Labavi prozori

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Znači svi prozori kad se spuste, pogotovo zadnji prozori imaju toliko luta da je to komedija :grin:
Pošto je tako bilo od kad sam ga preuzeo novog, nisam pridavao puno pažnje. Ali sam danas naletio na netu da se na drugim autima znaju prozori razlabavit, pa se stegne ovo ili ono i bude sve super.

Mene zanima dali je i ostalima na C3u tako?

Zadnje prozore ne volim imat spuštene do kraja jer u vožnji konstantno drndaju, i jedan i drugi. A kad se prime sa rukom imaju brdo lufta napred nazad i ljevo desno. A i neki dan se jedna cura usrala kad je zalupila vratima, pošto se čuje kao da se nešto razbilo, ako se zatvaraju vrata sa otvorenim prozorima (ja sam već naviknut, al je grdo za čut)

Znači što se mene tiče za sad, auto je takav... kolko para toliko muzike :grin: Ali nikad ne škodi provjerit. Ako niste sigurni spustite zadnje prozore i zalupite vratima. I javite rezultat.

P.S.
svi prozori su mi električni i kad su zatvoreni sve je OK
 

diegos

Well-known member
I na mojem imaju lufta. Pogovtovo ovi zadnji kako si rekao napred-nazad... Zapravo se niti ne sjećam da su ikad bili bez lufta... Inače izbjegavam zatvarati vrata s otvorenim prozorima, baš zato da se nešto ne bi još više olabavilo... Fuš :rolleyes:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma neće se olabavit. Èvrsto su labavi hahahahha

A :cenzura::cenzura::cenzura:iga... sunce ljeto vruće, prozori su dole, pa se ne sjetim digut prozor prije nego ekipa zalupi.
Znači izgleda da je svima tako... kad me uhvati volja ću skinut zadnje plastike vrata i posvetit se problemu... pa javim ako šta napravim.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
hmmm... al sad gledam, ti imaš model prije redizajna, jel tako? Jesu li ti iza električni ili ručni prozori? Nekako imam feeling da ovi sa ručnima manje drmaju. Moram raskopat pa da vidim uživo šta u šta udara
 

Krky

Lakerski profesionalac
hmmm... al sad gledam, ti imaš model prije redizajna, jel tako? Jesu li ti iza električni ili ručni prozori? Nekako imam feeling da ovi sa ručnima manje drmaju. Moram raskopat pa da vidim uživo šta u šta udara

je, 2004g je moj SX, otraga su mu na kurblicu stakla i spuštaju se samo do pola, a napred na štrom
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=Gljwsobo2-I[/ame]

evo tu se vidi šta je... Prozori su spušteni do kraja. I to staklo kad je otvoreno u vožnji drnda, neugodno, ali se da ignorirati hehehe

Problem je u tome šta se prozor na dnu drži samo u jednoj točki... I onda oko nje može ovako plesat. Jedina prava opcija bi bilo izraditi novi nosač stakla, bušiti staklo... pa da se drži na dvije rupe. Ali je to nerealan posao.

Jbga... kolko para toliko muzike. Takva je konstrukcija i bok. Mislim da nema pomoći.

Jedina stvar šta bi se dala, ali sumnjam koliko bi pomogla je zamjena jedne male gumice koja stoji na centimetar od točke di se prozor na dnu drži. Mislim da ona služi upravo kao riješenje za ovaj problem... samo što je to vrlo kratkotrajno riješenje, gumica brzo izgubi oblik.

Razmišljam jedino da od nečega napravim V profil i ubacim u boče vodilice... čisto da sve bude malo uže :D možda pomogne... Ima ko kakvu ideju za materijal? Nači samo je bitno da staklo klizi
 
Na vrh