Novi akumulator za C3

RI-C3

New member
vidim da si iz Rijeke
dakle bio sam u konzumu u Tower centru i lijepo su mi rekli da nema garancije.
Ako je to istina što govoriš trebalo bi ih tužiti,nije stvarno u redu ako imam pravo na garanciju da su me tako s:cenzura::cenzura::cenzura:ali.Naradije bi sada išao sa računom ponovo tamo i pitao ih zašto nemam garanciju a morao bi imati
 

AX-ja

èudo jedno
Kupio sam akomulator,platio na blagajni i išao odmah na info pult da se raspitam koliko ima akomulator garanciju,bio sam uvjeren da ima bar 1 godinu.
Ali mlada dama na info pult mi je ugodnim glasom rekla "nažalost nema garancije,ako što ne štima donesite račun pa ćemo ga promjeniti"
Eto toliko o našem zakonu i o tome da Standard mora imati garanciju.
Dakle niti se zakon mora poštivati niti se mora imat garancijia.
To je naša usrana država.
e pa zato se akumulatori ne kupuju u pevecu,lidlu,metrou i takvim centrima.
nego u ducanima autodjelova,kod njih lijepo dobijes papir pa si na miru
ako ti i crkne bilo di u hr,imas popis di ti je najblizi serviser.
garancija i dobijes novi.
 

BrziBobo

Bašo
vidim da si iz Rijeke
dakle bio sam u konzumu u Tower centru i lijepo su mi rekli da nema garancije.
Ako je to istina što govoriš trebalo bi ih tužiti,nije stvarno u redu ako imam pravo na garanciju da su me tako s:cenzura::cenzura::cenzura:ali.Naradije bi sada išao sa računom ponovo tamo i pitao ih zašto nemam garanciju a morao bi imati
nema razloga da ti pričam bajke, evo iz prve ruke kako to znam,
akumulatori za motore, moja garancija je bila na njih 1. godinu, i još uvijek je, konkurencija je davala 6 mjeseci na iste.
Pri inspekcijskom pregledu konkurencija je dobila kaznu zbog toga jer na sve uređaje uvezene, proizvedene....MORA biti garancija minimalno 1. godinu po zakonu R. Hrvatske. Kaznjivim djelom smatra se čak ukoliko ja kao uvoznik ne stavim (čitaj i zaboravim) na akumulator deklaraciju, kazne su drastične a kamoli da ne dam Garantni list uz račun.
Moj savjet ti je odi nazad i traži svoje, zasto bi poslje im "poklonio" moguci novi akumulator, ukoliko budes imao problema.
Nije vazno ni di si ga kupio ni koliko ga platio, imas pravo na garanciju! U R. Hrvatskoj niti jedan auto akumulator nema ispod dvije godine garanciju, odgovorno to tvrdim, a znam o cemu pricam.
 

Hrvoje Marin

Active member
e pa zato se akumulatori ne kupuju u pevecu,lidlu,metrou i takvim centrima.
nego u ducanima autodjelova,kod njih lijepo dobijes papir pa si na miru
ako ti i crkne bilo di u hr,imas popis di ti je najblizi serviser.
garancija i dobijes novi.
kao da za njih rade druge proizvode, lol.

kupio sam 74ah za 499 kuna mislim, no name, 2 g jamstva i što je tu čudno? evo radi još.

drugi primjer: u konzumu sam kupio planetarni mikser i jamstvo je 1 g. Po EU je na isti 2., ali Konzum je uvoznik i to je tako, cijena je bila ok.
 

AX-ja

èudo jedno
kao da za njih rade druge proizvode, lol.

kupio sam 74ah za 499 kuna mislim, no name, 2 g jamstva i što je tu čudno? evo radi još.

drugi primjer: u konzumu sam kupio planetarni mikser i jamstvo je 1 g. Po EU je na isti 2., ali Konzum je uvoznik i to je tako, cijena je bila ok.
nije stvar da rade druge proizvode.
nego ako mu crkne mora nosit njima u ducan da mu zamjene.
a to nije zgodno ako se dogodi negdje na putu,u drugom gradu.
kuzis?

mikser i takve stvari su drugi par rukava.
 

milena22

Member
C3 ,sve bilo u redu nikakvih preznaka da bi auto odapeo :p,idem jutros upali bez problema,popodne uđem u auto hoču ga upaliti struje ima, ali niti zvuka paljenja,,probam sa kablovima ništa,,,šta bi još moglo biti ( ja prepostavljam koliko se kužim ) alternator,alanser ( četkice ) ili nešto treče
 

milena22

Member
Da,evo upravo mi bio HAK,otišao akumulator,,e sad neznam koji da kupim,,ovaj što je bio evo trajao je dobrih 6 godina,to je drugi u 13 god.star auto,nisam ga nešto puno niti platila,ali tog mi dučana više nema,,gledam ovaj šta mislite
207 x 175 x 175 12 55 + D 510 EN
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Svaka mu čast, trajao je u razini orginalnih. Ja osobno nekako danas naginjem opciji da se uzme najjeftiniji mogući akku sa najdužom garancijom. Trajanje preko roka garancije je ipak lutrija.
Èak bih provjerio i cijene TQ akkua
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Na prethodnom autu sam imao Bosch akumulator, trajao je 5 godina. Bitno je da se uzme dovoljno jak, i sto ste rekli sto duza garancija
 

DS9

Active member
... a FIAMM je inače svojevremeno bio fabrička ugradnja.
Mislim da sam u najnovijim c3ojkama video Tudor odnosno Exide. Ovaj posldnji EA640 Premium sam uzeo za svoj c3 1,4 HDi, peta mu je godina, a sahranio je dva kompleta četkica anlasera (jer anlaser nije baš u najboljem stanju). Cena mu je oko 100 evra.

Pošto nije precizirano koji je motor u toj c3ojki, ako je neki od HDi ne bi trebalo u njega staviti ispod 60 Ah, a za benzince može manje.
 
Na vrh