Kupnja drugih automobila

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A 307 karavan? Susjed je imao takav i koristio ga za bauštelu i bio je izdržljiv.

Stilo karavan?
Opcija su, al valjda ne postoje sa benzincima više... a nekako mi se neda tlačit sa 20g starim dizelima u ovom slučaju. Al za sve sam otvoren.

Kangoo, Berlingo?
Jesi vidio cijene? Baš su debelo precijenjeni ti furgoni. Ima jedan Doblo u VŽ, 1.4 benz... otišao bi po njega da je recimo 2000€, al je skoro duplo
https://www.njuskalo.hr/auti/fiat-doblo-1.4-oglas-42007501
 

Cutac

Prèkaroš
Pa 1.6 hdi nebi trebao raditi probleme neke velike.

Bome je dobra cijena za Doblo sa toliko kilometara. I više nego dobra...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Scenic 2? Focus MK2 karavan?
Sve dolazi u obzir, samo čekam pravu kombinaciju.

Pa 1.6 hdi nebi trebao raditi probleme neke velike.
A gle, dizeli u ovoj cijenovnoj kategoriju su redovno +300tkm i to oni friškiji.
Da neko drugi pita tu, vjerovatno bi i ja iste stvari odgovarao, imao riješenje 'u džepu'.

Reducirao sam nekako idealno riješenje na Megane mk2, redizajn, 1.6 benz karavan sa krovnim nosačima. Kad bi se pojavio neki blizu, danas bi se zaletio. Al ih nema... a i većina prodavača auti tih cijena u ovom kraju se nazivaju 'Corleone Gucci', 'Don Vito Versače' i sličan stil, tako da ću morat malo dalje sljedeći tjedan.

Niš... hvala vam na prijedlozima, cijelu priču u biti znam, samo se moram odlučit i nagovoriti.
A kad padne odluka ću se doć pohvalit na forum :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
C-Max?
Trebao bi sutra vidit jednog... 99% ih je sa 1.6 hdi, jbga, al ih ima ko gövana, pa bi se trebao naći i koji bolji među njima.

A pazi ovo:
https://www.njuskalo.hr/auti/opel-vectra-karavan-caravan-3.0-cdti-oglas-40179862
Šteta što je Oplo i što mi djeluje kao da bi mi izbio 1000€ bez pardona, al 3.0V6 čađara :D
Ima i jedna 156ica, 2.5 V6 benz, samo je nažalost automatik... 2000€, isto nemam muda za to.

Nažalost očito nisam discipliniran držati se orginalnog buđeta. Da jesam, ovaj Focus bi već otišao pogledati, jer 'na papiru' izgleda dobro, jedino da je malo jači motor.

Zakasnio sam par dana za jednog mehanički urednog Megana benzinca, 2008.... gulio mu se lak i isticala rega, otišao je za 1300€. Komedija.
U Karlovcu je pak jedan ''sličan'' 2000€, al mu treba veliki servis i tko zna koliko ovjesa zamjeniti. Cijena ne ide dole jer su ''krenuli sa 4000€'' prije tri mjeseca. Vidit ćemo ih za sljedeća tri mjeseca.

Renole dizele sam odjebao, svi su oko 300tkm, a vidim da se na tim kilometrima redovno mjenjaju motori, dizne, leteći, turbine. Nemam volje za to. HDI motori, bar po oglasima, imaju bolju sudbinu.

Da se vratim na Opel... uništili su cijelu generaciju odličnih modela sa fantastičnim 1.9jtdm motorom, sve radi katastrofalnog M32 mjenjača. To je izbilo iz igre 159, Cromu, 9-3... generalno zanimljivi i dobri auti.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Trebao bi sutra vidit jednog... 99% ih je sa 1.6 hdi, jbga, al ih ima ko gövana, pa bi se trebao naći i koji bolji među njima.
Veliki su, puno mogu nositi i neudobni, taman sve što ti treba za radni auto :D

