Koji ET na alu felgama za C3

Krky

Lakerski profesionalac
Imam na C3 14hdi čelične velge 14/ ET 24, gume 175/65/14.
Skupio sam neku crkavicu i kupio bi alu za svog C3. Nebi htio da mi više troši i da mi bude tvrđi u vožnji, dvoumim se dali da kupim 15 ili 14, bojim se da mi nebude sa 15 više trošil, našao sam 14-ice jako jeftino bez guma 5.5j ali su 16ET trebam savijet, dali se isplati stavljat distance? i koliko debele bi trebao, i koliko bi me koštale polovne?
 

Marko

Well-known member
Mislim da ti je negdje bila tema o tome, da je jutro i da sam friški bi ti pronašo link... :)
Probaj otići na pretraživanje foruma - "Traži" - gore desno na traci.
 

Sk1968IT

New member
bok , zanima me dali će šta smetati ako stavim alu felge kojima je et 38 , ostalo ostaje standardno gume 175/65/ 14
radi se o C3 1.4 hdi
hvala
 

Krky

Lakerski profesionalac
bok , zanima me dali će šta smetati ako stavim alu felge kojima je et 38 , ostalo ostaje standardno gume 175/65/ 14
radi se o C3 1.4 hdi
hvala


bude smetalo, taj 38 ET je od forda
strugalo ti bu po amortizeru otraga a napred po stabilizatoru i po klještima čak, ja sam već studiral sa tim ET na c3
24 mu je original čelična felga, a ta od 38 ti bude došla za 1.4cm u nutra,
još bi nekak 26 prošlo ali 38 ne,
og 14et do 24et mu odgovara, bar tak moja praksa govori
 

Vedran

New member
Yap, nist od toga, izgledal bu ko tramvaj i centalna rupa na fordu je 63.5, a treba 65.1.
To je ona klasicna glupost kad u oglasniku pise pase na citroen, peugeot, ford i audi, a nisu odgovarajuce centralne rupe, et ni nista drugo osim sto slucajno imaju svi 4 x 108.
U principu pezoisticke felge pasu, osim za 206 koji ima isto neki veci et
 

Franzg

New member
ET za citroen c3

Pozdrav, zanima me zna li netko koliki je raspon ET-a (offset) ima citroen c3 2004.godina 1,4i, 15cola felga
Dakle mjenjao bi felgu isto bi isla 15" ali me zanima
Koliki najmanji ET mogu uzeti?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: ET za citroen c3

gugl kaže 15 do 27. Origigi nešto stavljaš ili aftermarket
 

Franzg

New member
Re: ET za citroen c3

gugl kaže 15 do 27. Origigi nešto stavljaš ili aftermarket
aftermarket, bas gledam posvuda drugačije piše, ali kazu mi u molydonu da mogu ET15 i ET25 s tim da bi uzeo onda ET15 ljepše bi bile
 

Dalibor

Dado Tornado
nedavno sam kupovao 14 colne. na otpadima su 150 kn, pa sam kupio u vulkalu nove po 240 (za keš), drugdje su bile od 280 do 380, u slo malo preko 200.

dovoljno je reci cole i auto, u ducanu kompjuter zna original ET i ostalo, eventualno provjeris za svaki slucaj.
 

Franzg

New member
trenutno sam na celicnima ali sad uzimam neke nove alu:)
ma ET me zanimao jer ocu da estetski dobro izgleda, ali evo pogledo sam na felgi i moj ima kako si i naveo ET27, dakle ici ce ET25
 
Na vrh