Nove tablice i saibracajna

Xsahara

Member
Pozdrav drustvo,

Dakle.. pri kupovini auta odma sam ga preveo na svoje ime na kupoprodajni ugovor, juce sam bio na tehnicki sve je proslo ok, kad sam dosao kuci vidio sam da mi nisu vratili papir o kupoprodajnom ugovoru, da li su mi trebali vratit ili samim tim sto je tehnicki i registracija na moje ime nema vise potrebe da ga drzim u auto.. I posto su tablice na drugi grad, a sad treba na moj grad da prebacim kako ide to, ako neko moze da objasni nov sam u ovim stvarima :) tamo su mi rekli da sam sve platio i da samo treba da podnesem zahtjev za novu saobracajnu i registracije :)
 

dinko1981

Well-known member
Original ugovora, tj onaj prvi list ostaje na tehničkom tebi realno više nije potreban ali je osobno volim imat kopiju. S obzirom da si radio tehnički pregled nije mi jasno zašto nisi odmah tamo promjenio tablice i prometnu? Takva je bar procedura u hr
 

sir.Oliver

Well-known member
ako je auto preveo na sebe , morali su mu izdati novu prometnu i tablice ( kako sada da dokaže da je auto njegov ? ) automatski su trebali zadržati stare tablice i staru prometnu
 

Xsahara

Member
Original ugovora, tj onaj prvi list ostaje na tehničkom tebi realno više nije potreban ali je osobno volim imat kopiju. S obzirom da si radio tehnički pregled nije mi jasno zašto nisi odmah tamo promjenio tablice i prometnu? Takva je bar procedura u hr
ako je auto preveo na sebe , morali su mu izdati novu prometnu i tablice ( kako sada da dokaže da je auto njegov ? ) automatski su trebali zadržati stare tablice i staru prometnu
Mislim da su mi rekli da tek na registraciju promijenim sve to, kao da nije obavezno odma jer sam ga preveo(mislim da je tako), poci cu u MUP u ponedeljak da provjerim da vidim jesu li me zeznuli :)
 

sir.Oliver

Well-known member
sada te uopće ne razumijem . ako si ga preveo na sebe , morali su zadržati staru prometnu i tablice a izdati ti novu na tvoje ime , kao i tablice ..... jer kao dokaz o vlasništvu vozila služi upravo ta prometna dozvola ....
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ugovor koji je overen je jedini papir kojim dokazuje vlasništvo. Mogli su mu izdati probne tablice samo da se vrati kući. Pa tamo onda da podnese zahtev za saobraćajnu i tablicem
 

sir.Oliver

Well-known member
ovdje se tablice vraćaju na prometnom odjelu u mjestu stanovanja , ne mjestu registracije . jeste , ugovor je dokaz o vlasništvu , ali samo prilikom registracije . nadalje je to prometna dozvola .
 

dinko1981

Well-known member
Kod nas u hr su sada sve dosta pojednostavili, ugovor se ne ovjerava i sve ostalo se rješava u stanici za tehnički pregled
 

sir.Oliver

Well-known member
ako sve rešava stp , zašto mu onda nisu odmah izdali novu prometnu i tablice ? a uz to , zadržali su mu i kupoprodajni ugovor . čime sada dokazuje vlasništvo vozila ?
 

Xsahara

Member
ako sve rešava stp , zašto mu onda nisu odmah izdali novu prometnu i tablice ? a uz to , zadržali su mu i kupoprodajni ugovor . čime sada dokazuje vlasništvo vozila ?
Preveo sam auto na svoje ime i platio samom tim 300+ eura.. tako neka cifra je bila, vjv zbog toga nisam morao nista mijenjat do registracije.. evo vozim 5-6 mjeseci nije bilo nikakvog problema..
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
U Srbiji je sledece: Vozis na osnovnu ovlašćenja, zadržavas tablice i saobraćajnu vlasnika do isteka registracije. Nakon toga prebacujes na sebe i menjas tablice i saobraćajnu.
Prebacujes vozilo na svoje ime odmah : vadis novu saobraćajnu i tablice, na svoje ime.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ugovor koji je overen je jedini papir kojim dokazuje vlasništvo.
Ne znam za Srbiju, ali vlasništvo nad pokretninama (izuzev plovila i letjelica velikih vrijendosti) dokazuje se isključivo posjedom.
Što se pokretnina tiče: posjed = vlasništvo. Ugovor se zbog toga više ne ovjerava.
 

sir.Oliver

Well-known member
U Srbiji je sledece: Vozis na osnovnu ovlašćenja, zadržavas tablice i saobraćajnu vlasnika do isteka registracije. Nakon toga prebacujes na sebe i menjas tablice i saobraćajnu.
Prebacujes vozilo na svoje ime odmah : vadis novu saobraćajnu i tablice, na svoje ime.
zar u srbiji ne moraš prevesti ( samim tim i preregistrirati ) auto do 15 dana ? dok sam ja tamo živio , moralo se ....
 

