Kompresor Klime "bruji"

track

Active member
Kao sto naslov kaze, kompresor klime bruji. Znaci kad je klima iskljucena, sve je normalno a kad je klima ukljucena krene i brujanje.

Vrlo vjerojatno ce biti sredeno u garanciji ali kaze mi majstor da je to citroenima "poznata mana" i ako ne bude garancije da zamjena kosta oko 6000 kn. Morm priznat da me ova cifra nije bas odusevila. Postoji li alternativa u vidu kpovine rabljenog kompresora ili neka druga opcija?

Je li ovo sa kompresorom klime stvarno "poznata mana" pojedinih modela ili Citroena opcenito?
 

Mirage

Well-known member
Ja vjeruje da je to dio citroen štiha iako je počela brujati kad smo lane bili tri sata u koloni čekali.

I da moj sljedeći auto neće biti citroen.
 

track

Active member
Ja vjeruje da je to dio citroen štiha iako je počela brujati kad smo lane bili tri sata u koloni čekali.

I da moj sljedeći auto neće biti citroen.
Sljedeci nece bit Citroen bas zbog klime ili ima tu jos "stiha"? :)
 

Mirage

Well-known member
Osim što bruji klima je jedna od boljih stvari na autu.

Da krenem redom modul klime crko u garanciji zamjenili.

Auto sam dobio s krivo postavljenom haubom i dan danas je tako kad se zatvara udara u svjetla.

Gume koje sam dobi s njime su neispravne ne daju se balansirati i rune se a imaju 15 000 možda.

Volan ima čudne trzaje (možda je do guma)

Lak je za:cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura: izgreban je koda je star 15 godina

Kad ga stisnem u drugoj trza nekad

Akumulator je u banani a nema 2 godine

Auto ima dodatnu opremu točak u pravoj veličini a dobio sam 15 cola rezervni kotač a na autu 16 ko je tu lud.

Kad se sjetim nadopisati ću.

Da se razumijemo nisam kupio Mercedes ali sam kupio novo vozilo i očekujem da je sve na njemu ispravno.
 

track

Active member
...
Da se razumijemo nisam kupio Mercedes ali sam kupio novo vozilo i očekujem da je sve na njemu ispravno.
S ovim se slazem 100%, oprema na autu ne mora bit top al ono sta ima mora bit ispravno.
 

Dalibor

Dado Tornado
Èuo sam za neke nove aute koji su bili razbijeni i slagani za prodaju kao novi.
To mi je prvo palo na pamet kada sam čitao što si napisao. Možda da zatražiš procjenu nekog vještaka ili limara... Ništa ne kažem, ali ima svega
 

Mirage

Well-known member
Ma nije dobro složena hauba ali zanimljivo je ovo što kažeš. Mogao bi provjeriti meni se čini da bi se to moralo vidjeti na motornom prostoru.
 

Lakii

Well-known member
Citroen ne proizvodi klime nego Sandeen.
Iste klime se ugrađuju u 90% automobila na tržištu tako da nemaju brujavi model samo za Citroen.
E sad, kako klima bruji? Stalno isti zvuk? Lupka, drobi ili zuji?
Da li hladi kako treba?
Možeš uvijek recimo u Vulkal da ti naprave dijagnostiku i pregled klime pa sa rezultatima u Citroen.
A za ovo ostalo što govoriš mi stvarno nije jasno kako se ne mogu izbalansirati gume i srediti trap.
Ili naštimati hauba.
Znaju imati lošu završnu obradu u smislu haube ili brata koji ne leže savršeno ali to se reklamira servisu i uštima u doslovce 15 minuta.
Ako si reklamirao i oni su samo slegli ramenima onda je stvar servisera...

Što se tiče rezervne gume, ona mora biti iste dimenzije (promjer) kao falge koje si dobio kao dio opreme na autu.
Kod diesela stavljaju onu space-saver jer imaš adblue spremnik i ne stane guma u punom profilu. Ali vanjski promjer mora biti točan.

Auto sam dobio s krivo postavljenom haubom i dan danas je tako kad se zatvara udara u svjetla.
Ovo što prije riješi jer će ti se jedan dan slomiti nosači LED pozicija!!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Što se tiče rezervne gume, ona mora biti iste dimenzije (promjer) kao falge koje si dobio kao dio opreme na autu.
Mislim da i ne baš. Pod punom dimenzijom Citroen smatra najmanju tvorničku dimenziju s kojom auto dolazi. Poprilično sam siguran da sam to već negdje pročitao.
Barem je u praksi tako na Citraćima koje sam imao prilike pregledati... kod mene 14ica.

Za klimu se slažem... najbolje u neovisni servis po mišljenje pa kod ovlaštenog
 

Cutac

Prèkaroš
Pod punom dimenzijom Citroen smatra najmanju tvorničku dimenziju s kojom auto dolazi.
Kod mene 16-ica(čelična, ne alu, 205/55/16, bez ograničenja brzine), a dolazio je sa 15-icama kao najmanjima.

Na VTS 16-ica(205/55/16 sa ograničenjem na 80 km/h), a nije dolazio sa manjima od 17.

U Slavonskom Brodu
Jel u Radiću? Ti specijalci su u VTS točili Quartz 7000, a u servisnoj piše štampano U 2.0 180 ISKLJUÈIVO QUARTZ 9000.
 

Mirage

Well-known member
Klima dobro radi samo ima na 900 okretaja izraženo zujanje brijanje hladi fantastično.

Na žalost ja nemam vulkal u gradu a nisam u prilici poteći 150 km samo radi toga

Kažeš promjer rezerve gume mora biti isto eto nije to sam

upitao i dobio isto odgovor da je to zbog adblue spremnika naravno rezervna guma je uz to barunka.

@Cutac

Da kod Radića sam uzeo i radim servise da stvar bude bolja već drugi pit su mi stavili krivo ulje kod mene po broju šasije ide samo ineo first a stavljeno je Quartz 5-40

Imam novost curi ulje negdje na bloku motora ali mi je nedostupno za slikati moram skinuti točak.
 
Na vrh