Nadogradnja navigacije

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Napisao sam ti gore, 23.8.2023 je zadnja verzija karte.
Da, ali kažeš da su ti sad karte iz 2021 pa je bilo nejasno.
Prema slikama koji si stavio imaš softwer iz 2021, a i karte v.10 su iz te godine.
Pretpostavljam da je tvoj Wave3 odradio nadogradnju na W4 (koja je bila 2021.) i tu stao.
Sad bi ga trebalo još jednom kroz aplikaciju na PCu potjerati da dohvati aktualni sw i karte v.15 iz 02/2023.

Ovdje možeš vidjeti sve verzije i linkove za download, ali preporučam da i dalje preuzimaš preko Update aplikacije.
 
Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member

dadoli77

Member
Evo opet sam pokrenuo na racunaru aplikaciju pa se nadam da ce skinuti sad najnovije i verziju i karte.
Hvala vam ono oslobodim se da idem dalje da ne zeznem sta ono. Bitno mi je ovo da je postepeno isao na verziju w4 pa da sad znam koja je zadnja verzija pa cu pratiti. Hvala vam necu vise smarati ali mislim da ce ovo biti korisno mnogim drugim novim korisnicima ovog auta. Svaka cast carevi
Ekipa nista, isto odradilo sve evo 1,5h auto radilo i update sve ali opet ista verzija sistema i iste karte. Evo slikao sam sad eh,ne znam sta nismo dobro skontali jbg.
https://sites.google.com/view/nac-rcc/system/nac/wave-4

Evo tu imaš sve karte za tvoju navigaciju. Probaj skinuti zadnju verziju za evropu i probaj instalirati

http://download.tomtom.com/OEM/PSA/MAP/PSA_map-eur_15.0.0-r0-NAC_EUR_WAVE4.tar

Ekipa nista, isto odradilo sve evo 1,5h auto radilo i update sve ali opet ista verzija sistema i iste karte. Evo slikao sam sad eh,ne znam sta nismo dobro skontali jbg.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Ja bi pričekao par dana, a onda bi najprije sa MyCitroën aplikacijom provjerio pokazuje li potrebu za daljnjim updejtom .Ukoliko ne bude pomaka probao bi ubacit kartu za koju sam ti dao link gore.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Malo je čudno da tvoj NAC nakon sat i pol rada (osim u kakvom podrumu) nije odradio komunikaciju s TomTom data centrom i da ti ne daje novije karte...
Naime, uz svaku NAC navigacuju u vozilu je prisutna i BTA kutija (boîtier télématique autonome) s integriranom eSIM karticom. Kod svake vožnje gdje je pokrivenost GSM mreže zadovoljavajuća, NAC se spaja na TomTom mrežu, šalje podatke o trenutnoj verziji sw i kartografije, te s druge strane dobiva informaciju o eventualno postojećoj nadogradnji. Ta informacija ti dolazi na povezani telefon odn. myCitroen aplikaciju koja ti javlja imaš li (ili ne) neki update na raspolaganju. Ako da, onda te taj updete čeka na desktop aplikaciji - kao što si i ovo do sad preuzeo.

Dakle, dok god ti desktop aplikacija ne ponudi novi update, nema smisla opet instalirati ovo isto.

Misterj je međutim, zašto ti ne nudi aktualni sw i v.15 kartografiju (5 verzija noviju)?
🤔
 

dadoli77

Member
Malo je čudno da tvoj NAC nakon sat i pol rada (osim u kakvom podrumu) nije odradio komunikaciju s TomTom data centrom i da ti ne daje novije karte...
Naime, uz svaku NAC navigacuju u vozilu je prisutna i BTA kutija (boîtier télématique autonome) s integriranom eSIM karticom. Kod svake vožnje gdje je pokrivenost GSM mreže zadovoljavajuća, NAC se spaja na TomTom mrežu, šalje podatke o trenutnoj verziji sw i kartografije, te s druge strane dobiva informaciju o eventualno postojećoj nadogradnji. Ta informacija ti dolazi na povezani telefon odn. myCitroen aplikaciju koja ti javlja imaš li (ili ne) neki update na raspolaganju. Ako da, onda te taj updete čeka na desktop aplikaciji - kao što si i ovo do sad preuzeo.

Dakle, dok god ti desktop aplikacija ne ponudi novi update, nema smisla opet instalirati ovo isto.

