Kupovina xsare

sirko6499

Member
Pozdrav, evo zanima me kupovina Citroena Xsare druge generacije. Dosada sam isto vozio xsaru II 1.4 hdi i bio sam zadovoljan ali eto rent a car mi oduzeo prednost pa totalna steta. Uglavnom, uzeo bih benzinca jer se samo vozim po gradu. Vidim da ima 1.4i i 1.6i najcesce pa ako bi mi netko mogao preporuciti sad sta je tu bolje uzeti. Stavio bih plin samo ne znam kako se te xsare ponasaju na plinu i jel to sve ok. Osim tih benzinaca za oko mi je zapeo 1.9D ali ne znam puno o njemu pa ako bi netko mogao reci koju rijec.

Hvala
 

Dalibor

Dado Tornado
uzmi benzinca 1,6 ili 2,0, ili bilo kojeg dizelaša...
benzinac 1,4 ima neke standardne greške zbog kojih je lutrija, plus što je mala razlika u potrošnji u odnosu na 1,6, od oko 1 litre prosječne...
od ostalih stvari, pitaj prodavača kada je repariran zadnji most, i to je to, ostalo je na sreću kao kod svakog rabljenog.
samo nisam siguran hoćeš li naći neku u dobrom stanju.
radije proširi pretragu i na C3 xsarinih godišta do '04., njih već ima više urednih, a za motore vrijedi isto
 

sirko6499

Member
Taj 1.4 mi svakako se cini premal motor. Susjed mi prodaje xsaru 2.0hdi coupe sa 200tis km. Ima li taj coupe ikakvih problema s ovjesom mozda?
 

Leo

Member
Ja imam Xsaru 1.4 sa LPG-om i 320tkm.
Mana tog motora je brtva glave i relativno mala snaga (meni je dovoljna), a mislim da se radi o izuzetno trajnom motoru. Znam čovjeka koji je sa istim motorom u ZX-u prešao preko 700tkm. Sad ti reci da ne valja ! ;)
 
Na vrh