Maksimalna brzina

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
forumula koju si ti iskoristio je za toleranciju na mjerenjima brzine od strane policije (laser, multanova, travimo i sl), dakle, ako se voziš 66 km/h, 10% od toga ti se automatski skida, što se tiče policije, voziš se 60 km/h
Nije li do 100 kmh tolerancija 10 kmh, a iznad 100 kmh deset posto?
Doduše, od znanca koji "tera" presretače sam čuo da "toleriraju" do 155.
 

Cutac

Prèkaroš
Ne bih se štel mešati u pravne razgovore, ali imam nešto vezano za max brzinu.
Nije bitno jel može ili ne može, bitna je volja :D:D

 

c4 power

New member
Presretači toleriraju 10km/h + 10% tj. 130km/h + 10 km/h +10 %= 154km/h, u praksi do 155km/h naravno na autoputu.
Na običnim cestama 10% od ograničenja.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Nije li do 100 kmh tolerancija 10 kmh, a iznad 100 kmh deset posto?
Doduše, od znanca koji "tera" presretače sam čuo da "toleriraju" do 155.
upravo sam to i rekao u postu gore jer imam nekoga bliskog na presretaću.:grin:
 

Vlasnik

New member


Evo postignuća. Kada sam rekao da mi je blokiralo na 189, mislio sam na to da sam podugo vozio, a da je pokazivalo ravno 189, nije ni padalo ni raslo, ali nisam ni imao savršen put za gas do daske. Kod ovih 201, bilo je još prostora za stisnut gas. Sad vidim da ima i ta dimenzija da ovi mjerači u autima nisu tačni, a pretpostavio sam da jesu. Ja za ovaj auto nisam nigdje uspio naći da ide preko 200, svuda da je top speed 189, pa mi nije jasno kako ide preko. Tu su me zanimala i vaša iskustva.
 

tacumi

New member
Ja bih ovde da sa dva dokumenta odgovorim na pitanje u prvoj poruci ove teme:

Za C4 II (1.6 110hdi) sam svuda pronašao da je maksimalna brzina 189 km/h. Prije nekoliko dana sam ovo testirao i fakat je doslovno blokiralo na 189 km/h, ali nisam imao priliku stisnuti gas do kraja. Mislio sam da je to to. Ipak, pokušao sam na sljedećoj ravnici i došao do 201 km/h, a ostalo je još prostora za stisnuti papučicu. Padala je kiša, ostao sam bez pravca, pa nisam imao priliku da do kraja testiram. Koja su vaša iskustva i na šta se odnosi ovaj zvanični podatak od 189? Je li mjeren u nekim određenim uslovima ili...?
Određivanje maksimalne brzine vozila, regulativa UNECE R68:
[ame]http://www.unece.org/fileadmin/DAM/trans/main/wp29/wp29regs/r068e.pdf[/ame]

Uslovi koji se odnose na brzinomere , regulativa UNECE R39:
[ame]http://www.unece.org/fileadmin/DAM/trans/main/wp29/wp29regs/r039r1e.pdf[/ame]

Nimalo jednostavne stvari. Koga interesuje može da pročita detaljno kako je propisano da se vrši određivanje maksimalne brzine za vozilo i šta sve mora da ispunjava brzinomer da bi mogao biti u motornom vozilu.
 
Na vrh