nivo ulja

bikerbj

Member
bok svima...jedno pitanje na brzinu ako može...juče promijenjeno ulje u autu i danas mi javlja "check engine oil level" na središnjem displeju i "oil" na malom displeju....ulje je na max....ima tko kakvu ideju...e da auto je iz potpisa c5 100kw
 

Cutac

Prèkaroš
Ako zaista je na max, onda je pokvaren senzor.

Na C4 II na displeju u brzinomjeru može javljati 3 stvari. OIL OK ako je OK, OIL ako je niska razina i OIL -- ako ne može izmjeriti iz nekog razloga.

Ako ti piše OIL, još jednom dobro provjeri da ima ulja na šipci. Ne znam kakvu šipku imaš, ali neke znaju zavarati.
 

gambler072

C5 enthusiast
Sporo senzor reaguje, smirit ce se za dan-dva, nemoj ulijevati vise. Ne znam zbog cega je tako, ali i kod mene nakon promjene ulja to javlja, tek nakon par sati dodje u normalu.
 

bikerbj

Member
da ali jučer kad sam promijenio nije mi to javljalo....šipka je 100 % točna jer testirano više puta u ove tri godine koliko je auto kod mene...a ništa ode sin na put sa njim kad se vrati za tjedan dana vidit ćemo...to je onaj senzor što ide u karter sa zelenim đekom...e da i kod mene piše OIL OK a sad samo OIL...u vožnji sve normalno...
 
Na vrh