Na C5 ne može se ugasiti radio

Kanader

Active member
Unazad par dana ne mogu ugasiti radio. Kad stisnem tipku za gašenje radija on umjesto da se ugasi samo isključi zvuk. Da li je netko imao takav problem?
 

sir.Oliver

Well-known member
a prije si ga normalno gasio ? ja imam isto to na elysée , s tim da ja nikada nisam a i ne mogu ugasiti radio . uvijek samo mutira zvuk ..... a zna to biti ko nezgodno .... recimo sahrana ... pališ auto a ono na zasvira radio ,
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Kao što kaže sr. Oliver; prije si mogao gasiti radio?
Koji radio imaš u C5?
SMEG+IV2 i NAC (Wave1 i 2) se ne mogu ugsit - samu mutati...
 

Kanader

Active member
Koliko se ja sjećam prije sam ga mogao ugasiti. Ne znam koji je radio. Ima gore cd, a navigacija je s sd karticom. I na tipci za gašenje je oznaka kao za gašenje,a ne za mute.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Koliko se ja sjećam prije sam ga mogao ugasiti. Ne znam koji je radio. Ima gore cd, a navigacija je s sd karticom. I na tipci za gašenje je oznaka kao za gašenje,a ne za mute.
To je RNEG radio. Ima sam ga i ja nekoliko godina u P407, ali više se ne sjećam je li se mogao baš ugasiti ili samo mutati…
🙁
 

Kanader

Active member
Na navigaciji piše rneg taj da vjerojatno je i radio taj. Sad samo čekamo nekog tko ima isti da potvrdi. Čudno mi je da je na tipki na gašenje kao slovo "I" , a ne prekriženi zvučnik koji je simbol za utišavanje. Na ekranu navigacije pritiskom na tipku naslika prekriženi zvučnik, ali meni se čini da se prije na tu tipku gasio.
 

Kanader

Active member
Evo razrješenje misterija. Daklem paljenjem automobila pali se i radio. Radio je moguće ugasiti ako motor nije upaljen.
Znači ostavili ste nekog u autu i taj može paliti i gasiti radio dok auto ne radi. Nije baš od neke koristi, ali bitno je znati da je sve ispravno i da nije kvar u pitanju već da je to jednostavno tako podešeno od strane Citroena. Nije baš uobičajeno , ali tako je kako je.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Evo razrješenje misterija. Daklem paljenjem automobila pali se i radio. Radio je moguće ugasiti ako motor nije upaljen.
Znači ostavili ste nekog u autu i taj može paliti i gasiti radio dok auto ne radi. Nije baš od neke koristi, ali bitno je znati da je sve ispravno i da nije kvar u pitanju već da je to jednostavno tako podešeno od strane Citroena. Nije baš uobičajeno , ali tako je kako je.
Pa, nije baš neuobičajeno u PSA. Isto je i sa svim tvornički ugrađenim navigacijskim SMEG modelima (Magneti Marelli) u raznim vozilima koncerna, kao i s NAC Wave1 i 2 (Continental).
Koliko se sjećam, isto je i s osnovnim RD4 radiom. Ne znam kako je na RT6, ali pretpostavljam isto ovako?
Tek NAC Wave3 iz 2019. (na slici je retrofit u DS5) se i u vožnji može ugasiti (na displayu ostane samo datum i vrijeme).
 

Prilozi

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Rt5 se moze upaliti sa ugasenim autom, pritiskom desne tipke za pojačavanje. E sad, računar ga ugasi posle nekog vremena kad udje u Economy mode.
 
Na vrh