Lupanje trapa prednja desna strana

Jaskooo

Member
Poz drugari. Desava se sledece. Kod spore voznje, npr kad se izlazi sa parkinga, znači max do 25 km/h brzine, kad se namota puni lijevi i slucajno naleti na neku neravninu na cesti, lupi u prednjoj desnoj strani kao zeljezo od zeljezo, kao da nista na trapu ne valja. Sve sam provjerio, na trapu grama lufta nema, opruga je citava, amortizer djeluje da je ok, letva isto. Znaci samo se desava kad je tocak namotan u lijevu stranu na maksimum ili skoro do max. Kad se namota na suprotnu stranu nista se ne desava. Takodje u voznji pola problema nema. Neko ideku sta bi moglo biti?
 

exampLe

Member
Isto i kod mene (C4 Coupe 2005), samo pozadi i zvuk se pojavljuje povremeno bez obzira na koju stranu sam namotao (zna se cuti i na pravcu).

Bio kod majstora, kazu nema nista na trapu ali kad naletim na neku rupu cuje se udarac kao metal od metal (ili kako ti kazes zeljezo od zeljezo). Cak ni to nije stalno, nekad se cuje na manjoj rupi a na vecoj nista, a nekad je obrnuto, zavisi izgleda kako se auto nagne.

Ako skontas sta je javi da znam i ja, iako osim tog povremenog zvuka nemam apsolutno nikakvih problema.
 
Posljednje uređivanje:

sir.Oliver

Well-known member
Jasko , poslušaj savjet što će ti čiča dati .... nateraj ga na kanal i sve proveri . na dizalici kotači vise u zraku , sve je napregnuto .....
 
Na vrh