Xsahara

Member
Ja sam iz CG, nisu mi nista rekli kad sam preveo auto, javljam sta se desilo u ponedeljak kad podjem tamo u MUP, samo da kakvu kaznu ne pokupim hahahaha :)
 

sir.Oliver

Well-known member
a jesu li ti dali barem kakav papir ? možda neku potvrdu ..... jer neznam kako misliš dokazati vlasništvo nad vozilom , ako nemaš kupoprodajni a ni saobraćajnu .... držim ti palčeve da ne pokupiš koju kaznu
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
a jesu li ti dali barem kakav papir ? možda neku potvrdu ..... jer neznam kako misliš dokazati vlasništvo nad vozilom , ako nemaš kupoprodajni a ni saobraćajnu .... držim ti palčeve da ne pokupiš koju kaznu
Mislim da je već odgovoreno na to:

Ne znam za Srbiju, ali vlasništvo nad pokretninama (izuzev plovila i letjelica velikih vrijendosti) dokazuje se isključivo posjedom.
Što se pokretnina tiče: posjed = vlasništvo. Ugovor se zbog toga više ne ovjerava.
 

sir.Oliver

Well-known member
Mislim da je već odgovoreno na to:
kako misliš posjed = vlasništvo ? to se mora nečim dokazati .... posudim auto i kada me zaustave kažem da je moj ? e ne može to tako .... mora imati neki dokument koji dokazuje vlasništvo . kupoprodajni ugovor , račun / faktura , saobraćajna dozvola .... bilo što čime se može dokazati vlasništvo .... nije to upaljač , viljuška ili neka slična sitnica ......
 

Xsahara

Member
Mislim da je već odgovoreno na to:
kako misliš posjed = vlasništvo ? to se mora nečim dokazati .... posudim auto i kada me zaustave kažem da je moj ? e ne može to tako .... mora imati neki dokument koji dokazuje vlasništvo . kupoprodajni ugovor , račun / faktura , saobraćajna dozvola .... bilo što čime se može dokazati vlasništvo .... nije to upaljač , viljuška ili neka slična sitnica ......
trenutno imam u auto racun sa tehnickog, da je registrovan i osiguranje sve na moje ime.. Milim da ne bi trebao da bude neki problem, a taj kupoprodajni cu da izvadim ponovo da im trazim kopiju pa nek stoji u auto za svaki slucaj :) Rekli bi mi valjda kad sam ga prevodio da moram saobracajnu i tablice da zamijenim.. A na tehnicki su mi rekli da mogu da vozim na ove tablice dok mi nove ne izrade ako sam je dobro razumio hehe :)
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Mislim da je već odgovoreno na to:
kako misliš posjed = vlasništvo ? to se mora nečim dokazati .... posudim auto i kada me zaustave kažem da je moj ? e ne može to tako .... mora imati neki dokument koji dokazuje vlasništvo . kupoprodajni ugovor , račun / faktura , saobraćajna dozvola .... bilo što čime se može dokazati vlasništvo .... nije to upaljač , viljuška ili neka slična sitnica ......
Ne znam dovoljno o tome, samo smo kopirao odgovor pravnika. 😉 Mislim da je već bio razgovor o tome na forumu.

Ono što ja mogu reći i što je meni čudno je to da Xsahara Xsahara odmah na tehničkom nije dobio (nove) tablice svoje regije.
Možda je u Crnoj Gori drugačije.
trenutno imam u auto racun sa tehnickog, da je registrovan i osiguranje sve na moje ime.. Milim da ne bi trebao da bude neki problem, a taj kupoprodajni cu da izvadim ponovo da im trazim kopiju pa nek stoji u auto za svaki slucaj :) Rekli bi mi valjda kad sam ga prevodio da moram saobracajnu i tablice da zamijenim.. A na tehnicki su mi rekli da mogu da vozim na ove tablice dok mi nove ne izrade ako sam je dobro razumio hehe :)
Ok, u CG je očito drugačije. U Hrvatskoj, ako ja iz Istre (PU oznaka) kupim auto od nekoga iz Rijeke tj Primorsko goranske županije, ne mogu ga samo registrirati na svoje ime i nastaviti voziti na RI tablicama, nego odmah dobijem PU tablice.
 
Na vrh