lupkanje u volanu

ahavas

New member
dečki mala pomoć...imam C4,1.4,2008 god i ima oko 45000 km...naime kod motanja volana,ali samo dok je auto u mjestu,čuje se nekakvo lupkanje,kao iz letve volana...otprilike u jednu stranu kad smotam puni,dvaput lupne i isto tako u drugu stranu..nisu nekakvi jaki udarci ali se čuju i smatram da nešto ne štima...u vožnji se ne čuje ništa,nigdje ne vuče,ne trese,sve ok...znači samo motanje u mjestu...ako netko ima kakav savjet,bio bi zahvalan:stovanje:
 

ahavas

New member
ma neka bijesna dimenzija,205/50/17...i meni se čine malo preglomazne...ali zvuk baš dolazi nekako iz letve,odozdo ispod volana
 

gox

New member
Te su ti original dimenzije, mislim da kolega misli na pucanje, odnosno tuk tuk tuk zvuk prilikom motanja na mjestu..to je i meni bilo na saxu, ali se ne sjećam točno što je bilo (davno) :) Deda će znat sigurno...
 

ahavas

New member
ma da,baš to...tuk tuk tuk...već sam lud od tog...kad legnem navečer čujem tuk tuk tuk

deeedaaaaaaaaaaaa.....:surprised:
 

gox

New member
Znao sam :) Definitivno ti je kod ovjesa to, neka gumica, kugla, tako nesto, nesto od tih "manjih" dijelova, deda ce znat tocnije...cekaj ga :)
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
naime kod motanja volana,ali samo dok je auto u mjestu,čuje se nekakvo lupkanje,kao iz letve volana..
To vjerojatno i jest iz letve. Točnije spone letve volana. Ima lufta, pa letva udara po svojem kućištu.
Posebno dok "motaš na mjestu", što bi općenito svakako trebalo izbjegavati raditi, jer je tada opterećenje najviše.
 

deda

New member
Jedino što možeš,provjeri jel ima dosta ulja u rezervaru serva,inaće sve drugo moraš kod nekog da ti vidi ovjes na dizalici,neznam jel imaš još garanciju.Zna lupati ako fali ulja,e sada opet ako fali,onda opet treba dić auto i vidjet gdje pušta.
 

Olaf

New member
Podigni auto i cimaj kotac lijevo desno, moguce da dokrajnik ima zracnosti u kuglastom zglobu koji se sarafi u letvu
 

ahavas

New member
auto je bio na dizalici i što se tiče ovjesa,sve je u redu,nigdje nema lufta,sve štima...zvuk je definitivno iz letve ali ništa nigdje ne curi....međutim baš nitko ne može 100% tvrditi šta je te se nitko ne usudi to raskapati(barem ne od mojih ¨majstora¨)...i šta sad?ima netko za ponuditi se?
 

Olaf

New member
Jesu stegnuta ona dva sarafa sta idu kroz most u letvu? Probajte dotegnut ali malo plasticni imbus cep koji je na straznjoj strani kriza na letvi.
 
Na vrh