Miris vlage u ventilaciji

ing_Onopko

New member
Pozdrav ekipa,

Imam Citreona C4 1.6 HDi 84kw iz 2012. godine.
Bio sam prije tjedan dana u Emil frey servisu u Split na provjeri stanja klime.
Provjerili su sve, testirali vakumom, malo dopunili kompresorskog ulja i freona i ustvrdili da je klima ispravna.
Ono što mene muči je miris vlage u kabini kada klima nije upaljena nego samo ventilacija. Kada klima radi taj se miris ne osjeti.

Također, sam primjetio da kada klima radi da ispod auto ne kapa voda kao što bi trebalo. Ono što sam ja mogao je skinuti bočni tapacir ispod suvozačevih noga i provjeriti je li zaštopano crijevo odvoda, u njega sam uljevao vodu i voda je curila tako da crijevo nije zaštopano.

Je li itko od vas imao sličnih iskustava? Kako mogu riješiti miris vlage u kabini? Zašto ne curi voda ispod auta kada klima radi, a odvodno crijevo nije zaštopano?

Unaprijed hvala!
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Vlaga ti se nakupljala verovatno, nedaj boze i buđ. Pa sad smrdi, trebalo bi očistiti. Sto se čišćenja tice. Ja bih preporučio Asepsol ili nesto slicno medicinsko sredstvo. Kako ga upotrebiti? Nisam pametan, izvadio bih prvo filtere klime pa sve tamo očistio.
 

sir.Oliver

Well-known member
kao prvo .... 10 -15 min prije no što stigneš do cilja isključi klimu i pusti ventilator na max , da ti osuši vazdušne tunele . koliko dugo si stajao u mestu kad si zamijetio da ti ispod auta ne kaplje kondenzat od klime ? za vreme vožnje sve to vetar raznese .....
 

Scorpyo

Active member
Iz mojeg iskustva, a borim se sa istim problemom već nekoliko godina jedine 2 stvari koje pomažu su:

1. Raskopati kompletnu instrument ploču da se dođe do kanala ventilacije.
2. Skinuti kanale i oprati ih
3. Oprati isparivač
4. Sve natrag sastaviti

Kako je ovo opako puno posla ja sam to za sada ostavio za zadnju opciju

Drugo rješenje koje ja (uspješno) prakticiram zadnjih 3 godine je pjena za dezinfekciju klime. Meni se najbolje pokazala Errecom Evaporator Cleaner Foam iako sam i sa drugim varijantama uspijevao proći cijelu sezonu hlađenja bez neugodnog mirisa.

Inače, ovu priču sa gašenjem klime 10-15 minuta prije nego dođem doma ne doživljavam jer mi je 99% vožnji unutar tog raspona tako da je mi je to neizvedivo.

BTW: U autu prije ovoga (Chevrolet Kalos) sam imao ručnu klimu koju sam koristio na isti način i nikada nisam imao problema sa njom. Just sayin'
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja za ovih 5 godina nisam nikad imao problem sa automatskom klimom i mirisom. Cak ni posle 8 sati rada klime, ali pustim da radi sa ugasenim kompresorom neko vreme
 

Milosh

Test
Ma ja nema šanse da je gasim kad je napolju 35, ugasim je ali max minut prije gašenja auta. Vozim se "pod klimom" i onda se 5 minuta prije dolaska na posao preznojim od vrućine.
 

ing_Onopko

New member
Kada si filter zamenio ?
Novi je filter kabine...
kao prvo .... 10 -15 min prije no što stigneš do cilja isključi klimu i pusti ventilator na max , da ti osuši vazdušne tunele . koliko dugo si stajao u mestu kad si zamijetio da ti ispod auta ne kaplje kondenzat od klime ? za vreme vožnje sve to vetar raznese .....
Možda 3-4 minute
Iz mojeg iskustva, a borim se sa istim problemom već nekoliko godina jedine 2 stvari koje pomažu su:

1. Raskopati kompletnu instrument ploču da se dođe do kanala ventilacije.
2. Skinuti kanale i oprati ih
3. Oprati isparivač
4. Sve natrag sastaviti

Kako je ovo opako puno posla ja sam to za sada ostavio za zadnju opciju

Drugo rješenje koje ja (uspješno) prakticiram zadnjih 3 godine je pjena za dezinfekciju klime. Meni se najbolje pokazala Errecom Evaporator Cleaner Foam iako sam i sa drugim varijantama uspijevao proći cijelu sezonu hlađenja bez neugodnog mirisa.

Inače, ovu priču sa gašenjem klime 10-15 minuta prije nego dođem doma ne doživljavam jer mi je 99% vožnji unutar tog raspona tako da je mi je to neizvedivo.

BTW: U autu prije ovoga (Chevrolet Kalos) sam imao ručnu klimu koju sam koristio na isti način i nikada nisam imao problema sa njom. Just sayin'
Svakako ću pokušati hvala na savjetu!
Kupio sam ovo auto prije manje od mjesec dana, inače nikad nisam imao problema s ovim.
 
Na vrh