Moj Bleki - Saxo 1.5d by Andree

Andree

zaražen Citro virusom...
Slucajno sam nabasao na ovo u oglasima po veoma povoljnoj ceni...



Kada cu ga montirati, ne znam, ali neka stoji u šteku. :cool:
 

Andree

zaražen Citro virusom...
Prošli vikend su se malo trosile pare i napokon smo se resili onih odvratnih ratkapni. Ovo nisu original, ali bar lice na njih...

 

Andree

zaražen Citro virusom...
Hvala Ivane! :angel:

Ovo su postavili prodavci, i meni crna upara u oci... Nabaviću belu, manje je upadljiva.
 

Doomsday

U prolazu...
Ako ti je zip trakice stavio prodavač, onda ili zna da se ne drže dovoljno čvrsto za felgu pa će bez trakice otpasti, ili zna da ih kradu jer misle da su original... :thinking:

Da ne drže dobro, vidi ovako, skini ih i probaj opet stavit nazad, ako prelako se skidaju i stavljaju, otpast će u vožnji... Onda izvadi obruč, pa kliještima kombinirkama malo 'ispravi' onaj dio koji ide oko ventila, da dobiješ malo veći radijus obruča... Radi se o dijelovima centimetra, ali kad pogodiš radijus, ratkapa će se teško i skidati i stavljati... Budi pažljiv i polako jer zamjenske ratkape obično imaju krtiju plastiku od originala pa ih je lakše puknut... Ali, jednom kad pogodiš pravi radijus, nema šanse da ti tek tako padnu sa felge, i ne moraš stavljat vezice, ako ti vizualno smetaju... :cool:

A ako je zbog krađe, onda kupi veću količinu bijelih i ne baš tankih vezica, pa ih postavi na svaki krak od svake felge, da potencijalni lopov odustane jer je predugo to sve kidat, a uvijek će naći nekoga kome će lakše maznut... :D
 

Andree

zaražen Citro virusom...
Hvala na savetu Doomsday!

U pravu si, razlika u plastici između oriđiđi i ovih je kao noć i dan...

Imao sam na Xsari takve originalne, bile su super elastične a stajale maksimalno čvrsto na felgi. Kada sam stavio neke turske kopije, začas su se okrnjile na ivičnjak!:eek:
 

Andree

zaražen Citro virusom...
Uskršnji zeko je već danas doneo poklon Blekiju....




Na ovoj slici se vidi lepak, ali čim se stvrdne, odstraniću višak.



I jedna iz profila...

 

Andree

zaražen Citro virusom...
Dugo se nije pisalo u ovoj temi, pa da je malo osvežim...

Pre mesec dana mi pukne držač amortizera gepeka, onaj na C stubu. bio nekako zavaren i pukao. Mislio sam da ću morati voziti auto kod limara, ali mi je Marko iz Autopartnera rešio problem. Taj nosač je fabrički ušarafljen u C stub, ali ga je pethodni vlasnik polomio i zavario nazad. taj smoskinuli i stavili drugi.

Prošle nedelje je počeo godišnji koji sam jedva čekao da mogu da počnem sa čačakanjem oko Blekija.

Ofarbani su nosači metlica brisača...



Učvršćen far čiji je nosač bio polomljen...


[quote author=andrejp link=topic=34698.msg1071677#msg1071677 date=1499818965]

Za vikend smo išli na Taru a jučerašnji dan je iskorišćen da se nastave planirani radovi.


Prvo je palo šmirglanje felni...




Zatim premazivanje antirostom...




Pa farbanje u stilu Wheelers Dealersa...



Ofarbane su u mat crnu, koja mi je ostala od farbanja kačketa (krovnog spojlera). Evo konačnog izgleda:



Jučerašnjih 40 oC bilo idealno za brzo sušenje boje, a bilo je viška vremena i viška farbe, odlučio sam da sredim prag gepeka koji je bio u katastrofalnom stanju.

Šnirglanje i premazivanje antirostom...





Još da zamenim izrđali keder gepeka kada se vratim u NS i biće kao nov!!!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Odmah mlađe izgleda :D Ja nebi ni vraćao ratkape, kul je ovako crno na crno
 

Andree

zaražen Citro virusom...
Dugo me nije bilo na forumu pošto sam ceo avgust proveo u USA. U međuvremenu je riknula torzija i zadnji amortizeri, pa je sve zamenjeno. Cena cca. 300 EUR).

Sad je došlo na red kvačilo, koje ću menjati sledeće nedelje.
 

Andree

zaražen Citro virusom...
Dugo me nije bilo ovde na forumu...

Pretprošli vikend je prošlo tačno godinu dana otkad je bleki u mom vlasništvu.

Do sada smo prešli cca 12000 km i uradili sledeće:
Prednje diskove i pločice
levu poluosovinu
šolje prednjih amortizera
krovni spojler
komplet M+S guma
remont torzije i zadnje amortizere
mali servis
kvačilo
donji nosač motora
remenica radilice i pk kaiš
patosnice, metlice brisača i ratkapne

Kupljeni su i delovi za remont prednejg trapa (amortizeri, silenti i gumice balans stangle), radovi će biti u februaru...

Sve u svemu, koliko para, toliko muzike.... Hteo sam dizela+servo volan+klima+5 vrata i za tu količinu novaca sam dobio to što sam tražio.

Pozitivne strane:
- potrošnja
- idealan za gradske uslove vožnje i parkiranja
- zadovoljavajući za magistralne puteve
- neverovatna količina prostora u tako malom automobilu


Negativne strane:
-bučan motor
-užasno bučan na autoputu
-prilično neudoban zbog malog međuosovinskog razmaka

A prošli vikend stigao poklon od sestre iz Irske :cool:

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Uzmi neki jeftini materijal za dampiranje i igraj se, možda pomogne oko te buke :D
 

Andree

zaražen Citro virusom...
Hvala Ivane, dobra ideja! :palac-gore:

Šta misliš gde bih mogao staviti izolaciju, da li na protupožarni zid?

Na leto svakako planiram promenu tepiha jer ovaj moj ima rupu od cipele na odomorištu za levu nogu. I to se vidi da je bila štikla u pitanju... LOL
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma

Andree

zaražen Citro virusom...
Bleki je prodan, trebao nam je veći auto. Privremeno smo uzeli P306 u odličnom stanju, a posle ćemo videti šta dalje...

Može Lock na ovu temu.
 

Andree

zaražen Citro virusom...
Šteta, bio je super autić za po gradu, al` šta da se radi kad je izdatak imati i održavati 2 auta....
 
Na vrh