Ne otvara se ogledalo prilikom otkljucavanja

redfevers

Member
Pozdrav ekipa,

Od jucer iz nekog razloga, na strani vozaca ogledalo se ne otvara (normalo otvara/zatvara prilikom otkljucavanja/zakljucavanja). Bilo je na parkingu 20ak minuta i kad sam krenuo, nece da otvori. Nema nikakvih fizickih ostecenja/udar tako da to nekako iskljucujem...

Nije potpuno mrtav, odradi par milimetara, pa se pitam da li je moguce da je iskocio iz lezista ili nesto slicno? Pokusao sam izvaditi ovaj orijentacijski mehanizam iz kucista (odvrnuo oba sarafa no ne mice) na koje dode ogledalo, no nisam uspio. Da li je uopce moguce to, i da li ima spasa ili jedino kupovina drugog?


 

Prilozi

h5n1

Member
Meni ovo izgleda ka da zapinje u nešto u prijenosu i čim osjeti otpor elektronika zaustavi probaj dalje rastavljat mora nekakv zubčanik biti možda je nešto upalo unutra.
 

Mrki5

Well-known member
isti problem od juce. Jel neko zna kako to da se kalibrira ili kako se otvara taj sklop oko motora?

moze, ali nije na poziciju.
Ja sam takav problem rešio na jednom pežou 307 tako što sam podmazao i ručno ga sklopio i rasklopio nekoliko puta pa još dva puta pomogao motoriću da otvori, (nisam ništa otvarao).
 
Posljednje uređivanje:

Profiler07

Well-known member
Imas na yt kako rastaviti,pazi dobro kad budes radio nije bas jednostavno jer pucaju plastike ako ista silom pokusas.Ja sam polovan uzeo za 50KM i sam sebi zamijenio trebalo mi je oko 2h da rastavim i ponovo vratim
 

MEDOLINO

New member
Imas na yt kako rastaviti,pazi dobro kad budes radio nije bas jednostavno jer pucaju plastike ako ista silom pokusas.Ja sam polovan uzeo za 50KM i sam sebi zamijenio trebalo mi je oko 2h da rastavim i ponovo vratim
Rastavljanje sklopa nije problem. Ovaj glupi motor retrovizora nemam ideju kako da rastavim, osim cekicem :)motor.JPG
 

MEDOLINO

New member
Update:
-izradio sam "specijalni alat" iz vodovodnu cev:) za da mogu da stignem do skidanje motora retrovizora,
-sa alatom i se pritisne ta opruga i zaokrene se na levo i to je to. Motor moze da se skine sa nosaca retrovizora.
-otvorio motor i sve je OK, ali rotor se okrece mnogo malo, mozda 1o puta, a treba mozda 100. najverojatno je problem u elektronici na samom motoru.
- nabavio polovnjak retrovizor za 40 eu, ali je bio druge boje, pa stavio sam "novi"nosac, moje plastike i sad sve je OK.
 

Prilozi

Na vrh