My name is X7.... C5 X7. 1,8

Milosh

Test
ove antene i đinđe sam proveo na desnu stranu ispred suvozaca ispod klima otvore
Htjedoh ti još prije napisati pa zaboravi'..

Treba biti pažljiv kad se kablovi provlače u blizini airbag-a, naročito ako se mogu naći na putu airbag-a kad se aktivira. Obična žica može postati smrtonosna u tom slučaju.

Ne znam tačno kako se kod C5 otvara suvozačev airbag (mrzi me da tražim slike), ali treba to imati na umu.
 

Doomsday

U prolazu...
Takvo rješenje problema je možda OK za nekoga ko je imao xenone, razbio ih, pa sad želi proć povoljnije...

Ubacivanje takvog xenona umjesto halogenih, a da bude koliko-toliko legalno, nije moguće bez većih i skupljih zahvata...

:)
 

Rexi

New member
odustao sam od xenona, ali hvala na prijedlozima :)

evo su mi stigli magneti pa sam joying stavio na magnete i odlicno mi je to sve sada, bas sam zadovoljan.



evo i video:

[ame]https://youtu.be/R9BkWr0NySo[/ame]

ova zica dolje koju vidite je Aux koju cu staviti sa unutrasnje strane konzole, samo me zanima - na kraju videa sam pokazao ovaj gumb za otkljucavanje/zakljucavanje brava, ispod ima jos 2 mjesta, kako se ta plastika vadi van?
Ne bi htio na silu da ne ostetim pa bolje da pitam.
To je ovo:



Magnet je toliko jak da bi ga drzao i samo jedan, ali ne obasipa magnetizmom jako u daljinu i ne stvara nikakve probleme ekranu. Baza je okrugla, koje sam zaljepio jer normalno, ljepljiva podloga ne drzi nista. ta okrugla baza je zapravo metal na koju ide odvojiv O ring od magenta koji kliže po bazi a kuciste joyinga je isto metal pa nije bilo potrebe za plocicama.
Mogao bi cak i vratiti display unutra kada bih napravio mjesta za ovaj display kabel ali mislim da necu, nemam potrebe.

Miloshe jel tebi svjetli ova ledica POW?
Meni to od prvog dana ne sljaka

 

diegos

Well-known member
ova zica dolje koju vidite je Aux koju cu staviti sa unutrasnje strane konzole, samo me zanima - na kraju videa sam pokazao ovaj gumb za otkljucavanje/zakljucavanje brava, ispod ima jos 2 mjesta, kako se ta plastika vadi van?[/url][/url]
Na c3 se moze taj prazni gumb izvaditi, pa vjerujem i kod tebe, probaj izvaditi radio pa iznutra nekako. Sad se vise ne sjecam ako sam to ja vadio ili majstor koji je ugradio radio, mozda imam sliku kako izgleda s unutarnje strane. Ja sam to mjesto iskoristio za 3.5 mm aux uticnicu (radio je imao sa zadnje strane aux prikljucak)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Milosh

Test
Zanimljivo si ti to riješio.

Za plastiku nisam siguran kako se tacno skida, sigurno je drže samo kopce, ali gdje se tacno nalaze ne znam ti reci. Možda ti je najsigurnije da izvadiš radio pa je probaš rukom izgurati sa unutrašnje strane, i napipati kopce.

To POW je samo taster, nema tu ledice unutra. Pogledaj u mojoj temi sliku rastavljenog displeja. I taj taster i nema neku logičnu funkciju. Možda ti kroz rupicu od Reset tastera prolazi svjetlo od tipki ispod pa izgleda kao da svijetli.

Koji ti je to iGo, rekao bih da je Primo?

Ja koristim NextGen, izgleda daleko modernije.
 

Rexi

New member
ekipo,

upozorenje za Joying. Dosta se grije. Zapravo jako.
Nisam siguran da ce to izdrzati ovako ljeto.
Znaci ja imam standardni pretinac ispod tvornickog display-a, kojega sam maknuo.

Nakon cca sat voznje, kada gurnem ruku u taj pretinac, vrlo je toplo... pre toplo.
Kada dignem display od joyinga (na magnetima je), dotaknem joying HU, jako je topli.

Nemam pojma sta da radim :/

Drugo,
Dali ima za kupiti navlake za C5, ako sam dobro vidio, one tvornicke se daju zamjeniti, barem sam to primjetio na zadnjim sicevima kada ih preklopim.
Ali trazim navlake da se ne primjeti da su naknadno stavljene... da to izgleda fino :D
 

Milosh

Test
Instaliraj Joying Tools (ili tako nešto) aplikaciju sa Joying foruma i možeš pratiti temperature svih jezgri procesora i gpu-a.

Nisi napisao u kojim uslovima si to gledao/pipao (koliko napolju stepeni, grijanje radi/ne radi, auto na suncu/nije na suncu, koliko dugo,...).
 

Rexi

New member
molim malu pomoc.

nakon sto sam bio kod servisa, primjecujem da mi klima, kada je upaljena, kao da cujem ventilator kako puse.
to prije nisam cuo..

ako iskljucim klimu i ostavim ventilator onda je ok, normalan zvuk ventilacije, ali cim se klima upali, nakon kraatkog vremena se cuje zujanje/ventilator.

sto bi to moglo biti?

znaci to nije zvuk zraka, vec.. poput onog velikog kucnog ventilatora kada bruji od puhanja.


servis nije radio nista vezano uz klimu.
 
Na vrh