Moj VTS :)

Cutac

Prèkaroš
Ma ove su kod Bere pregledane i odstupanja se mogu pripisati debljini aftermarket laka...
Felge su kao bez greške, a sad...
Trebalo bi probati sa drugim gumama, ali ne daje mi se parsto eura radi probavanja... Makar su i gume kao bez greške...
Treba uzeti kotač za koji se zna da je ispravan i seliti po autu dok ne prestane tresti, ali to mi se ne da :D
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
:cenzura::cenzura::cenzura:i ga teško ćeš što gume ne skineš išta zaključit! Ja bi zavrtio same felge, i gledo ih ostavit pošto poto, stoje mu drama!

Ej, jesi dizalicu uzeo?
 

Cutac

Prèkaroš
Kako hoces ali jeftinije bi ti bilo platit jos jedno misljenje nego mjenjat napamet sve po redu
Dvaput ili triput su bile na roadforceu kod Bere, jednom kod ovog u Školskoj, jednom kod tipa u Petrinji i svaki put bi bilo u redu prvih 500 km, onda opet treskanje. I označavali smo gume i felge da vidimo jel se pomiču i ništa. Èak smo i rotirali gume na osovini sa felgi(znači skinuli gume i stavili na suprotne felge) i isto krene treskati s vremenom.
I felge su dvaput mjerene, odstupanja su tolika da debljina laka može biti razlog.

Više mi se gadi uopće skidati te felge, koliko su puta skinute lani.

Ej, jesi dizalicu uzeo?
Nisam, još razmišljam da možda ne uzmem onu na kotačiće nego onu škarastu, ali da ide na udarni, da ne moram vintati. Ali to stignem, nije mi hića.:weeabooface:

EDIT: Da je Mazda 4x108, stavio bih felge na nju i divljao po parkingu dok ne bih skinuo pola profila i vidio jel bolje.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nisam, još razmišljam da možda ne uzmem onu na kotačiće nego onu škarastu, ali da ide na udarni, da ne moram vintati.
Vrlo bučno riješenje, profi krokodilka mi se čini brža i jednostavnija
 

Cutac

Prèkaroš
Èim oblačim radnu obleku, čale na oči, čepići u uši, buka mi nije problem :cool:

Obavljen balans i za sada je dobro. Ako se ponovi, budu dvije rabljene gume išle za probu, ali vulkanizer kaže da su po njemu i gume i felge bez greške. Ovaj put nisam išao kod nekoga tko ima svemirsku balansirku, nego kod onoga za koga svi kažu da zna znanje.
Ako sam dobro zapamtio, ovako je bilo sa utezima

_____LICE RUPA (g)
PL 20 5
PD 20 20
ZL 15 5
ZD 10 20

Vidjet ćemo kako će se ponašati s kilometrima. Kopka me otvoreni tab sa Superturismicama, ali 900€ u džepu je ljepše :D
 
Na vrh