Letva volana - problem riješen

ZVAJ

Skoro zreo
Kakvo sad cviljenje?
Kad bih mogao to snimiti nekako i jedno i drugo. Škripi kad vozim po neravninama. Slično škripe seleni kad odu samo je ovo tiše (barem meni u vozilu) kao kad je nešto nepodmazano pa povremeno škripne. A onaj zvuk u motoru samo kod gašenja toplog motora. Nivo rashladne tekućine je sada stabilan. Vrijeme će pokazati. A možda sutra ili prekosutra skoknem do Cerića.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Evo da se i ja javim prvi puta.Redovito vas čitam.Vlasnik sam c4 1.6 vti kupljen u Automehanici prije 2 mjeseca(onaj iz Nizozemske). U globalu sam prezadovoljan sa autom,jedino što sam nakon prvih par stotina kilometara imao problem jer se stalno čulo škripanje pri prelasku neravnina i to kad bi skretao.Također se čulo i zvuk klong klong.Išao sam na reklamaciju u Cs Tratinsku par puta jer mi je najbliže,ali nisu znali šta je.Nakon toga sam išao u Automehaniku i nakon jedno 1 mj zafrkavanja skužili su da se čuje Letva volana.
Jest stara tema, ali došao sam drugi puta do škripanja sa desne strane na neravnoj cesti (nosač motora potvrđen ponovo.) Ponudili su podmazati ali i sami znaju da će opet zaškripiti. Nosač je sam po sebi dobar samo što škripi :).
Druga stvar na neravnoj cesti se na volanu osjeti zvrndanje kao da nešto ima "lufta". Pronašao je majstor mjesto koje lupka ali nije siguran da li je letva ili spona. Naručit će letvu pa ćemo vidjeti dalje. Trenutno imam 14500km.
Pozdrav svima.
 

frane

New member
Pozdrav ekipa, evo i mene sa problemom. Dakle, 1.6 vti, niskozemac. Meni lupi negdje oko kotača, ne mogu definirat gdje, kad sfrčem volan u lijevu stranu dok prilazim na parking kad sfrčem i auto krene u zaokret i klong :), ondak zakočim, sfrčem u desnu i krenem u rikverc (isparkiravanje) i kad stisnem kočnicu opet mi lupi ili napravi klong. Nekad mi po sitnim neravninama lupka kao da su na stojadinu krajnici otišli. Drugi zvuk mi je iz podvozja, getribe, ko će znat, ko da imam teretnu getribu pa mi se stalno čuje kad ga vozim (ko lokalni autobus uz brijeg) oko 3-4k okretaja po zavojima gdje malo puštam malo dajem gas. Kaj velite?
 

Dalibor

Dado Tornado
sparkiraj se na ravnom, ugasi auto.
ručna neka je spuštena, mjenjač neka je u prvoj brzini.
digni haubu.
gurkaj auto napred natrag.
možeš stajati i ispred otvorene haube i cimati auto napred natrag, možda češ bolje čuti odakle zvuk dolazi.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Koliko dođe izmjena letve volana?
Pozdrav svima. Negdje sam napisao da je letva zamijenjena. Najduže je trajalo podešavanje traga točkova. Neka optika sa laserom pa su tražili unakrsno snop lasera. Prođeš pored auta ono se poremeti. No napravljeno. Prestalo lupkanje i drži cestu kako treba. No sa zimskim gumama vuče u lijevo. Napumpane su dobro. Ne da mi se križati točkove pa će ići tako. Ionako zimi ne vozim brzo. Garancija u 7 mjesecu ističe pa dotad moram tražiti novi nosač motora. Ovaj baš škripi na neravnoj cesti i preko onih kanalića u Kauflandu i Lidlu kod parkiranja.
Zamjena letve u garanciji besplatno. Ima dosta posla oko toga ali ide relativno brzo (ako je dobar majstor naravno. U Ceriću jeste).
 
Posljednje uređivanje:

Phantom

Drajver
Danas vozim spuštanog prozora i sa lijeve strane sprijeda čujem neko tiho cviljenje prilikom skretanja na lijevo :confused:, imate li ideju? Nosače motora sam već podmazivao, bojim se da nije letva pošto je i to izgleda serijska greška kod c4 II, sutra bi na puti 500 km išao, da li ignorirat ili vozit prvom mehaničaru?
 

Cutac

Prèkaroš
Kočnice?
Meni cvile kad naglije skrećem. Tak je to kad kupiš nešto lagano, a jeftino! Mislim da je do neadekvatne čvrstoće, rekao bih amortizera.
Tako se i Rock Shox savijao, ali Fox i Marz bome nisu!
 

Phantom

Drajver
Kočnice?
Meni cvile kad naglije skrećem.
ma sumnjam i to, samo recimo vozim 50 i lagano dam volan na lijevo i eto ti taj zvuk, vratim volan milimetar nestane...kočnice mi znaju skripat ali to većinom kada je vlaga i kiša ...bit će da je francuz počeo pjevušit :)
 

Limun

Member
Na mom autu se cuje isto cvilenje kad skrecem lijevo, ponekad i desno, i kod ubrzanja zna
na na kratko zacvilit u prvoj, drugoj, i trecoj brzini
 

Doomsday

U prolazu...
Dobro ti ovaj ork kaže... :D

meni je na par vozila dolazilo do laganog cviljenja u određenim položajima volana, jer bi pločice sasvim blago dirale diskove...

Mrvu makneš volan, i prestane... Vratiš, evo ga opet...

Tako da, možda i nije letva...

A možda i je...

Valjda...

:D
 
Na vrh