Misterj je međutim, zašto ti ne nudi aktualni sw i v.15 kartografiju (5 verzija noviju)?
🤔
Ni meni nije jasno srvarno i da nisam gdje pogrijesio ali eto 2x uradio isti update bez greske.
Ima li sta oko aplikacije na mobitelu posto nema za BiH vec sam stavil Hrvatsku ali kontam podatke vuce preko boja sasije. Da nisam tu sta pogrijesio u mob.aplikaciji. Tu mi ne vuce nikakve posebne podaatke, i predjene kilometre sam ja rucno unio. Treba li tu mozda sta odraditi ,ali opet kontam kako je ponudio ovu nadogradnju a nece tu zadnju uh. Ne znam vise sta da radim jbg.
Ni meni nije jasno stvarno i da nisam gdje pogrijesio ali eto 2x uradio isti update bez greske.
Ima li sta oko aplikacije na mobitelu posto nema za BiH vec sam stavil Hrvatsku ali kontam podatke vuce preko boja sasije. Da nisam tu sta pogrijesio u mob.aplikaciji. Tu mi ne vuce nikakve posebne podaatke, i predjene kilometre sam ja rucno unio. Treba li tu mozda sta odraditi ,ali opet kontam kako je ponudio ovu nadogradnju a nece tu zadnju uh. Ne znam vise sta da radim jbg.
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Čudno...
Pošalji mi u privatnoj poruci svoj br. šasije pa ću vidjeti što će mi reći desktop app.
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma

Prilozi

szahtila

Well-known member
Ima. Puni se kad motor radi i trebala bi moći uspostaviti i održati tel. vezu najmanje 10 minuta u slučaju da se aktivira SOS sustav (tj. u slučaju sudara kad su aktivirani zračni jastuci)...
Izgleda da je moja izgubila kapacitet i treba joj minuta dvije da dođe sebi(led-ica svijetli crveno umjesto zeleno).Znaš možda gdje je modul smješten na C3?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Izgleda da je moja izgubila kapacitet i treba joj minuta dvije da dođe sebi(led-ica svijetli crveno umjesto zeleno).Znaš možda gdje je modul smješten na C3?
Lako moguće da je oslabila ako je iz 2017...
Ne znam točno gdje je na C3, ali pretpostavljam da je također negdje ispod suvozačevog zračnog jastuka. na DS5 i kod P508 je na tome mjestu. Provjeri..-
PS1: Diagboxom također možeš provjeriti njeno stanje (ili samo koliko je napunjena? Ne sjećam se više, ali nešto ima kao odeš u BTA2).
PS2: Ne mogu instalirati onu Multi-OS aplikaciju jer je (koliko vidim) za Win i Linux, a ja sam na OS X-u (Mac). Na poslu imam Win, ali tlaka mi je tamo seliti ove privatne teme...

Pošalji mi u privatnoj poruci svoj br. šasije pa ću vidjeti što će mi reći desktop app.
dadoli77 dadoli77 : Evo što mi kaže Citroen desktop app za tvoj VIN:
Nikad do sat to još nisam vidio!
Nemam pojma zašto je tako...
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Colnago

Active member
Donator foruma
Lako moguće da je oslabila ako je iz 2017...
Ne znam točno gdje je na C3, ali pretpostavljam da je također negdje ispod suvozačevog zračnog jastuka. na DS5 i kod P508 je na tome mjestu. Provjeri..-
PS1: Diagboxom također možeš provjeriti njeno stanje (ili samo koliko je napunjena? Ne sjećam se više, ali nešto ima kao odeš u BTA2).
PS2: Ne mogu instalirati onu Multi-OS aplikaciju jer je (koliko vidim) za Win i Linux, a ja sam na OS X-u (Mac). Na poslu imam Win, ali tlaka mi je tamo seliti ove privatne teme...


dadoli77 dadoli77 : Evo što mi kaže Citroen desktop app za tvoj VIN:
Nikad do sat to još nisam vidio!
Nemam pojma zašto je tako...
Ja dobijem istu poruku ukoliko ukucam originalni VIN koji nije imao NAC , prolazim samo s VIN-om donora
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Hmm...
Pretpostavljao sam da dadoli77 dadoli77 ima originalan NAC u tom Spacetoureru?
Ako nema, onda bi mu aplikacija valjda već na prvom update-u izbacila ovu poruku (bio je na v. 5 kartografiji).
No došao je preko aplikacije na v.10 i sad ova poruka gore??
Ne kužim što je uzrok...
:oops:
 

