Moje vozilice :D

cro2cv

New member
Evo da predstavim svoje ljubimce tj. moje i bratove :D
Narandjasti spaček je moj, 75. god. u upotrebi cijele godine. Kupljen pred 5 godina, bila je to ljubav na prvi pogled. Do sada nas je sigurno i sretno provozao kroz pola Europe :D



Bratova Dy. 78. god pažena i mazena od prvog dana :D



I drugi spaček, kupljen pred par godina i kompletno obnovljen do najstinijh detalja (od šasije do ventilatora na motoru) :D
I da, prodaje se, ili mjenjam za žabu! :D

 

cro2cv

New member
Cijena je stvar dogovora. ;)
U auto je dosta ulozeno, nova sasija je stavljena, limarija je komplet napravljena (novi podovi, podnica, pragovi itd, sve je zaštičeno voskom iznutra. Motor je potpuno obnovljen (novi cilindri, klipovi cak i originalna radilica nova, ma pazilo se na sve do zadnjeg šarafica). Spreman sam i na neke zamjene, ali prvenstveno za žabu :)
Evo jos nekih slika Dolly:









 

Krky

Lakerski profesionalac
AAAAAA pa vidi mog Koprivničanca :cool::D
kak ja to do sad nisam videl tu:eek::D
auti su prekrasni :palacgore::hello::aplauz:
ovog zelenog nisam viđao u KC ali ova dva jesam u par navrata..
eto još jedan razlog više da u rano proljeće napravimo neki miting u KC, prostora imamo na biranje :cool::D
 

cro2cv

New member
Bome nas ima iz KC. :D

Zelenog nisi viđao jer se on bas previs ne vozi, pogotovo preko zime ne dok soliti pocnu.
Narandjasti je moj daily driver uz xantiju ;)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Bome nas ima iz KC. :D

Zelenog nisi viđao jer se on bas previs ne vozi, pogotovo preko zime ne dok soliti pocnu.
Narandjasti je moj daily driver uz xantiju ;)

Kod koga si na zelenom limariju slagal?
 

cro2cv

New member
Motor je prica za sebe. Radio mi ga je vrhunski citro majstor kraj Ptuja u Slo. Nekad je imao svoj citroen servis, danas se time bavi iz hobija. Ali po pitanju motora i mehanike, garantiram da na ovim prostorima i sire nem boljeg majstora. Doslovce, motor je doveo do savršenstva, svi dijelovi su novi ( cilindri, klipovi, karike, karburator, ma sve). Gore je slika, pa se moze i vidjeti kak to izgleda kad on radi ;)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Motor je prica za sebe. Radio mi ga je vrhunski citro majstor kraj Ptuja u Slo. Nekad je imao svoj citroen servis, danas se time bavi iz hobija. Ali po pitanju motora i mehanike, garantiram da na ovim prostorima i sire nem boljeg majstora. Doslovce, motor je doveo do savršenstva, svi dijelovi su novi ( cilindri, klipovi, karike, karburator, ma sve). Gore je slika, pa se moze i vidjeti kak to izgleda kad on radi ;)

mora da je koštalo
 

cro2cv

New member
Deda, radilica je ganc nova. ;)
Bila je cuvana u originalnoj ambalaži i ulju x godina ;)
Bez brige, znam price o novim cilindrima i tome na staru radilicu. Zato se i islo na ovo :)

Ti si dugo u citro svijetu, neznam dal znas Tonija iz Ptuja? Sebi slaže trenutno spačeka iz 58. godine. O
 

deda

New member
Onda se ispričavam,al kaj mogu ,nisi je spomenul,znaći sređen je za dugo,duugo i puno km.Uglavnom svi se zajebu,pa metnu nove karike i onda klamp,klamp nakon nekoliko tisuća km.
 

cro2cv

New member
mora da je koštalo
A kostalo je :grin:


Onda se ispričavam,al kaj mogu ,nisi je spomenul,znaći sređen je za dugo,duogo i puno km.Uglavnom svi se zajebu,pa metnu nove karike i onda klamp,klamp nakon nekoliko tisuća km.
Sve oke, nisam dosta toga napomenul. zaboravim :D

Inace nutra je bio motor sa spačekovim cilindrima i radilicom, izvana spačekov, ali visini klipovi. Pokazalo se vrlo lose jer spačekova radilica nije izdrzala. Zato se i islo na ovu opciju da se potpuno sredi motor kad je auto vec limarski sređen ;)
 
Posljednje uređivanje:

deda

New member
Ak se hoće imat brži Spak,onda se cjeli motor od Vise mora metnut,jest da ide bolje ak se promjene samo cilndri i klipovi od Vise,ali kak veliš,kratkog daha.Onaj Laterov iz Ludbrega s tim motor ide već godinama ko furija.Najbolje je metnut GSov motor ili Bmweov,samo moraš krov fiksirat,inaće ga zgubiš.
 

cro2cv

New member
Isitna je da bi nekad volio da imam jaci motor u spaku, no to je auto za uzivanciju i treba uzivati u svemu sto nam pruza ;)

Evo još malo slikica :cool:

Jurimo ulicama Zagreba


Dubrovnik 2010. Žaba od g Komara i moj zeleni spaček koji je danas narandjasti sa početka teme
 
Na vrh