Fora Vectra. Ja sam sa Astrom 1.3 (H) karavanom dovezao iz Like u njoj i na prikolici drvenu stolariju za kuću od 200 kvadrata. Kasnije je išao dihtung glave jer sam vozio na punom gasu praktički na 3500 okretaja cijelo vrijeme i na 3/4 skale temprature, ali osim toga nije bilo problema :D
A imala je oko 250k tada sa originalnim dihungom, koji ne bi izgorio da auto nije 4 sata bez prestanka u ljeto radio na max opterećenju i niskoj brzini (slabim hlađenjem).
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nikad se nisam naživcirao i nikad se nije oteglo oko kupovine auta kao sad u ovoj 'drlog' kategoriji.

Uglavnom, na Njuškalu nema ništa vrijedno spomena... većina debelo precijenjena, očito samo za ekipu kojoj nije hitno prodat auto isti mjesec, dva tri, šest...
Index je mrvicu bolji za drloge, ali i dalje ima dosta malu ponudu aktualnih oglasa + hrpa prastarih koji su tu samo dekorativno. Tražilica loša.

Ova kategorija se, nažalost, masovno prodaje preko Fejsa, na kojem je ikakva normalna filtracija ili pretraživanje nemoguće. Čisti kaos i brdo auti.
Samo tu auti nestaju u sekundi... ako ne visiš cijeli dan i ne javljaš se prvi, šansa piknut nešto dobro je minimalna.

I najgore je što onda vidiš kakav auto je prošao za koliko i to mi stvori mentalnu granicu... sad, il probat još biti strpljiv ili pojest govno s kakvim dizelom. Pojma nemam.
 

Brruno

Well-known member
Ima li netko da je uzeo nešto nakon C5 x7 2.0 hidro,a da je bolje za ajmoreci normalne novce do 5-6 godina starosti? Recimo dobra udobnost (znam da hidro nema bas zamjenu za malo novaca :D)? Pod bolje mislim,puno bolja izolacija zvuka,bolja kvaliteta unutrasnjosti,i veci gepek i mjesta otraga za putnike,a da nije karavan. Sve ostalo mi je ustvari nebitno osim sto sam se navikao da moj 2.0 163ks automatic nema kvarova jbg,a ono sto ima kosta malo :D. Gledam superb,ne znam kvalitetu,vrline i mane ali vidim dosta mjesta otraga i veliki gepek,ako baš moram moze neki povišeni/suv,ali ako se bas mora,nisam neki ljubitelj. Nije lako zamijeniti C5 X7 s nekim drugim. I dalje ima taj fancy izgled,da ima novije led farove i malo noviju tehnologiju bio bi i dalje konkurentan izgledom,pogotovo jer sve novije je kockasto/uglasto :D. Da ne pričam o udobnosti ali jbg,godine su tu :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Moderni SUVovi su ti u pravilu relativno neudobni jer se inače valjaju previše, pa ih podese na tvrđe.

Superba nisam vozio, al generalno su VAGovi auti tvrđi od prosjeka (pogotovo braća Leon, Golf i Octavia).

Mercedesi i noviji BMWi (od F generacije) su dosta udobni na standardnom ovjesu, a dojam je pojačan odličnom zvučnom izolacijom.

Za Talismana sam čuo da je udoban, nisam vozio, ali razmislio bi i o njemu kao zamjeni za C5 x7
 

diegos

Well-known member
Index je mrvicu bolji za drloge, ali i dalje ima dosta malu ponudu aktualnih oglasa + hrpa prastarih koji su tu samo dekorativno. Tražilica loša.
Da jer je besplatan pa kad se prodaje drlog od 1.000E onda tko će dat 20€ ili koliko već za njuškalo, osim kad baš mora 😁
Tražilica lošija nego na njuškalu, a oglase ljudi zaborave ili im se neda izbrisat pa to stoji... Loše, pogotovo s obzirom da se to lako da riješiti.

Fejsbuk uzaludno komentirat, to je katastrofa u funkciji "oglasnika".
 

