Općenita iskustva s novim C4

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

ledolomac

New member
ovo je bolesno... ubija me ovaj forum i sve vezano za novog c4... znaci kao sto znate iz ranijih mojih pisanja na ovom forumu narucio sam novog c4 1.6 hdi, i vec sad mi se place kad ovo sve citam... razmisljam si da odustanem od auta i izgubim pisljivu kaparu sto sam uplatio... da li postoji tko ovdje na forumu da nije imao problema sa automobilom???????????????? zar mi se mora toliko zgaditi prije nego sto dodje uopce....
Ne obaziri se previše na natpise.Ako ih analiziraš vidjeti ćeš da je bilo samo par ozbiljnih i realnih kvarova, sve drugo su insinuacije .Dizel ti je odličan, mirno spavaj. Biti ćeš zadovoljan s autom,udobnošću, luksuzom, potrošnjom i performansama.Ja sam prešao skoro 12000 km i do sada nisam imao nikakvog problema. Normalno kao i kod svakog drugog auta kvarovi su uvijek mogući.Problema je bilo prije tri godine s benzinskim motorom kad je tek izašao ali sada je i to rješeno, /tako su mi rekli u citroenovu servisu/.
 

mongol00

New member
ja bi to ovako rekao.. pišu samo oni koji imaju problema.. drugi koji nemaju (kao ja) samo čitamo.. mislim da je ipak puno više nas koji nepišemo.. :)
znači više od pola godine ponosni vlasnik 1,6 VTI, preko 10000km.. :D
 

dturcic

New member
Imao sam do sad tri situacije da mi se desi nekakva žešća turbo rupa prebacivanjem u viši stupanj, prilikom naglijeg ubrzavanja u prvoj ili drugoj brzini, cca. na 3500 o/min.
Naime, kad pretisnem gas nakon prebacivanja u viši stupanj, ful izgubi snagu na jednu sekundu :wtf: i onda opet potegne normalno.
Pokušao sam par puta simulirati istu situaciju i nikako da mi se taj propad ponovi, svaki put normalno potegne prebacivanjem u viši stupanj.

Da li je to nekakav problem što se tiče turbine ili nije ništa strašno... :thinking:

C4 1.6 HDI (92 KS)
 

Bratkee

New member
Stigao moj ljubimac!!!! Danas me zvala žena iz Citroena!! :D
Fora je kaj sam ga naručil 8.12. a stigao je jučer ,19.01. dakle prije onih 60 dana! :shock: Fakat pohvalno!
Idući tjedan se bacam na rješavanje papirologije tak da u srijedu očekujem preuzimanje...
 

Zmix

New member
Stigao moj ljubimac!!!! Danas me zvala žena iz Citroena!! :D
Fora je kaj sam ga naručil 8.12. a stigao je jučer ,19.01. dakle prije onih 60 dana! :shock: Fakat pohvalno!
Idući tjedan se bacam na rješavanje papirologije tak da u srijedu očekujem preuzimanje...
Neka je sa srećom. :)
 

ajkamai

New member
Eto novosti oko škripuckanja, klokotanja i tako.

http://www.citroenforum.hr/moj-c4-ii-168/c4-120-vti-bvm-seduction-matija-376/index7.html#post38132

Napokon nema više. :whistling: Bar za sad... ROFL
Evo ja idem sutra. Kažu da je stigao odgovor od francuza i da su im sugerirali nosač motora :)...što sam im i ja sugerirao nakon čitanja posta od Matije. Javim rezultat.
________________________________________________________________________________________________________________________________________

Problem riješen, nema više klok, škrip, cvil...nosač motora it is. Hvala forumu i francuzima :)
 

Matija

New member
Možda topi mast. Ja kad sam auto preuzeo iz salona, novog jel, onda je bilo bijele masti u nosaču. Sad u ovom drugom nema ništa.
 

ExOduS442xb

Racing
Imao sam do sad tri situacije da mi se desi nekakva žešća turbo rupa prebacivanjem u viši stupanj, prilikom naglijeg ubrzavanja u prvoj ili drugoj brzini, cca. na 3500 o/min.
Naime, kad pretisnem gas nakon prebacivanja u viši stupanj, ful izgubi snagu na jednu sekundu :wtf: i onda opet potegne normalno.
Pokušao sam par puta simulirati istu situaciju i nikako da mi se taj propad ponovi, svaki put normalno potegne prebacivanjem u viši stupanj.

Da li je to nekakav problem što se tiče turbine ili nije ništa strašno... :thinking:

C4 1.6 HDI (92 KS)
A jel se možda dogodilo kad da prebacivanjem u niži stupanj bude turbo-rupa?:D
 

La Marche

Iskreni optimist
"Turbo rupa" je pojava tik iznad okretaja praznog hoda, kad motor nema dovoljno snage za pokretanje automobila već je na rubu gašenja.
Na višim okretajima nema pojave s imenom "turbo rupa".
 

ZVAJ

Skoro zreo
Možda topi mast. Ja kad sam auto preuzeo iz salona, novog jel, onda je bilo bijele masti u nosaču
Kod mene orig nosač pun bijele masti. Možda su pokušali podmazati da manje škripi ;)
Ali nije uspjelo - škripi svejedno. Bio sam danas u Ceriću po tom pitanju. Odgodili me za ponedjeljak... a gorivo poskupilo :(
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh