Krckanje-pucketanje iz trapa C5

Mashinagv

New member
Pozdrav, iz trapa se cuje pucketanje ili kako da ga nazovem.
Ne čuje se u vozilu nego van njega. Na kompletnom trapu nema nikakvog lufta ni milimetra, sve je potpuno ispravno, provjeravao kod majstora, provjeravao na tehničkom itd...
Čuje se samo prilikom kretanja i kočenja, vjervatno zbog naprezanja šasija-motor u tim trenutcima.
Ovako se cuje od kad sam kupio auto, ne pravi mi nikakve probleme osim što je iritantno, a želim da je sve ispravno jer tako održavam auto.
Video:
 

Mrki5

Well-known member
Pozdrav, iz trapa se cuje pucketanje ili kako da ga nazovem.
Ne čuje se u vozilu nego van njega. Na kompletnom trapu nema nikakvog lufta ni milimetra, sve je potpuno ispravno, provjeravao kod majstora, provjeravao na tehničkom itd...
Čuje se samo prilikom kretanja i kočenja, vjervatno zbog naprezanja šasija-motor u tim trenutcima.
Ovako se cuje od kad sam kupio auto, ne pravi mi nikakve probleme osim što je iritantno, a želim da je sve ispravno jer tako održavam auto.
Video:
Samo u prednjim točkovima se to čuje ? Ovo se čuju kočnice .
 

Mashinagv

New member
Da, samo naprijed se cuje ali mi izgleda na obje strane podjednako, onda bi trebalo da obje kočnice rade zvuk? Ako su kočnice kako riješiti zvuk?

Mada sumnjam da su kočnice jer čuje se kad krećem iz mjesta znači tada ne diram kočnicu uopšte....
 
Posljednje uređivanje:

Mrki5

Well-known member
Da, samo naprijed se cuje ali mi izgleda na obje strane podjednako, onda bi trebalo da obje kočnice rade zvuk? Ako su kočnice kako riješiti zvuk?

Mada sumnjam da su kočnice jer čuje se kad krećem iz mjesta znači tada ne diram kočnicu uopšte....
Kada kreneš napred, dovoljno je da klizači ne rade dobro ili klipovi malo glave pa kada kreneš oseti se taj zvuk. Podigni prednji kraj, upališ motpr, ubaciš u brzinu pa kreni pa zakoči lagano . Može i na dizalici.
 

Mashinagv

New member
Evo samo da se javim sa informacijama. Problem je bio u selenima lafete, oni sa aluminijskim kućištem. Zamijenjeni seleni, problem nestao.
 

Mrki5

Well-known member
Evo samo da se javim sa informacijama. Problem je bio u selenima lafete, oni sa aluminijskim kućištem. Zamijenjeni seleni, problem nestao.
Pa da li je moguće da majstori tako nešto nisu znali da prepoznaju?Mi se ovde za.ebavmo kako da pomognemo, računajući da je sve to pregledano kako si opisao! Hvava što si javio. Screenshot 2021-09-12 at 11-27-33 Krckanje-pucketanje iz trapa C5.png
 
Posljednje uređivanje:

Mashinagv

New member
Pa da li je moguće da majstori tako nešto nisu znali da prepoznaju?Mi se ovde za.ebavmo kako da pomognemo, računajući da je sve to pregledano kako si opisao! Hvava što si javio. Pogledajte privitak 4154
Ne bi vjerovao lufta na selenima nije bilo, ali u njima je nešto krckalo, uglavnom riješeno.
To im je slaba točka, ja sam ih već dva puta mjenjao! Koje si stavio?
Lemforder, nadam se da ce trajati.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ja dosad probo topran i lemforder, sad je jedna i no name na autu, neće niti jedna blizu dugo izdržat ko prva ugradnja, malo malo pa prolupa..
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Ja dosad probo topran i lemforder, sad je jedna i no name na autu, neće niti jedna blizu dugo izdržat ko prva ugradnja, malo malo pa prolupa..
Nemaju li 2.0 jače selene u odnosu na 1.6?
Koliko ti traju?
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ne znam ima li razlike u selenima, u obliku aluminijskog kućišta ima! Originalna ugradnja je izdržala 7god i 159 926km, iduće mjenjane nakon godinu, 3mjeseca i 21dan il nakon pređenih 39 296km! Zatim opet nakon nepune godine, tj nakon 11mjeseci i 23dana i pređenih 20 515kilometara! Koliko će ove trajati s nestrpljenjem možete pratiti skupa samnom u temi o mom C5 :cool:
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
To ovlašteni prodaje i ugrađiva sa lafetom skupa, ne možeš uzeti samo čahure bez lafete, cifra je fina 😎
 
Na vrh