Lajtung od hirdo ovjesa

Kikitdi

New member
Pozdrav ekioa, pukao mi je lajtung jedan negdje iznad rezervoara i pustio ulje van, međutim nemogu točno vidket gdje jer je iznad rezervara a cijedilo se ulje po njemu dole i tu je masno sve i auto mi je propo nazemlju i pumpa prestala radit, to mi je prvo iskustvo sa time, ima dva onaj prozirni je puknut kolko mi se cini stavio bi slike ali neznam kako haha, dali se moze nekako vaditi van bez da skidam cijeli rezervoar..hvala
 

Mrki5

Well-known member
Može da se zameni cev, a da se ne skida rezervoar.



Može i ovako da se reši cev. [ame]https://www.youtube.com/watch?v=d1pjJS44_Rg&feature=emb_logo[/ame]
 
Posljednje uređivanje:

Mrki5

Well-known member
[/url]
Pa to crevo samo premosti, to možeš sam, tu nema pritiska. Ubaciš komad cevčice -plastične ili metalne možei da stegneš na krajevima pastičnim vezicama. To bi trebalo da budu povratna creva evo ti slika da vidiš kako izgleda
 
Posljednje uređivanje:

Kikitdi

New member
Ok..budem tako probao samo da ga prvo uspijem izvuc iza rezervoara...hvala...i jos jedna stvar kad mi je tu pustilo ulje pumpa je prestala raditi i pregorio je 40A osigurac onaj veliki sro stoji ispod glavnih osiguraca e sad dali da se bojim da je i pumpa crkla ili je stala radi manjka ulja...jer mi je prvi dan samo propao zadnji kraj no kad sam upalio auto digao se i onda sljedeci dan je propao skroz i pustio ulje iza
 

Mrki5

Well-known member
Koliko imaš ulja u posudi ? Osigurač kada pregori, onda nije nešto u redu sa pumpom.
Nisam siguran da zbog povratnog creva može da iscuri toliko ulje, a da auto "propane".
 
Posljednje uređivanje:

Kikitdi

New member
Jedno od ta dva je puklo neznam koje jer je iznad rezervara, dok ne skinem, ali tu se icijedilo ulje van po rezervaru i po onome sto je na cesti bilo iscurilo ga je dosta u posudi ne vidim da ima ulja, samo odjednom je zeni u voznji propao i kad sam ja dosao pumpa vise nije davala nikakve znakove a ulja je bilo dosta ispod auta bas tu kod rezervara...bio sam ispod gledao nigdje drugdje nista nije masno samo tu a pumpa ne daje znakove, dali postoji neki nacin za pumpu ispitat nakon sto rijesim crijevo koje god da je
 

Mrki5

Well-known member
Èim to rešiš i naspeš ulje, videćeš da li radi pumpa. Da li je motor na pumpi poplavio ili promenio boju ? Mogao se zapaliti motorić kao i posuda sa uljem , dobro si prošao za sada. Postavi sliku, pumpe- motorića.
 
Na vrh