ako bude padala kisa?!", "Sta ako ne bude padala kisa?!", "sta ako bude vruce/hladno/nesto izmedju?!!"...). Naravno, mora da bude pouzdan, da ne trosi previse, da odrzavanje bude pristupacno za obicnu raju. Performanse mi nisu previse bitne, ali mora da povuce kad zatreba.

I elem, ne znam kako i gde, ali ugledao sam C3 picasso i... odmah se zaljubio. :)

Moram da napomenem da kupujem polovan auto. posto se ne usudim novi uzimati (pola duse nam uzimaju vec za stambeni kredit) i zato mi treba savet od iskusnih poznavalaca Citroena, da li je ovaj auto ono sto meni treba? I koji motor mu najbolje lezi?

Mozda je offtopic, ali cuo sam da je automatska klima skupa za odrzavanje. Da li ima istine u tome? Konkretno, cuo sam da kada 'crkne' manuelna klima, samo se zameni... tamo nesto sitno za dvadesetak eura, a ako 'crkne' automatska onda mora pola auta da se menja.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: C3 Picasso 1.6 HDI confort by mirda69

Kako misliš skupa? Ja na običnom c3 osim par filtera evo 7 godina ništa na klimi nisam radio. Šljaka ko i prvi dan, ništa ne smrdi. Mislim da je to manje bitan detalj kod odabira auta, barem meni. Nikad ju nisam percipirao kao trošak pa me malo iznenadilo hehe
 

Konrad

New member
Re: Par pitanja za ponosne vlasnike

eventualni kvar kod klime je modul ventilatora...

drugih problema nije bilo koliko znam
 

ante66

Active member
Re: Par pitanja za ponosne vlasnike

da li je ovaj auto ono sto meni treba? I koji motor mu najbolje lezi?
Treba ti sigurno Picasso , iznenadit ces se , daje vise nego sta uopce ocekujes.A sta se tice motora , ovaj kod mene od 95 ks , je sasvim OK.Stovise odlican motor, a cujem od ekipe sa dizelima da su i oni prezadovoljni.
 

nmihael

New member
Re: Par pitanja za ponosne vlasnike

Hvala svima na odgovorima.

Pa mene u principu i nije bilo potrebno ubedjivati. :) Misljenje vas vlasnika sam prvenstveno trazio zbog onih koji me ubedjuju da je Fiat Bravo prava stvar zbog MJET motora ili da je prava stvar Dachia zato sto je jeftina i td. :)

Sve sto trazim sam prepoznao u ovom autu. Sad ostaje da se pronadje pravi primerak za prave novce.

Ako budem imao jos nekih pitanja, bicu slobodan postaviti ih ovde. :)
 

charllie

Active member
Re: Par pitanja za ponosne vlasnike

Decec naj si prevec premislavat,kakov fiat ili dacija jedino ce nemas peneze citroen ti ima dostik modeli,lepe i udobne aute i po bolji ceni od razvikanih svabi.Steri su presli s svabe na citroen nej se vec tak ljefko menjali jedino ce je ne malo munjeni.:oops:
 

nmihael

New member
Re: Par pitanja za ponosne vlasnike

I jeste ih tesko naci. Cak je jedan lik prokomentarisao 'Da ga moj komsija nema, ne bih ni znao da postoji'. :)

A mozda je i bolje tako. Izdvaja se iz gomile. :)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Dal netko zna kak se ovaj model felgi stručno zove?
Navodno da su rađene samo za C3 Picassa u 17cola, u crnoj, bijeloj i ovoj zelenkastoj boji..
Koliko bi vredele danas takve felge u odličnom stanju, i u kojoj boji su vam ljepše?
mislim da su ih radili u bojama u kojima su izlazili i auti..

 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Model felge ti se zove "Clover"
Najčešća kombinacija boja je crno-srebrna ( takve ti ima Ante ), crveno-srebrna i ova tvoja...
Vidim da se na ebayu prodaju od 150-350 funti..sve zavisi od stanja:whistling:
 
Na vrh