Kocione plocice

Citracjelka

New member
Morat cu probat s mjenjanjem plocica posto skripe i cvile i vicu i drecu...volio bih neku preporuku za neke kvalitetnije koje nece cvilit...thx
 

NightSTALKER93

Well-known member
Donator foruma
Jesi ih probao isprati? Meni je pomoglo, nema više cviljenja (cvililo je samo pri laganom kočenju, pri jakom ništa), a nema negativnog efekta da sam nešto oštetio ili slabije koče, tresu i sl.

Kada su mi kočnice bile za zamjenu, mijenjao sam i diskove i pločice, uzeo sam Textar. I otprilike godinu i nešto nisu cvilile uopće, i onda su počele, rekao bi čak nakon zime da sam primijetio prve zvuke. S time da nisam nikad prije na samoposlužnoj autopraoni uperio mlaz prema kočnicama, već samo na rub felgi, malo po gumi i tjt. I onda sam tako ušao u priču sa kolegom kako kočnice cvile, neugodan je zvuk, a dobro koče, ne tresu, dolaziš na prozor McDonaldsa bla bla itd., pa mi je rekao, slobodno mlaz uperi između diska i pločice, te isperi malo, na par sekundi...naravno dok je cijeli sklop hladan! Idealno ujutro ili nakon smjene i sl. ili ako si doma pa sa miniwashem... i ispereš svu tu kočionu prašinu, zmazanoće koje se nalaze između same površine i diska (vidjet ćeš kako smeđe curi van :D ), te bi trebao vidjeti tj. čuti poboljšanje, ako je samo do toga, ako nije do samog materijala...
 
Na vrh