obavijest o prekršaju

Silentshoot

Active member
Sve rečeno je točno i najmanje frke je ako platiš, očito je netko vozio tvoj auto i tu nemožeš ništa,ti sam istraži tko je tada vozio i napravio prekršaj, ovako platiš i imaš najmanje muke i problema. Znam da je 500kn danas fina svota, i žao je svake kune, ali što je tu je. Show must go on, i ne slušaj ove bedaste prijedloge s pisanjem nekoga iz kine da je vozio,jer nisu ni oni toliko blesavi, s time si samo kopaš rupu dublje i dublje,na kraju ćeš morati platiti sav iznos + sudske troškove i potrošiti živce i vrijeme na odlaske na sud i poštu i ostalo...
 

emajan

New member
Slika se prihvaća kao dokaz na sudu, znam iz osobnog iskustva. Video zapisi ili fotografije načinjene uređajima za nadzor brzine izrađuju se samo u slučajevima kada su neophodno potrebne u prekršajnom postupku, po zahtjevu prekršitelja ili prekršajnog suda. Troškovi izrade video zapisa ili fotografija ili prijenos podataka na CD ili neki drugi medij zaračunavaju se osobama protiv kojih se vodi prekršajni postupak i koje su proglašene krivim. Ako se vrši nadzor brzine sa uređajem koji nema mogučnost foto ili video zapisa, moraju te obavezno zaustaviti i ispisati prekršajni nalog. Bez toga nema ništa. Ako si zaradio besplatni "selfie", ne moraju te zaustavljati.

Sad je samo opcija, da li ići na sud i platiti sudske troškove uz nadu da ćeš izvuči opomenu, ili platiti 500 kn i mirno dalje svojim putem... Po meni, ova druga opcija je najbolje rješenje...
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Iplati se,priznaš i tražiš olakotne okolnosti,nisi li nešto kažnjavan od prije,sud ti uvjek izađe u susret i smanji kaznu ili možeš proči samo sa opomenom.
Nikad, ali baš nikad se ne isplati ići na prekršajni, ako prethodno imaš povoljnije opcije. Zato i kažem da bih platio odmah. ;)
 

deda

New member
Mene su i zaustavili i trebao sam platit 500kn .Napisao sam prigovor i tražio sudski postupak.Na sudu sam sve priznao i kenj,kenj kak nema love i slične kuknjave.Sudkinja je provjerila jel imam od prije kakve kazne i pošto nisam imao,rekla mi da ću doma dobiti rješenje.Dobio sam samo opomenu na leto dan i niš nisam platio,ni kaznu ni sudske troškove.Svako nek sam o sebi odluči kaj će napraviti,da poslije ne bude pas mami kaj sam nekog slušal.
 

Dalibor

Dado Tornado
5) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 20 do 30 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.
ako nisi kažnjavan prethodne dvije godine mogao bi zatražiti od sutkinje opomenu umjesto kazne do 1000 kn.
pogotovo ako si nezaposlen, imaš mala primanja, ako je auto vozio nezaposlen sin ili kćer, i slično.
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Mene su i zaustavili i trebao sam platit 500kn .Napisao sam prigovor i tražio sudski postupak.Na sudu sam sve priznao i kenj,kenj kak nema love i slične kuknjave.Sudkinja je provjerila jel imam od prije kakve kazne i pošto nisam imao,rekla mi da ću doma dobiti rješenje.Dobio sam samo opomenu na leto dan i niš nisam platio,ni kaznu ni sudske troškove.Svako nek sam o sebi odluči kaj će napraviti,da poslije ne bude pas mami kaj sam nekog slušal.
Dobro si prošao. ;) U principu je lutrija ovisno kako je sudac raspoložen.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Mene su i zaustavili i trebao sam platit 500kn .Napisao sam prigovor i tražio sudski postupak.Na sudu sam sve priznao i kenj,kenj kak nema love i slične kuknjave.Sudkinja je provjerila jel imam od prije kakve kazne i pošto nisam imao,rekla mi da ću doma dobiti rješenje.Dobio sam samo opomenu na leto dan i niš nisam platio,ni kaznu ni sudske troškove.Svako nek sam o sebi odluči kaj će napraviti,da poslije ne bude pas mami kaj sam nekog slušal.
Ovo stoji deda što si rekao. Samo da pojasnim što opomena znaći.
U tekuće dvje god ne smiješ napraviti isti prekršaj, a ako ga pak ponoviš ti se naplačuje i stara kazna uz dva do četiri boda gratis.
 

emajan

New member
Mene su i zaustavili i trebao sam platit 500kn .Napisao sam prigovor i tražio sudski postupak.Na sudu sam sve priznao i kenj,kenj kak nema love i slične kuknjave.Sudkinja je provjerila jel imam od prije kakve kazne i pošto nisam imao,rekla mi da ću doma dobiti rješenje.Dobio sam samo opomenu na leto dan i niš nisam platio,ni kaznu ni sudske troškove.Svako nek sam o sebi odluči kaj će napraviti,da poslije ne bude pas mami kaj sam nekog slušal.
Tako sam i ja planirao, pa na kraju ispalo da "kazna obzirom da imam (po njima valjda izdašna) primanja, neće značajnije ugroziti moju egzistenciju", pa sam platio i troškove suda i printanje faking fotografije, a nisu mi smanjili ni lipe, iako sudac može smanjiti propisanu kaznu za najviše dvije trećine.
Ali zanimljiva je jedna druga stvar. Išao sam cestom Bj-Kž, negdje prošao pored slavnog fotografa koji nažalost nije bio Lupino, nakon 3 km su me zaustavili, kao ono, kontrola prometa, uzeo vozačku, našvrljao moje podatke u onaj njihov od sendvića sa tirolskom zamašćeni blokić, vratio vozačku i kao sretan mi put.
To mi sutkinja tušnula pod nos. Kad sam pitao zašto mi nisu ponudili da platim na licu mjesta, dobio sam odgovor da bih to njih trebao pitati...
 
Na vrh