može li ovo funkcionisati i u C - elysée

Milosh

Test
Prvo provjeri da li tvoj displej tj. multimedia sistem podržava eksterni kompozitni video ulaz.

Ne shvatam iz njihovog opisa da li taj sistem daje neku fake sliku ove garaže i na nju projektuje linije, ili moraš imati rikverc kameru. Ali onaj ko ima fabričku rikverc kameru taj ima i senzore.
 
Posljednje uređivanje:

sir.Oliver

Well-known member
Prvo provjeri da li tvoj displej tj. multimedia sistem podržava eksterni kompozitni video ulaz.

Ne shvatam iz njihovog opisa da li taj sistem daje neku fake sliku ove garaže i na nju projektuje linije, ili moraš imati rikverc kameru. Ali onaj ko ima fabričku rikverc kameru taj ima i senzore.
sudeći po konektoru , ( ima pinove Video IN ) trebao bi podržavati .... ( zapravo nitko sa 100% preciznošću ne može potvrditi . pitao u više ovlašćenih )
da imam barem senzore , ne bih razmišljao o ovome . ( cena na aliju je skoro jednaka za senzore i za ovo )
na slici se vidi da ima i konektor za kameru i display
 
Posljednje uređivanje:

dinko1981

Well-known member
Sljedeće pitanje je ako tvoj displey i ima odgovarajući video in port dali će automatski prikazati tu sliku svaki put kad dobije video signal i vraćati nazad kad ga prekine. Nekako mi logika govori da mora imati nekakvu pobudu za to, vjerovatno preko canbusa. Druga stvar, ja kada sam ugrađivao tipski android u svoj c4 prvo sam išao na soluciju da napajanje kamere spojim na rikverc svjetla, ali to funkcionira samo par sekundi, nemam pojma zašto. Tako da sam napon morao vući direktno sa uređaja na kameru jer on ima posebno izvedenu + žicu za rikverc kameru. Sva sreća da je priloženi video kabel imao i paralelnu žicu za napon.
 

Milosh

Test
na slici se vidi da ima i konektor za kameru i display
Aha, vidim sad. To im je u principu super ideja za proizvod.

Što se tiče tebe, vjerovatno nećeš ni saznati dok ne pokušaš. Kupi pa se igraj. Prvo sve spojiš i pokušaš natjerati da radi, prije ugradnje. Ako ne uspije prodaj ga na eBay-u ili nekom lokalnom sajtu. Čak i ako moraš ručno prebaciti na video ulaz, po meni bi to bilo ok rješenje.
 
Na vrh