Kupnja auta u drugom registarskom području

Kupio sam auto formalno od zenske, a u STP mi dosao njen brat koji je zapravo korisnik auta, njemu sam i platio. Zenska cak nije imala valjanu osobnu, mislim da smo njenu putovnicu imali.
I mislim da tu njenu putovnicu u STP nije nitko niti trazio.
U minuti smo obavili kupoprodaju.
Ostao sam i ja zaprepasten. Razlicit su spol, nemamo njenu osobnu...a nitko nista.
 

Kanader

Active member
Kako misliš da je nestao?

A što se krađe tiče... djeluje jednostavno na prvu, al ima zajebancije. Treba doći do auta, ključeva, prometne, zatim krivotvoriti potpis... nakon toga slijedi zajebancija sa kaznenom prijavom, policijom, sudovima, odvjetnicima...
Nisu baš neke šanse za easy money, s tim da su velike šanse za ostati bez auta, slobode i sa ogromnim troškovima
Auto ostaviš primjerice kod servisera i ostaviš mu prometnu i on može lagano prodati tvoj auto.
Prije je bilo nenormalno komplicirano, a sad je nenormalno lagano.
 

Cale81

Active member
Ja sam iz Virovitice i kupovao sam auto u ZG, kum i ja smo išli sa mojim starim autom po novi. Htio sam zadržati svoju naručenu tablicu, pa smo napravili sljedeće...prvo odjava starog, tablice na čuvanje (1-2h, iza tete, kako netko reče...), nakon toga, na stari auto smo stavili nove VT tablice (naravno, preduvjet za to je da u stanici imaju tablice tvog mjesta, a uglavnom imaju). A onda izvršili prijepis novog sa starim (čuvanim) tablicama. I doma se vratili sa dva auta. Ako će nekome pomoći...
Znaci da si morao raditi dvije nove prometne.
Ja isto imam situaciju da bih volio zadrzati svoje stare tablice koje su na starom autu a kojem istjece registracija u 4mjesecu. Novi (2017 C4GP) bih trebalo stice za par dana
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Auto ostaviš primjerice kod servisera i ostaviš mu prometnu i on može lagano prodati tvoj auto.
Prije je bilo nenormalno komplicirano, a sad je nenormalno lagano.
Ako je ona gore navedena zajebancija sa zakonom nenormalno lagana, onda sam izgleda ja u zabludi.... Ali i dalje se nebi išao zajebavati sa takvim problemima radi par hiljada eura vrijednog auta.
 
Na vrh