Milosh

Test
B Brruno Mondeo ti je dobar i velik auto, sa dobrim izborom motora (ne znam detalje oko motora ali mogu doznati u tančine ako treba). Jeftin za održavanje. A to što navodiš bolju izolaciju i unutrašnjost, mislim da za nešto puno bolje od te klase možeš naći samo ako daš više para, u za klasu skupljim limuzinama (E klasa, petica i sl)..

Što se tiče tih oglasa, naš olx isto nije savršen, ali je decenijama ispred svega ostalog na Balkanu i šire.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Gledam superb,ne znam kvalitetu,vrline i mane ali vidim dosta mjesta otraga i veliki gepek,ako baš moram moze neki povišeni/suv,ali ako se bas mora,nisam neki ljubitelj. Nije lako zamijeniti C5 X7 s nekim drugim. I dalje ima taj fancy izgled,da ima novije led farove i malo noviju tehnologiju bio bi i dalje konkurentan izgledom,pogotovo jer sve novije je kockasto/uglasto :D. Da ne pričam o udobnosti ali jbg,godine su tu :D
B Brruno Vozio sam Superba (od firme) ovog ljeta. Meni je to tvdo i nekako... kockasto. Nema ničeg izazovnog na tom autu, sve je ziheraški odrađeno da "nit smrdi - nit miriše". Moguće je i da su kalitetni (ovaj od firme nije baš bio mažen i pažen), a osobito je loš bio DSG mjenjač. No, na nekom privatnom vozilu bi moguće imao finije prijelaze. Ovaj je dosta trzao, osobito kod kretanja u prvu brzinu i kod svih spouštanja u niže brzine...
No, zbilja je brdo prostora u unutrašnjosti (osobito otraga), a u bunkeru se i djeca mogu igrati!
 

szahtila

Well-known member
B Brruno Vozio sam Superba (od firme) ovog ljeta. Meni je to tvdo i nekako... kockasto. Nema ničeg izazovnog na tom autu, sve je ziheraški odrađeno da "nit smrdi - nit miriše". Moguće je i da su kalitetni (ovaj od firme nije baš bio mažen i pažen), a osobito je loš bio DSG mjenjač. No, na nekom privatnom vozilu bi moguće imao finije prijelaze. Ovaj je dosta trzao, osobito kod kretanja u prvu brzinu i kod svih spouštanja u niže brzine...
No, zbilja je brdo prostora u unutrašnjosti (osobito otraga), a u bunkeru se i djeca mogu igrati!
Moj sin vozi predzadnji model Superba i tvoj opis potpuno stoji. Jedino za mjenjač moram reći da radi prilično uglađeno, nema zamjerki. Inače kupljen je upravo radi mnogo prostora(sin nešto ispod 2 metra i dvije dječje sjedalice). Meni osobno, kao što si rekao, nit smrdi, nit miriše
 

Brruno

Well-known member
Zato se i ne mogu odluciti. Ako idem osjecajima,nijedan iz VW grupacije mi ne bi dolazio u obzir. Jednostavno gledam u njih i okrenem glavu. Ne vuče me ama baš ništa.
Milosh Milosh moram priznati da Mondea nisam uopce gledao za mogucu kupnju ,gledao sam više manje VW grupu
ivan222 ivan222 Talismana je imao kum u ZG-u i imao je dosta problema s elektronikom vec u startu a nakon popravka imao razne gluposti pa bih htio izbjeci ako bas ne moram.
Vec vidim da cu se morati isprsiti za Merc/BMW/Audi trio i to vec klasa jer manji auti su im kao C4 iznutra pa mi ne odgovara. Moram reci da nas je Citroen sjebao s C5 pa nas razmazio za malo novaca.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nakon što sam zakasnio i na trećeg (po oglasu idiličnog) benzinca, pomirio sam se da niš od toga... piknut C-Max na kraju, čađo.
I dalje sam lud zbog propuštenih auti za koje sam i na neviđeno siguran da su bile bolje kupnje, al nisam više mogao čekat....
Ako ništa, barem je motor odgovarajući... 1.6hdi, tj. pardon, tdci
 
Na vrh