Novi akumulator za stop'n'go

vuk9

New member
Pozdrav ekipa,

evo da ne otvaram novu temu, nadovezat ću se ovdje iako nemam S&G.
Motor mi je 1.6Hdi, 68KW (92KS), 2011. godiste.

Nedavno ga kupio i izgleda da je akumulator na samom kraju (prvi vlasnik ga nije mijenjao do sada). U CS-u u Tratinskoj su mi rekli da je preporuka proizvođača akumulator od 1021kn (Exide Premium 72Ah).

Zanima me samo je li netko od vas mijenjao akumulator i jeste li možda našli jeftiniju (a ne lošiju :)) alternativu?
Ili ste uzeli npr. za 750kn u nekoj trgovini (našao sam za taj akumulator tu cijenu u Zg-u) pa odveli da vam montiraju za cca 100 kn?
 
Posljednje uređivanje:

diegos

Well-known member
Ima da traje 15 godina za 1000 kn, odi u neku trgovinu autodijelovima i pitaj akumulator za tvoj auto bez start/stop sustava, svaki će biti jeftiniji od toga
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zaboravi na ovlašteni. A ako je ugradnja 100kn, ima da odrade cijelu proceduru. Nači delo od kakvihj pola sata
 

vuk9

New member
Ma bio je ovaj lik u CS-u skroz korektan kada sam ga zvao. Èak je i sam predložio da se to može jeftinije naći nego je takva cijena jer je prošlo nekoliko ruku dok dođe do njih pa ne mogu imati jeftinije :)

Našao sam u jednoj trgovini za 750kn isti taj, ali bih sada trebao naći nekoga da mi to montira (ja se s tim ne bih igrao :)) pa sam to bubnuo cijenu od 100kn :)
Znate možda kakve su cijene tih usluga (montiranje akumulatora za ovakav auto, lik kaže da je to ispod 30min posla i da ne zna kolika bi bila točna cijena te izmjene kod njih...)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Odradi si to sam, nemoj komplicirat. Samo radi 5 min razmaka između svih poteza i nemaš brige
 

Milosh

Test
Odradi si to sam, nemoj komplicirat. Samo radi 5 min razmaka između svih poteza i nemaš brige
Slažem se.

Btw, malo o tom akumulatoru: ja sam kupio dva takva (za dva različita auta jelte). Oba sam kupio u Beogradu kod ovlaštenog uvoznika za Srbiju po cijeni od otprilike 100 eura po komadu. Za taj akumulator imam samo riječi hvale, smatram da su odlični. Prvi (u Fokusu sa 1.6 TDCI/HDI motorom) služi već 4 godine i 7 mjeseci bez problema, a preživio je tri Sarajevske zime bez garaze i stradanje alternatora oko Nove Godine sa temp. -5 i pri tome voznju 4-5 km bez alernatora (naravno servo pumpa je elektromehanička). Drugi aku je već 4. godinu u Scenic-u 1.9 dci i isto služi besprijekorno.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 

heconja

New member
samo da se nadovežem,meni je svaki aku koji je kupljen u ovlaštenom punooo dulje trajao nego neki iz tokića tipa atom itd.neznam u čemu je caka ali je tako.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Atom, TQ i slična sranja su kineski jeftileni.
Ovašteni ipak nešto malo kvalitetnije stavi (i naplati).
Al može se i bez ovlaštenog do dobrog akua
 

Hrvoje Marin

Active member
Postupak,


poklopac motora podigneš.

zaključaš auto, odeš na 5-6 minuta.

otkopčaš minus, pa plus

zamijeniš

plus pa minus

namjestiš sat i voziš

:whistling:
 
Na vrh