Novi Berlingo - problemi

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

deda

New member
Ne,nego jaki benzinci nisu za takav auto ako nemaš neke sportske manire i nije te briga potrošnja.Bolje ide 1,4 jer s njim ni ne razmljišaš da ga gnjeteš.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Ne,nego jaki benzinci nisu za takav auto ako nemaš neke sportske manire i nije te briga potrošnja.Bolje ide 1,4 jer s njim ni ne razmljišaš da ga gnjeteš.
To je znači visokoturažna mašina. Bokte, to je ko Alfa. :D
 

Vedran

New member
Prenovi je auto, bude to leglo na svoje za kojih 2-3 tkm....
Manje bu trošil, bolje bu išel,a lupanje ne toleriraj- reqlamacija na najjače!
 

dragstar

New member
Ljudi, svima hvala.
Ne stignem ovaj tjedan do servisa, pa mi sve ovo znači puno, da se znam postaviti kad dođem tamo.

U vrijeme kad sam ga ja kupovao (vjerovali ili ne) nitko nije takav prodavao ni na na kojem oglasniku (ili mi je gadno promaklo) pa se nisam mogao interesirati.

Zato sam danas nazvao i našao se s jednim super čovjekom koji prodaje isti kao moj. Njegov je prošao prilično km, a dao mi je i da ga vozim (ljudina).
Ukratko: njegov NIKAD (tako tvrdi, a vidio sam i na kompu) nije trošio više od 9 l (!!), i to naravno u gradu i ne nekom nježnom vožnjom ;
kad sam "stisnuo" njegov po gasu (ono...prva, druga, treća, gas....) njegov komp. je pokazao maximum od 19-20 l u tom šusu, a moj na istoj relaciji odlazi na 27-29 l ;
i imam osjećaj da je njegov startniji i "povuče" bolje od mog

Da moj troši kao njegov, proglašavao bih ga savršenim (za ono kaj meni treba), jer ove ostale sitnice znam da će (valjda) riješiti u servisu.
 

Vedran

New member
Ja sam imal dva baš nova auta- C2 VTS koji je trošil 12-13 prvih 2000 km sa ubrzavanjem "na getribu" umjesto na gas i u firmi sam dobil Golfčetvorku 6 1.6 TDI koji je trošil prvih 5000 km oko 11 litara nafte!!!

Pođi u miru u Berlingo:cool:
 

dragstar

New member
Prenovi je auto, bude to leglo na svoje za kojih 2-3 tkm....
Manje bu trošil, bolje bu išel,a lupanje ne toleriraj- reqlamacija na najjače!
Ehhhh da....to mi je rekao i prodavač.... da tek iznad 4500 km bude realna potrošnja. Ali kak? :wtf:
To stvarno ne kužim, jer imao sam i prije nove aute i kako su trošili na početku, tako i na kraju....
A i vlasnik ovog Berlinga kojeg sam vozio danas isto kaže da mu je jednako trošio kad ga je kupio i danas kad ga prodaje.

Ja sam imal dva baš nova auta- C2 VTS koji je trošil 12-13 prvih 2000 km sa ubrzavanjem "na getribu" umjesto na gas i u firmi sam dobil Golfčetvorku 6 1.6 TDI koji je trošil prvih 5000 km oko 11 litara nafte!!!

Pođi u miru u Berlingo:cool:

Hvala frende. Jak si.
Svaka topla riječ dobro dođe.

A na koliko im je poslije pala potrošnja?
 

Vedran

New member
ja doživio lično sa ovom dvojicom, a i sijaset drugih sam tak čuo...uostalom ima tu na forumu novih auta pa nek narod veli...

Meni je jedina zamjerka novom Beringu nepravi zadnji most za razliku od starog koji u kombinaciji sa softveriranim 2.0 hajdiem mi je jedan od najkul automobila ever- skoro k'o 306 GTI-6:grin:

Hvala frende. Jak si.
Svaka topla riječ dobro dođe.

A na koliko im je poslije pala potrošnja?
c2 ćera gospoja isključivo po gradu i troši 8,00- okupatorski automobil po gradu najviše 7 izvan grada smešno malo (tak se i vozi- smešno:grin:)
 

dragstar

New member
Joooj da mi je dostići tvoju gospoju...u potrošnji, naravno....benzina, naravno ;)

Jer trenutno tražim po doma album s (pradavnog) izleta Parizu, spreman podrapati sve slike :twisted:
 

Olaf

New member
To sve sto si rekao nama reci u servisu, nazovi i reci sta je radeno i da nista nije rijeseno pa ces doc i ne uzimas auto dok ga ne sloze, jer ako budes miran mozes se fuckat.
 

dragstar

New member
Thanks još jednom svima ljudi.

Samo još jedno pitanje...imam li pravo na zamjenski dok je moj auto kod njih (i ima li veze da li je tamo par sati ili cijeli dan) ?
 

dragstar

New member
Ok....ma van ruke je servis, pa se "taljigam" svaki put busom.
Budem probao malo na galamu i 3ći dolazak za remen...plus ostalo..
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh