Ležaj(i) getribe?

igor

New member
Na xsari je skoro uvjek problem u diferencijalu,popravak je skup,najbolje da negdje nađeš rabljenu,ali da ti je i oni ugrade i daju garanciju.
Skoro pa niko nebu dal garanciju na ugrađenu getribu koju kupac odnosno vlasnik auta donese kao rabljenu da mu se ugradi jer ak nekaj rikne oni ne žele biti odgovorni za tu getribu koju nisu oni prodali (to je moje mišljenje) :rolleyes:

kak se nebi moglo,mislim da svaki malo iskusniji mehaničar poznaje taj zvuk,ko da se voziš u tamiču.što si u višoj brzini jače zavija a kad pustiš gas ko tramvaj kad se zaustavlja.
Taj zvuk koji spominješ često čujem i 99% je to zvuk diferencijala ili ležaja na njemu
 

topolino

Member
ja inače u firmi slažem dosta getriba ali ta mi se zamjerila jer sam bez veze bacio lovu za nove trkače a ništa nisam postigao,koliko znam to rikava samo na benzicima,u svakom slučaju najbolje ju je otvoriti da se vidi točno kaj ne valja.
 

deda

New member
Toćno,uglavnom na bezinjarama.Recimo kada kod Auto Hrvoja kupiš getribu i ak ne valja daju ti drugu.Normalno da ne mogu znati kakva je bila kada je skinu sa nekog auta koje rastepaju.Rjetko se zeznu,jer provjeravaju kolko je auto napravil km i zašto je završil na odpadu,prije nego vade motore i mjenjače.
 

Sk1968IT

New member
problem je što mi "majstori" nisu rekli da je problem u mjenjaču nego" ako nisu ležaji na kotačima mogli bi biti na poluosovini ili .... ili .... i tako u nedogled
ako imate nekog tko bi znao prepoznati taj zvuk molim preporuku na potezu sisak -
zagreb


hvala !!
 
Na vrh