Nosači motora

markan1000

Well-known member
mazanje s masti pomaže ako je problem samo ono poznato klapanje / lupkanje preko neravnina. ja jednom podmazao pije tri godine i više se nikad nije javilo.
međutim, ako nosač popušta odnosno gubi svoju funkciju, a čini mi se da je to ovdje problem, onda mazanje baš i neće pomoći nego ga treba mijenjati...
 

Limun

Member
Promjenio sam veliki nosač, Nema više škripucanja i lupkanja na desnoj strani. Umanjio se i onaj osjećaj "potonuća" kad se naglo opusti gas. Još malo što me nervira je kada brže dodam gas u drugoj ili trećoj brzini od 1500 pa do 2700- 3000+okr i motor pređe te okretaje tj. 2700+ okr čuje zvuk kao na nekom autu da isntrument tabla zatrese s tim da se u mom autu ne trese uopće, ali se cuje takav zvuk. Sad ne znam da li taj zvuk prouzrokuje neki od preostala dva nosača ili je do lamele... Taj zvuk se vise cuje na lijevoj strani.
 

Stojic

New member
Limun probaj u leru da nadjes taj zvuk kod mene se javlja na 1500 obrtaja ali nikako da stignem da proverim da li je nosac.Ako na leru stavi nekog ispred auta da ti malo pritisne motor i ako se zvuk gubi ili menja to je to.
 

Stojic

New member
Limun:ja sam nasao sta se kod mene cuje a to je plastika koja ide izmedju soferke i instrument table.Naprskaj je kokpit sprejom i resio si problem verovatno.Probaj da je zadrzis malo rukom kad krene da se cuje i videces da lu je to.

Zanima me da li je neko od vas menjao oprugu pedale kvacila???Posto sam zamenio set u ovlastenom servisu i juce sam bio kod njih kazu da je moguce da je tvrdje zbog opruge na samoj pedali kvacila.
 

grandepuconi

New member
U guzvi totalno bio. Zamjenio donji nosac neki dan opet isto. Da bi se ustanovilo da nevalja novi gornji nosac koji sam zamjenio prije 3 mjeseca. Uglv nosac gornji nov a ima lufta 2-3 cm kad auto u brzini zaljuljas. Narucio prije par dana orginalni taj gornji iz francuske kad dodje danas il sutra mjenjam ga i to bi trebalo bit to napokon. Jer kod ovoga novoga koji je trenutno na autu sam malo ubacio gume izmedju nosaca i lima. I tada kad na taj nacin smanjim hod nosaca svi probelmi prestanu. Taj novi koji ujedno i nevalja je marke SWAG pa pripazite. Uzeo sam najskupljeg u ciaka sto je imao pa se pokazao ko smece. Orginalni je 1039kn.
 

grandepuconi

New member
Reklamira sam SWAGA priznat ce punu cijenu samo cu nadoplatit za orginalni. Neda mi se opet stavljat SWAGA neznam ocel valjat. Netriba mi da 3-4 puta placam montazu. Nevjerujem da ce orginalni bas imati tolika odstupanja, da kao nov bude lufta 2-3cm tesko. Al evo vidit cemo za dan dva sve. Javim jel sve ok kad se promjeni.
 

Limun

Member
Ja sam isto zamjenio taj gornji nosac. Trazio da mi naruci swag, kad sam dosao po dio i da uradim zamjenu, nosac bez kutije, a na njemu ne pise koja je marka nigdje. Podavac kaze da je Febi. Uglavnom skripucajnje i blago lupakanje se vise ne osjeti, ali i ono potocnuce i dalje je tu, ali manje.
 

grandepuconi

New member
@Limun ja necu da mi tone niti udara nimalo. Jer ako je prije 2-3 miseca bilo auto uredno bez ikakvih problema. Vjerujem da se moze popravit da bude opet takvo. Ja vise po gradu vozim, pa me izludi to kad pustis i das gas svako malo kad udara i tone prednji kraj. Cudan sam malo ja sto se tice auta. Mora sve bit uredno i ispravno.
 

Brruno

Well-known member
Sad cu uletit ko padobranac u temu,ali jel moguce da original gornji nosac motora za c5 2.0hdi (onaj kod posude za hidrauliku košta cca 500kn? Pitam sad jer vidim za C4 1039kn
 

grandepuconi

New member
Evo skuzio sam nesto drugo i sve me strah da nece bit do nosaca motora. Auto mi tone i osjete se udarci samo kad je klima upaljena. 🤔🤔 poludit cu vise. Jel moguce jel itko zna da su pretegnuta remenja, pa da zbog toga more bit jer sam radio veliki servis prije 3 miseca.
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Prijatelju lijepo skini nosace pa ih pregledaj na pukotine, zracnost itd. Lijevi veliki je hidraulicni, ne smije ulje pustat.
 
Na vrh