Općenita iskustva s kvalitetom i vrstom guma

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Damaj

Active member
Good Year UG 8 - evo da opišem iskustvo gume sa snijegom. Gume odlično drže pravac, nema zanošenja kod skretanja, a do sada nisam uspio zapasti ni u dubljem snijegu - jednom rječju prezadovoljan gumom i još u kombinaciji sa ESP - Fenomenalno!
 

gox

New member
Sava Eskimo S3+ u 155/70-13 drže odlično, više nego zadovoljan, ne znam da li zbog uskih guma, ali drže stvarno super. Pa eto, za sve vlasnike saxića i ax-ića, go for it ! :)
 

liberty

Well-known member
ovako:
bridgestone turanza - u dimenzijama u kojima su niskoprofilnije drže bolje nego u mesnatijim dimenzijama (195-50/15 u odnosu na 185/60-14)
ista guma je nekad bila kvalitetnija nego danas )ona starije oznake),ali i dalje je jako dobra po mokrom asfaltu
iako je ljetna guma i znam da nije za snijeg, na prvom blažem snijegu je katastrofa!!!
vijek trajanja - po meni do 30 tkm ne pokazuje znakove starenja, na 40 tkm pod obavezno promijeniti

kleber dynaxer ljetna guma-solidna za aute benzince 1.4. ne troši se jako,a nije pretvrda, ne bi preporučio za aute koji nemaju ABS. prije ostari nego se potroši

michelin energy saver.....dok voziš berlingo ili slabašan c3 može proći, čudljiva na mokrom u zavoju......za imalo jači auto: ne hvala. jest da je tiha i udobna, ali ne hvala

yokohama zimska guma dimenzija 235/40 ili 45/17- najs.........dobra......puno jeftinija od michelina

dunlop u dimenziji ko yokohama ........svi ju hvale, meni nije ništa posebno, prečesto zavrti u prazno, troši se sumanuto, na njoj 20 tkm je kao na turanzi 35 tkm

kleber zimska u dimenziji 195/65 r15 - na berlingu savršena, za one koji prelaze dosta km, u cijeni negdje sa BF goodrich, dobra mjera za one koji ne žele izdvojiti više novca. ne troši se pretjerano. na testovima je kude na mokrom, ja nisam primjetio nedostatke, ali istina radi se u mene o samo 90 ks, pa je možda i do vozila. na snijegu je meni super, uz nju se ABS ne aktivira prečesto
 
Posljednje uređivanje:

Zmix

New member
Sava Eskimo S3+ u 155/70-13 drže odlično, više nego zadovoljan, ne znam da li zbog uskih guma, ali drže stvarno super. Pa eto, za sve vlasnike saxića i ax-ića, go for it ! :)
Potpisujem.
Na Saxu imam Sava Eskimo i stvarno su dobre, nema šta.
 

1587 VTS

New member
Good Year UG 8 - evo da opišem iskustvo gume sa snijegom. Gume odlično drže pravac, nema zanošenja kod skretanja, a do sada nisam uspio zapasti ni u dubljem snijegu - jednom rječju prezadovoljan gumom i još u kombinaciji sa ESP - Fenomenalno!
Potpisujem. Bio sam prisiljen i ja u Splitu staviti prednja dva zimnjaka, ali ne na C3 nego na Fiestu. Da je bar jedan auto u kuci pokretan po ovom belaju od vremena. Trazio sam ContiWinterContact TS830, ali ga je trebalo cekati par dana pa sam stavio taj Good Year UG 8, 185/60 R14. Odlican. Sredio mi moj vulkic za 500 kn/komad. A kako su mi zadnje ljetni slickovi CPC2, po zavojima - neprocjenjivo :wub: :D Narucio sam odmah i novi set 4 ljetne ContiPremiumContact2 pa cu ih montirati na proljece. Ove sta sam imao do sad su presle 56 tkm i dale su svoje, al bile su izvrsne (kao i svaki Continental do sad koji sam imao na autima - tu nema greske) do nekih 40 - 45 tkm tako da idu opet iste.
C3 nisam upalio od proslog cetvrtka, stoji u garazi. Za njega bi me 2 kvalitetna zimnjaka izasla 2000 kn, pa bolje da ceka u garazi toplije dane :cool:
 

Marko

Well-known member
Good Year UG 8
Jako dobra guma. Evo, jučer na -15 ripne su još uvijek bile podatne i meke kao usne ljepotice - drži jako dobro pri ubrzavanju i dobro se ponaša pri kočenju, jedino pri ulasku u zavoj / rotoru zadnji kraj malo pleše što je razumljivo s obzirom na konstituciju profila. Puno daje ta guma ali ipak vozite oprezno...
 

