neugodan zvuk od retrovizora kod većih brzina

viliamr

New member
pozdrav!

postao sam vlasnik rabljenog DS4 (2012g). auto je bonbon, u odličnom stanju.
međutim, odmah sam uočio neugodan pištav zvuk visoke frekvencije protoka zraka u vožnji koji dolazi od vanjskih retrovizora.
ako ih sklopim (električni su), zvuk nestane. zvuk se pojavljuje negdje iznad 80-90 km/h.

da li je netko imao sličan problem ili ima ideju kako riješiti?

unaprijed zahvaljujem

viliam
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Sa obadvije strane dolazi zvuk?
Malo je čudno jer su isti retrovizori kao i na C4, a nemam u glavi da se to njima javljalo.

A konačno riješenje bi bilo rastavit ih, i popunit sve procjepe i otvore s nečim... blokirat protok zraka.

No možeš za početak obavit testiranje i suzit izvore zvuka. Uzmi kvalitetnu kreptraku ili izolirku i lijepi od procijepa do procijepa... prije il kasnije ćeš potrefit već izvor zvuka.
 

vborovic

C5 modifikator
Relativno česta greška na takvom obliku retrovizora, zna fućkati bez obzira o kojem se autu radi (C3, C4, C5, DS3, DS4, DS5) ... u vožnji ih preklopi pa vidi, ako se ne čuje, do njih je, ako se i dalje čuje, onda traži na drugom mjestu (aerodimanika zna ponekad biti zeznuta kod ovih stvari, izvor negde drugdje, a fućkanje kao posljedica na onome što si mislio da je izvor)

Krom nije lijepljen, cijeli pokrov je kromirani (druge varijante su lakirane u boji karoserije)
 

viliamr

New member
kad ih preklopim ne fućkaju, tako da je definitivno do njih.
zašto sumnjam da su tvornički? zato jer imaju na mjestima kao nekakve balončiće u kojima je zrak. ne znam da li bi to bilo tako da su original :confused:

preostaje mi metoda koju je preporučio @ivan222, da lijepim traku gdje su pukotine... :(
 

vborovic

C5 modifikator
Ima po ebayu za kupit te krom dodatke sam vidio,al nevjerujem da je to ljepil bivsi vlasnik
Nema tu nikakvog lijepljenja ako je serijski, cijeli poklopac se mijenja, jer je sav kromirani ... znam, mijenjao na svojem za kromiranu verziju ... :D ... još nisam vidio DS4 sa ne-krom poklopcima, na njima bi to trebalo biti serijski, ali, ne bi me iznenadilo da i to postoji da su kod njih isporučivali i u boji karoserije ... a ako je lijepljeno, ne ostaje ti drugo nego da ga oguliš, i lijepiš nanovo drugu krom foliju (ali ako je folija, onda poklopac nije hladan - ok, sad je to zeznuto na ovim temperaturama utvrditi, al moraš moći skužiti na dodir dal je krom ili plastika)
 

viliamr

New member
nije cijeli poklopac retrovizora na ovom mom autu kromiran. otprilike dvije trećine (gornje) su krom, a 1/3 je u boji karoserije. ne vidi se na fotki baš najbolje, probat ću napravit drugu fotku...

inače, dosta sam DS4 gledao sad kad sam kupovao (na njuškalu), i mislim da je ovo jedini koji je imao kromirane retrovizore. ostali su svi u boji karoserije.
 

ZlatkoC4

Well-known member
nije cijeli poklopac retrovizora na ovom mom autu kromiran.
Gotovo kod svakog fučkaju kod mene fučka na 60 kmh i to samo ljevi (vozaćev) ali ne uvjek ovisi isto o smjeru vjetra i tome sl. zato se nisam s tim niti zamarao. a vjerojatno u onom djelu gdje se on otvara zatvara između negdje je neki procjep pa bi ga vjerojatno trebalo s nečim zatvorit i rješiti fučkanje ako ti stalno fučka.
taj kromirani dio je komad plastike kako ti je borovic rekao možeš si staviti taj dio i u boji. ovaj se iščupa i stavi drugi evo ti slika pa proučavaj.
upload an image

upload image free
 

markan1000

Well-known member
da, i na mom c4 fućka, i mislim da je tako svima, krene na oko 60, ali čuje se i na višim brzinama. međutim, normalna razina glasnoće radija to bez problema neutralizira, a i s vremenom se vjerojatno navikneš na to. postoji rješenje, neki su ovdje već pisali o tome kako su to riješili, ali ja uvijek zaboravim u čemu je bio problem :cool: ili malo prosurfaj još po forumu u temi c4 II, ili pričekaj hoće li ti se javiti netko tko je riješio taj problem.
prilično sam siguran da smo nedavno o tome pričali, a to nije bilo prvi put. ah to fućkanje :whistling:
 

ZlatkoC4

Well-known member
a to nije bilo prvi put. ah to fućkanje
Mi ovdje raspravljamo o fučkanjima i gremlinima dok wv raspravljaju o motorima, getribama i opasnijim stvarima :D

zašto sumnjam da su tvornički? zato jer imaju na mjestima kao nekakve balončiće u kojima je zrak
Na kakve balončiće misliš? na kromu ili na bojanom djelu ?
ili da nije jednostavno posljedica održavanja.
samo kod ljepljenja trake oko tog ruba nemoj ugasiti auto sa trakom na spoju da se nebi sklapali i oštetili.
 

Cutac

Prèkaroš
Lijepo izgleda, ali ljepše je sjediti na tkanini.

A fuckanje je normalno. Meni nekad fucka izmedju 120 i 150 km/h. Nekad da, nekad ne. Nekad jako, nekad slabo.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Meni nekad fucka izmedju 120 i 150 km/h.
:confused: na toj brzini ti čuješ fučkanje imaš li ti upče prozore i izolaciju kad čuješ na toj brzini retrovizore. ? :D
Ja moram načulit uši a tišina u kabini da čujem fučkanje. najviše ih uhvatim ljeti kad malo prozor spustim sad zimi ih uopče ne čujem.
jučer sam išao VG-VŽ-VG i ništa. :grin:
 

viliamr

New member
auto je prelijepo... sjedala su kombinacija kože i velura... inače, kupljen je u Varaždinu ;)

slikat ću ga malo više čim stignem i stavim slike. balončići su kao da je u njima zrak.
krom definitivno nije lijepljen, već je takav poklopac. samo me ti balončići muče.

a fućkanje bi volio riješiti ako je ikako moguće. baš se čuje na većim brzinama, sve dok ne sklopim retrovizore.

evo slika:










probao sam slikati i te balončiće:














viliam
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa eto... pusti forum, preljepi sve proreze trakom i provozaj se. Ako ne šušti, blizu si riješenja.
Počni skidat malo po malo, pa ćeš dedukcijom doći do izvora.

A kad nađeš izvor, javi, pa ćemo vidit kako dalje.

I pošalji upit u ovlašteni za nove poklopce... možda nije prestrašna cijena, pa stavi nove. Postoji ti opcija da ih i nanovo daš kromirat... to će ti bit negdje oko stotinjak kuna po poklopcu (ja bi još jedino na poklopce, bilo nove ili na novo kromirane, stavio prozirnu foliju... pa si miran na duže vrijeme)
 
Na vrh