Neće uvijek od prve upaliti

jbasa

Member
ipak nece nabavljat drugu....nego bi trebao otici u ovlasteni servis da mi oni to rijese(jer se ne moze rijesit bez originalnog software-a)....navodno je ta zaklopka otvorena 10% (a trebalo bi biti 0%)....i da se to rijesi na nacin da obrisu stari software i stave novi....
 

MiroRoterdamski

New member
Pozdrav društvu,
Stavio sam ovao pitanje u ovaj topic jer mi je tema prepoznatljiva:
Moja Xsara ne pali (1.4 XI iz 2002 ). Stavim ključ u kontakt i sve lampice se upale i okrenem da se upali, napravi klik i onda se sve ugasi. Vratim na kontakt i opet se sve lampice upale kao da se ništa nije desilo. Probam opet... ista stvar.
Gledam sve te lampice, vidim da mi se pojavljuje ona s ključem i elektronskim kodiranim pokretanjem...
Probao sa kablovima, kao da ih i nema!
Tuckao anlaser, ništa!
Mislim da je baterija ključa u redu jer otvara i zatvara vrata daljinski...
Ključ reinicijalizirao, ono, u kontaktu držiš gumb za zatvaranje dok se ne čuju dva kratka zvuka trube, ništa!
Ovo je prvi put u 3 godine da ga imam, 2. vlasnik, odlično održavan (od prijašnjeg vlasnika)...
Da li netko ima neke ideje što bi moglo biti?
Stavio sam akumulator na punjenje da budem siguran da nije to pa ću probati ujutro.
Unaprijed hvala,
Miro
 

MiroRoterdamski

New member
O da i zaboravo napomenuti: izvadio i pregledao sve osigurače one ispod komandne ploče i one kraj akumulatora ispod kape motora. Svi ok.
Odspojio i očistio kontakte akumulatora i stavio ih natrag...
Pozz

Ja bi prvo posumnjal da je akumulator gecrk :whistling:
Dobra stvar sa mi je na punjenju probat ću ujutro ili ako to ne bude šljakalo stavit aku iz drugog auta pa probat...
Hvala na super brzom odgovoru!
 

Konrad

New member
ovo sto ti se ugase lampice ti je los akumulator i nema dovoljno struje, a kad probas palit preko kablova ako se isto cuje samo klik a lampice se ne ugase vidi dali na elektropokretacu dobivas + na manju zicu koja ide na automat
 

MiroRoterdamski

New member
ovo sto ti se ugase lampice ti je los akumulator i nema dovoljno struje, a kad probas palit preko kablova ako se isto cuje samo klik a lampice se ne ugase vidi dali na elektropokretacu dobivas + na manju zicu koja ide na automat
Zahvaljujem društvu na super odgovorima... Stavio novi akumulator, radi ko vurica !!!
Puno hvala, čujemo se
 

Zmix

New member
Zahvaljujem društvu na super odgovorima... Stavio novi akumulator, radi ko vurica !!!
Puno hvala, čujemo se
Nema na čemu, tu smo da pomognemo jedni drugima. :)

Miro, s obzirom da je problem rešen, sada bi bilo lepo od tebe da nam se predstaviš i otvoriš temu o svom autu. :)
Neka me niko ne shvati pogrešno ali mi smo forum, zajednica ljubitelja a ne korisnička podrška Citroena. :)
 
Na vrh