1587 VTS

New member
Ne vozite se sa zimskim gumama samo na prednjim kotačima,ubit ćete se.
Stoji. Ali provucem se ovih par dana snjeznih govana. Kod nas je snijeg cest ko kisa u pustinji. Zapravo, glavne ceste su ociscene do asfalta i suhe su, samo su sporedne pod ledom i snijegom - bez zimskih na pogonskim ne mogu izac ni iz garaze ni iz ulice, ni s parkinga na poslu.
Al neka zimskih, sve da i ne padne ovo govno iducih 5 godina - nije bacena para, u svakom slucaju i na suhom i na mokrom imaju bolju trakciju od ljetnih na zimskim temperaturama.
 

Matija

New member
Good Year UG 8 - evo da opišem iskustvo gume sa snijegom. Gume odlično drže pravac, nema zanošenja kod skretanja, a do sada nisam uspio zapasti ni u dubljem snijegu - jednom rječju prezadovoljan gumom i još u kombinaciji sa ESP - Fenomenalno!
Slabo ti to teraš kad nema zanošenja. :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Šalim se malo, i ja sam zadovoljan.
 

Matija

New member
Svaka guma proklizava, samo je pitanje kako je teraš. ;) Zato sam ono gore i napisao. :)

Itekako klizi i GY na ledu, čak ni ne moraš biti agresivan. Nema gume (osim sa čavlima) koja na ledu ne klizi. A tko je gledao trke na ledu, zna da i te sa čavlima klize kad se dobro gazi. :D
 

darekb

New member
Treću zimu vozim Sportiva gume (Continental grupa), cjenovno u rangu Save.
Zadovoljan sam skroz omjerom uloženo/dobiveno.
Gume nisu svemoguće, natjeram auto na proklizavanje tu i tamo iz gušta, ali u normalnoj vožnji nema problema.
 

ledolomac

New member
Sve pohvale Continentalovim gumamam 830 TS. Nabavio ih polovne besplatno u veoma dobrom stanju 1 i 2 godine stare.Gume su odlične, testirao ih po cjelom Splitu po čistom ledu i snijegu. Neznam kolikom je tu pomogao i ASR protiv proklizavanja, ali ja sam se vozio kao po suhom. Na Xsari imam GY vektor 5-cjelogodišnje i voziti s njima i xsarom je avantura, a što dobro znam jer sam promjenio dva kompleta / sve zbog Kupresa/ Sada sam na čisto sam sa sobom.Zna se zimske gume i to Conti, a vjerojatni izbor i ljetnih.
 

Marko

Well-known member
zimske gume i to Conti, a vjerojatni izbor i ljetnih
Već znam tko se bu javil na ovu rečenicu, pričekajte malo.... :whistling: :D :cool:

Dobro je to čim ti ideš napred i da ti pogonski kotači ne proklizavaju čim gas dodaš, a proklizava dok imaš ljetne koje se na minus stvrdnu zbog gumene smjese od koje su načinjene. Ma sad svi oni koji rade zimske gume imaju koliko-toliko vredu smjesu pa ide stvar....
 

ZVAJ

Skoro zreo
Daklem ovako:
Danas sam zamjenio zimske gume ljetnima. Felge i gume lijepo oprao, osušio, označio gdje je koja bila i GLE na prednjoj lijevoj sa vanjske strane MJEHUR. Veličina otprilike kao pet kuna. Opipom se osjeti kao hematom a i vidi se pod određenim kutom. Sad tražim račun pa to mislim reklamirati. Gume su Goodyear UG8 Made in Poland, kupljene kod Auto Kreše.
DAKLE pregledajte svoje gume....
 

ZVAJ

Skoro zreo
Neće ti to priznati,negdje si je precvikao.
Šta znači precvikao ????
Nema tragova oštećenja, guma prešla 5tkm, sjaji se kao nova, ma glatka ko da je depilirana ali ima mjehur pod kožom.

I ne mogu pronaći račun grrr.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh