Kosilice

nero81

Active member
Donator foruma
Ima netko traktor kosilicu? U nabavci sam jedne pa da vidim ako ima jos netko ili su vam samo citroeni u garazama
 

Milosh

Test
Imam ja, tj moj otac. Cub Cadet sa košem za travu. Pogon preko remenja (varijator), 420 ccm.

Generalno postoje dvije vrste prema vrsti pogona, varijator i hidrostat. Varijator koristi remenje a hidro je komplet hidraulika (ulje i hidromotori). Hidro je bolji u smislu laganog kretanja i preciznog manevrisanja. I sa varijatorom možeš proći istim mjestima (između drveća, cvijeća, staza) ali minimalna brzina mu je prilično brza. Super je za košenje ali za te male manevre je navodno zgodniji hidro pogon. Hidro je u startu skuplji.

Za održavanje pogona, varijatoru se može zamijeniti remen nakon x godina, a kod hidro se vjerojatno mijenja ulje (nisam siguran).

Nikakvih problema nismo imali, imamo ga 3-4 godine, kupljen nov.
 

Milosh

Test
Moram pogledati koji je tačno model, nisam siguran. Kosimo po ravnom, od niske trave do jako visoke (u tom slučaju skinemo korpu da izbacuje nazad). Snage nikad nije zafalilo. Na jednom dijelu gdje kosimo ima dosta niskog voća, ja oko svake voćke pokosim bez problema, skoro da nema potrebe za dodatnim uređivanjem ručnom kosilicom.

Jedino što je malo hendikep ovog modela (ali mislim da to važi za sve modele sa varijatorom, ne znam kako je sa hidro) je što moraš ugasiti košenje da bi išao unazad. Nije to veliki problem, naučiš kositi tako da skoro nikad ne ideš u rikverc. Jednostavno stalno kružiš i ideš naprijed, preko dosta mjesta pređeš i više nego jednom, ali na kraju sve pokosiš. Ali stvarno je spas taj traktor, za 15-20 minuta pokosiš ono za šta bi inače trebalo sat vremena i što je najbolje, ne osjetiš da si išta radio.
 

nero81

Active member
Donator foruma
Jesno mehanicarsko. Cistio sam samohodnu kosilicu i nagnuo je na bok. Mislim da na stranu di je auspuh. Ne sjecam se vise. Sad kada je upalim okretaji osciliraju i kosilica nemirno radi. Filter zraka je bas skroz natopljen uljem. Moze bit da je do filtera? Da ga zamjenim. Ili mozda treba i karburator ocistit? Radi se o brigs straton motoru
Traktor kosilicu jos nisam kupio... :(
 

szahtila

Well-known member
Jesno mehanicarsko. Cistio sam samohodnu kosilicu i nagnuo je na bok. Mislim da na stranu di je auspuh. Ne sjecam se vise. Sad kada je upalim okretaji osciliraju i kosilica nemirno radi. Filter zraka je bas skroz natopljen uljem. Moze bit da je do filtera? Da ga zamjenim. Ili mozda treba i karburator ocistit? Radi se o brigs straton motoru
Traktor kosilicu jos nisam kupio... :(
Ako je četverotaktna, a 99% je, ne bi je smio naginjati na stranu zbog mogućnosti da ti iscuri ulje iz kartera. Ja bi najprije provjerio količinu ulja, a onda zamijenio filter. A pošto ulja ima u filteru, možda ga ima i u karburatoru, no mislim da bi se to trebalo samo očistiti u radu
 

nero81

Active member
Donator foruma
Ma takp radilo i prosle godine na kraju sezone. Moze bit da je do nozeva? Da nisu nabruseni ravnomjerno pa da trese?
 

dinko1981

Well-known member
Te kosilice imaju samoregulirajući gas. Na polugu gasa je spojena opruga koja se olabavi pa tako nepravilno radi, ja sam tu oprugu malo našpanao pa je sad ler gas i mrvicu jači nego tvornički ali više ne varira u okretajima
 

nero81

Active member
Donator foruma
Te kosilice imaju samoregulirajući gas. Na polugu gasa je spojena opruga koja se olabavi pa tako nepravilno radi, ja sam tu oprugu malo našpanao pa je sad ler gas i mrvicu jači nego tvornički ali više ne varira u okretajima
Probat cu sutra
 

Scorpyo

Active member
Sve kosilice se uvijek naginju nazad (na zadnje točkove, takoreći na ručke).
Damn...

Ovo nisam znao. Ja moju sa Brigs & Stratton motorom nakon svakog košenja dignem na prednji kraj da očistim zaostalu travu...

I za svako košenje se ubijem da ju upalim.
 

nero81

Active member
Donator foruma
Ova moja pali na prvu. Ali trese. Kaze kolega da je previse ulja pa sam ispraznio ulje i stavio novo taman koliko treba. Danas kupio novu svijecicu pa cu inl to probat. Ako ne onda cistim karburator ako budem od bolje. Ako ne, neka trese ko joj j mater
 

Dalibor

Dado Tornado
Ako ne, neka trese ko joj j mater
neke tresu i nema pomoći... je li od iskre? nisam pogledao tvoj video...
i moja ima 'malo grub rad', pa sam izezao staru zračnicu od bicikla i stavio kao damper u spoj ručke-kosilica (motor), kroz to prolaze oni vijci,
sada je super
 

nero81

Active member
Donator foruma
Alpina, nije tresla dok nisam isao cackat po njoj. Ali necu nista vise radit jer nemam nista od alata. Rekao zeni da mi za bozic kupi alat i ona kupila set odvijaca....i kaze pa imas alata. Imam 4 odvijaca, cekic i klijesta.
 
Na vrh