dadoli77

Member
Hmm...
Pretpostavljao sam da dadoli77 dadoli77 ima originalan NAC u tom Spacetoureru?
Ako nema, onda bi mu aplikacija valjda već na prvom update-u izbacila ovu poruku (bio je na v. 5 kartografiji).
No došao je preko aplikacije na v.10 i sad ova poruka gore??
Ne kužim što je uzrok...
:oops:
To i mene buni da nesto nije bilo ok odmah bi izbacilo ili ne bi dalo dalje da nastavim i uradim ovaj prvi update eh.
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Hmm...
Pretpostavljao sam da dadoli77 dadoli77 ima originalan NAC u tom Spacetoureru?
Ako nema, onda bi mu aplikacija valjda već na prvom update-u izbacila ovu poruku (bio je na v. 5 kartografiji).
No došao je preko aplikacije na v.10 i sad ova poruka gore??
Ne kužim što je uzrok...
:oops:
Teoretski: V.12 je bila zadnja za Nac Wave 3 , pa ukoliko mu ta može proći tada je zez u NAC-u koji ne prepoznaje da je postao Wave 4 (firmware update),ili nije uspio potvrditi update na Wave 4 na serveru s koga download-a.
Ja sam na Wave 2 tako da nemam znanja kako (ukoliko) se mijenja konfiguracija na serveru koji isporučuje update, a po nekoj mojoj logici bi se trebala mijenjati jer od tada obavjesti o updateu stižu za Wave 4
Teoretski: V.12 je bila zadnja za Nac Wave 3 , pa ukoliko mu ta može proći tada je zez u NAC-u koji ne prepoznaje da je postao Wave 4 (firmware update),ili nije uspio potvrditi update na Wave 4 na serveru s koga download-a.
Ja sam na Wave 2 tako da nemam znanja kako (ukoliko) se mijenja konfiguracija na serveru koji isporučuje update, a po nekoj mojoj logici bi se trebala mijenjati jer od tada obavjesti o updateu stižu za Wave 4
Tek sada sam se sjetio da bi probati slijedeće
- skinuti zadnju TOM TOM verziju za Wave 4 pa probati s njom update .
FAT32 format USB-a,
download npr s https://ds4emloty3shq.cloudfront.net/CONTINENTAL/NAC_EU/ovip-int-firmware-version/PSA_ovip-int-firmware-version_44-07-05-22_NAC-r0_NAC_EUR_WAVE4.tar a ne preko citroen aplikacije - ne treba ti licenca za TOM-TOM
- tar raspakirati na USB (ja koristim 7-zip )
- ukoliko krene update onda bi trebalo sve biti O.K
Teoretski: V.12 je bila zadnja za Nac Wave 3 , pa ukoliko mu ta može proći tada je zez u NAC-u koji ne prepoznaje da je postao Wave 4 (firmware update),ili nije uspio potvrditi update na Wave 4 na serveru s koga download-a.
Ja sam na Wave 2 tako da nemam znanja kako (ukoliko) se mijenja konfiguracija na serveru koji isporučuje update, a po nekoj mojoj logici bi se trebala mijenjati jer od tada obavjesti o updateu stižu za Wave 4

Tek sada sam se sjetio da bi probati slijedeće
- skinuti zadnju TOM TOM verziju za Wave 4 pa probati s njom update .
FAT32 format USB-a,
download npr s https://ds4emloty3shq.cloudfront.net/CONTINENTAL/NAC_EU/ovip-int-firmware-version/PSA_ovip-int-firmware-version_44-07-05-22_NAC-r0_NAC_EUR_WAVE4.tar a ne preko citroen aplikacije - ne treba ti licenca za TOM-TOM
- tar raspakirati na USB (ja koristim 7-zip )
- ukoliko krene update onda bi trebalo sve biti O.K
S... stavio sam krivi link ovo je FW a ne TOM-TOM , jednostavno pogledaj sve na NAC and SMEG Updates Database - Navigation and Telematics Systems - Peugeot-Talk, the forum for Peugeot and PSA engines (peugeottalk.de)
 
Posljednje uređivanje:

dadoli77

Member
Znam. To bih i ja napravio, ali ne znam hoće li se dadoli77 dadoli77 snaći u tim “ručnim” updejtima (tek je kupio auto…
E to sam posao napisati da ne zeznem sad jer 10 dana kako sam uzeo haha. Jedino da mi posaljete privatno linkove direktne za sistem update i link za taj najnoviji sistem update karti. I da objasnite kako ide manuelno mozda bi se mogao snaci nisam bas duduk hehe. I ako zeznem moze li se vratiti kako je bilo ono sto se kaze kao telefon na tvornicke haha
 

szahtila

Well-known member
E to sam posao napisati da ne zeznem sad jer 10 dana kako sam uzeo haha. Jedino da mi posaljete privatno linkove direktne za sistem update i link za taj najnoviji sistem update karti. I da objasnite kako ide manuelno mozda bi se mogao snaci nisam bas duduk hehe. I ako zeznem moze li se vratiti kako je bilo ono sto se kaze kao telefon na tvornicke haha
Imaš taj link za mapu u mom postu od prekjučer. Ostalo napravi kako ti je napisao Colnago
http://download.tomtom.com/OEM/PSA/MAP/PSA_map-eur_15.0.0-r0-NAC_EUR_WAVE4.tar
 
Na vrh