Mogući problem s ventilatorom hladnjaka

ZVAJ

Skoro zreo
Eh, što si ti nabrijan :hm:
Masu pitanja je bilo o tome kad se taj ventilator ustvari pali. Po prilogu ispada da je svako paljenje normalno. I KAD JE MOTOR HLADAN.
A ulje !? Pa ako se ona kapa na uljnom filteru ne zavrne dobro možda će trebati i dolijevati ;). Nisam još došao do termina servisa pa nemam što reći.
Jako me zanima onaj urlik mačke pa strpljivo brojim kilometre.
Bog Laky!

P.S. Nema me desetak dana, na putu sam !
 

Damaj

Active member
Evo da vam javim kakvo je sada stanje - prešao 3100 km i zanimljivo ventilator se nakon gašenja auta više uopće na pali! Ah, valjda se malo razradio pa je sve sjelo na svoje mjesto.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Glede ventilatora. Pali se uredno tek po isključenju kontakta (nakon pređenih cca 25km normalne vožnje) pri vanjskoj temperaturi 0 stupnjeva. Dakle nije zbog pregrijanog motora :confused:
Na brojaču 6970km.
 

sharkzo

New member
Također i meni ventilator radi nakon gašenja motora, vjerujem da je to normalno (također 1.6 VTi)-softver
 
Posljednje uređivanje:

Matija

New member
Ja sam primjetio da se to događa svaki put kad auto dosegne radnu temperaturu, neovisno da li je ljeto ili zima i po meni je to normalno.
 

ivanzg

milo mi je hrniæ
Ovo sa ventilatorom je sasvim normalna stvar pogotovo kod motora sa FAP-om jer se zna poprilično ugrijat bez obzira na temperaturu motora,a kad auto stoji nema opstrujavanja zraka pa da ne bi nešto bilo ventilator to izlufta i ohladi.Valjda...:confused:
 

Damaj

Active member
Nakon dužeg vremena skužio sam da se ventilator više uopće ne pali nakon gašenja motora, a prestao se paliti kada mi je nivo rashladne tekućine pao na minimum i tako ga držim već par mjeseci. I sada neka mi netko kaže da je normalno da se ventilator stalno pali nakon gašenja, da je to normalno palio bi mi se i sada kao što se palio prošle zime. Da li se vama na C4 II još uvijek pali ventilator hladnjaka nakon gašenja motora?
 

radojkta

Member
Ja ga u godinu i nešto dana nisam još ni čuo iako sam od onih sumnjičavih koji stalno nešto osluškuju pa ponekad čuju ono šta ni ne postoji!HAHAHA!
 

ZVAJ

Skoro zreo
Nakon dužeg vremena skužio sam da se ventilator više uopće ne pali nakon gašenja motora, a prestao se paliti kada mi je nivo rashladne tekućine pao na minimum i tako ga držim već par mjeseci. I sada neka mi netko kaže da je normalno da se ventilator stalno pali nakon gašenja, da je to normalno palio bi mi se i sada kao što se palio prošle zime. Da li se vama na C4 II još uvijek pali ventilator hladnjaka nakon gašenja motora?
Redovno se pali nakon gašenja zagrijanog motora. Radi 10-15 sek i smiri se. Vjerojatno Pero ložač malo ohane za to vrijeme ;)
 

Profiler07

Well-known member
Pozdrav,

Danas upalim auto i nakon 5min ventilator ne prestaje sa radom,normalna voznja bez forsiranja i bez uzbrdica.Ugasim auto ugasi se i ventilator,upalim auto i nakon 30sek opet se upali vent.Radio regeneraciju fap filtera prije nekih 10dana bio zacepljen 57%.Ovo mi ne bi bilo cudno da se nije upalio i u januaru na -8 nakon 5min od paljenja auta.Eee sad...dosipao sam antifriz i od tad mi se pali vent,razina je na max!Da li je moguce da je zbog toga non stop upaljen?
 
Na vrh