Obavezno osiguranje...

Damaj

Active member
hebi ga, prije 23 godine krenuli s približno sl. pozicija, ali drugačiji narod, drugačija politika, drugačije obavezno osiguranje
Kako to misliš sa sličnih pozicija, oduvijek smo bili nebo i zemlja. U EU su ušli još kada se to isplatilo državama, nisu imali ni približnu ratnu štetu kao mi, a sve financijske obaveze iz bivše Juge su ignorirali (LJ. banka, izbrisani, NE KRŠKO....). A politiku osiguranja vode po direktivama EU iz 2008.
 

deda

New member
Jel ste vi još tak naivni da ovim lopurdama i dalje vjerujete,nije da smo krenuli sa istih pozicija kao Slovenija ,nego sa daleko boljim,uprkos ratu i šteti.Obrazlagat je nažalost nesvrsishodno, kada ima još previše hlebinaca.
 

Automatic

Well-known member
nije da smo krenuli sa istih pozicija kao Slovenija ,nego sa daleko boljim,
Deda ,moram reći da nisi ovaj put u pravu jer naša zemlja je bila godinama u totalnom kaosu zbog rata koji slovenija nije ni osjetila(bil sam u ratnoj zoni u sloveniji ,ni približna našoj i vrlo kratka bez razaranja).Znači pozicija nije bila ni bllizu.Gledajuči naše političare kako rade da smo bili bez rata i u plusu 50 milijardi eura ,na ovakav način opet bi bili gdje smo sad.Mi smo na žalost u EU ušli da nam se otme a ne da nešto dobijemo ,zato i jesmo među zadnjima i hebu nas slovenci koji više služe (kak bi pervan rekao ugibač kad ideš u Austriju).Ali očigledno da su imali bolju politiku i podršku vanjske bagre.U odnosu na druge zemlje EU mi smo bijeda naroda koji sve ima ali je politika takva da moramo biti gladni i žedni pri punom stolu.A sad hoče i stol da prodaju.:mad:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Deda ,moram reći da nisi ovaj put u pravu jer naša zemlja je bila godinama u totalnom kaosu zbog rata koji slovenija nije ni osjetila(bil sam u ratnoj zoni u sloveniji ,ni približna našoj i vrlo kratka bez razaranja).
Nije nas ni rat toliko uništio koliko oni što su za vrijeme i nakon njega izvršili tzv. privatizaciju odnosno podjelu. :D
 

Damaj

Active member
Da nas rat nije toliko unazadio može reći samo onaj tko nakon rata nije živio u ratno stradalim područjima. Tehnologija 90-tih je za zapadom već zaostajala 20-tak godina, tako da strojevi i nisu neka bitna šteta. Ali uništena infrastruktura od kojih 100 milijarda i tko zna koliko više nas je definitivno unazadila još barem 20-tak godina.
Privatizacijska pljačka nas je dokusurila, a još više pljačke kroz državne investicije. I onda kao šlag na kraju predstečajne nagodbe - popapala maca 30 - 40 mlrd, ali nije novac ispario nego si je netko debelo podebljao imovinu u Hr ili vani.
I onda netko uspoređuje Slo i Hr početne pozicije - samo ratna šteta je dovoljna za početak, a da ne spominjem da su i prije rata bili od svih miljama daleko.
 

tomica0308

Well-known member
Pozdrav, posto mi je ovo prvi auto na moje ime i imam bonus 0 :whistling: a blizi se rega za 2mjs, pa me zanima dal mogu prek tate dobit bonus? on ima 50% u triglavu, ili se da pregovarati s tetama na lepe oci? znam da smo bili prije 3 godine kod generali tam je rekla da imam odma 30%, pošto je stari bil u toj kuci.
 

tomica0308

Well-known member
Prilikom dupliciranja, Generali, Ergo i Wiener osiguranje ne traže da osobe imaju istu osiguravajuću kuću, a UNIQA uvjetuje kopiranje tako da davatelj bonusa mora imati aktivnu Uniqa policu. U Wieneru, kopiranje bonusa s roditelja na dijete je moguće samo ako dijete nije mlađe od 30 godina, dok je kod hrvatske podružnice njemačkog osiguravateljskog giganta Ergo-a dobna granica 25 godina.
Ima nekih caka :D

Zvao sam u osiguranje kaze teta da samo trebam rodni list i da nema problema :angel:
 

goranpo

Member
Sa Jadranskim smo u obitelji imali problem s kaskom, kad je trebalo rješit na xsari veću ogrebotinu na vratima činilo se najlakše to rješit kaskom, ali tu kreće patnja, osiguranje kaže nema problema ali auto mora ići u servis xy, a mi smo inzistirali na tome da auto mora ići u citroen servis gdje servisiramo auto, da bi na kraju službenik rekao da Jadransko ne radi sa Citroenom, onda su pale prijetnje prevrtanjem stola, kompjutera, hvatanjem za vrat jer nije bilo problema kad su uzimali novce za kasko i osnovno, nisu napomenili da sa Citroenom ne rade itd... Rješeno je tako da smo dobili ipak novce na ruke i platili popravak tamo gdje smo htjeli i donijeli račun za popravak. Uglavnom sve su to lihvari i sretni smo dok nemamo posla s njima.
 
Na vrh