Kotačić klime zapeo na 23°C

jambi

New member
Imam C5 2.0 HDi iz 2012.
Kotačić klime sa suvozačke strane zapeo je na 23°C. Uradili smo dijagnostiku u ovlaštenom gdje su mi kazali da se mora promijeniti upravljačka ploča; komanda klimatizacije. To košta 4000 kn. Molio bih za neke savjete, iskustva, prihvatljivija rješenjâ. Hvala
 

vborovic

C5 modifikator
Zapeo u kom smislu, da ga ne možeš okretati (fizički), ili se okreće, ali elektronika ne registrira promjenu (koju bi vidio na ekranu)? Ako je ovo prvo, moguće samo neka fizička nečistoća ušla izmežu kotača i konzole, dalo bi se očistiti, drugo, već malo teže, ovisi gdje je izgubio spoj
 

jambi

New member
Kotačić se okrece u prazno,nije fizički zapeo.Razmisljam otici kod nekog elektricara,nije moguce da je to jedino rijesenje ja mislim,sve radi inace,prije cu ostaviti to tako da bude zauvjek na 23 na suvozacevoj strani nego placati tolke novce :)

Garancija ? Išlo bi preko jamstva..
 

vborovic

C5 modifikator
Za taj kotačić, ne sjećam se, dal ga je moguće testirati putem dijagnostike (test pokretača), da vidiš dal radi išta ili ne (znači, dal je mehanika ili elektrika problem).
 

ZlatkoC4

Well-known member
Tako su mi rekli u ovlaštenom servisu..treba promjeniti,to je zaliven sklop navodno po kojim se nema sta raditi
znači tebi su brojke na suvozačevoj strani stalno na 23* a jesi probao vidjeti kad okreneš kotačić dali ti se mjenja temperatura bez obzira što piše 23.
npr. okreneš uljevo to je prema hladnijem pa vidi osjetno dali je hladnije.
to je puno za nešto što ipak radi.
 

vborovic

C5 modifikator
Ne vjerujem da je takva situacija moguca kod digitalnih klima, jer kotacic nije mehanika, nego salje impulse u bsi, koji onda dalje odradjuje sto treba ... one situacije gdje auto grije ili hladi umjesto suprotne radnje su drugi slucaj, gdje zaglavi razvod zraka negdje ... ali ovdje on uopce ne registrira promjenu ...
 

vborovic

C5 modifikator
Cijena modula 6452 R9 (Komanda klimatizacije - HZD - crna mistral - automatska klima dvozonska od OPR 12020 osim "FC") ti je cca 420 € ... par rabljenih sam uspio naći za cca 250 € na internetu ... uglavnom, skupi komad elektronike
 

jambi

New member
Našao modul (komanda klime) za 1000 kn sa ugradnjom,naravno rabljena...cekam jos dal ce proznat jamstvo za to ili ne.Kupio nove,originalne(2011 proizvodnje ali nekoristene,zapakirane) cilindre prednjeg ovjesa za 1000 kn komad(u ovlaštenom servisu 2200 komad)Saznao sam neke pikanterije od raznih pouzdanih izvora i doušnika...cilindri rikavaju tako brzo i rano najčešće zbog nestrucnog servisiranja...naime,kad se auto diže na dizalicu zbog promjene guma,pločica, diskova i sl. Mora se auto dići na najvecu razinu hidraulike...sto ajmo reci da oni u ovlaštenom servisu vecina znaju. ..ali neznaju vecina da se mora otvoriti čep od posude ulja od hidraulike da bi se smanjio tlak u sustavu...kad se to vise puta napravi krivo...procure cilindri...ja jucer bio na redovnom servisu...i tada su mi rekli da su cilindri prednjeg ovjesa procurili i da moraju promjeniti sto prije,nažalost nema jamstva jer imam 80tkm a oni imaju do 60tkm pa sastavili ponudu 2200 kn po cilindru,plus ulje,montaža.Onda,kontrola klimatizacije se treba zamjeniti,4000 kn plus montaza...nažalost imate dodatno 1 god jamstva paket koji oni prodali sa autom i stoji da traje do 09.2015 ali sa ograničenjem na 20tkm ukupne kilometraze pa sustav ne prihvaca jer auto ima 80tkm. ..Ide zalba,prijava,sastanak sa direktorom i ako nista ne priznaju, tuzba ce uslijediti ...Da stvar bude jos ljepša...danas dok sam vozio na ZG zaobilaznici,isao po cilindre...preticem kamion,doleti mi kamencic i pukne sajba preko pola sajbe...Na rubu sam živaca...3250 kn originalna sajba plus montaža oko 4500kn...zamjenska neka iz Kristal trgovine za auto stakla dodje 1300kn sa montažom sto nisam bas siguran jel to dobro rijesenje...buduci da imam full Kasko,trenutno skupljam informacije šta,kako i jel se isplati i kolko ima smisla ispucati Kasko na to...Uglavnom, decki,lud sam od svega tiga vec...Nemojte zamjeriti sto na istom mjestu komentiram 2 teme.
 

vborovic

C5 modifikator
A gle, dok te krene ... nadaj se da bude stalo samo na tome, nisi jedini, svi imaju neplanirane zahvate na autu, ili prije, ili kasnije ... zamjensko vjetrobransko staklo vjerojatno nije akustičko kao ovo koje ti originalno nude, znači, skuplje je bolje, jer ti odmah smanjuje vanjsku buku ... e sad, na tebi je da procjeniš kaj i dal ti se isplati
 
Na vrh