Maf senzor

Fan

Member
Pozdrav,
upalila se lampica motora. Iščitavanje greške piše da je maf senzor defektan. Ali auto normalno ide, ne trza, nema gubitak snage. Nešto drugo ili je ipak maf?
 

Mrki5

Well-known member
Sa kojom ste dijagnostikom radili ,i koji je kod ? Ubaci sliku tog MAF senzora što ste očistili.
 

Fan

Member
Zar ne bi trebale biti promjene u radu motora i vožnji kada se maf odspoji?
Spojen ili odspojen-uvijek ista snaga auta mi je...
 

Mrki5

Well-known member
Zar ne bi trebale biti promjene u radu motora i vožnji kada se maf odspoji?
Spojen ili odspojen-uvijek ista snaga auta mi je...
Bi . Ako je tako kako opisuješ, onda ne valja senzor. Ili instalacija do njega, obavezno proveri !
 

Fan

Member
Bi . Ako je tako kako opisuješ, onda ne valja senzor. Ili instalacija do njega, obavezno proveri !
Ma to me buni. Ma neispravnom mafu kad bih kontakt odspojio, motor bi se nakratko "zagrcnuo" i imao bi svu snagu.
Menj ništa, snage ima, uopće ne trzne kad odspojim maf. Ja bih rekao da je ispravan maf...
 

szahtila

Well-known member
Ma to me buni. Ma neispravnom mafu kad bih kontakt odspojio, motor bi se nakratko "zagrcnuo" i imao bi svu snagu.
Menj ništa, snage ima, uopće ne trzne kad odspojim maf. Ja bih rekao da je ispravan maf...
Ja bi rekao da je neispravan. Kad odspojiš ispravan maf, motor se mora "zagrcnuti". Kod tebe nema promjene i vrlo je vjerojatno da maf uopće ne radi
 

Mrki5

Well-known member
Ma to me buni. Ma neispravnom mafu kad bih kontakt odspojio, motor bi se nakratko "zagrcnuo" i imao bi svu snagu.
Menj ništa, snage ima, uopće ne trzne kad odspojim maf. Ja bih rekao da je ispravan maf...
Na dijagnostici koje vrednosti očitava dijagnostika za MAF ?
 

Fan

Member
Stavili ispravni korišteni maf i nema greške, auto osjetno bolje ide.
Zbunjujuće, nije bilo reakcije kod iskapčanja mafa...
 

szahtila

Well-known member
Stavili ispravni korišteni maf i nema greške, auto osjetno bolje ide.
Zbunjujuće, nije bilo reakcije kod iskapčanja mafa...
Dakle bio sam u pravu. "Doktorirao" sam na Maf senzoru na svom prethodnom autu(Suki Ignis), pokazivao je krivo za 20% i time kvario smjesu. S obzirom da sam imao plin, zamalo sam skurio ispušne ventile. Kvar nije prepoznao ni serviser iz ovlaštenog koji radi u fušu, a ni jedan od priznatijih Lpg majstora u Hr. Problem sam riješio sam kad sam uspio doći da neke open source ruske dijagnostike za Suzuki.
 
Na vrh